Κοπεγχάγη - ΠΑΟΚ

21/10/2021 19:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 876
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 911 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: ΠΑΟΚ - Κοπεγχάγη στις 4/11/2021

• Θεατές: 19552
90+5'

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elias Jelert από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Chuba Akpom

90+4'

Η ομάδα Κοπεγχάγη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

90+3'

Ο Davit Khocholava τιμωρείται για σπρώξιμο στον Chuba Akpom

90+2'

Ο Lukas Lerager από την ομάδα Κοπεγχάγη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lucas Taylor

90+2'
Σέντρα

Ο Peter Ankersen κάνει τη σέντρα

90+2'
Απόκρουση

Ο Fernando Varela απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'

Ο Pep Biel από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'
Σέντρα

Ο Lukas Lerager από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Douglas Augusto από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Nicolai Boilesen

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Η ομάδα ΠΑΟΚ ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ο Pep Biel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar El Kaddouri

89'

Η ομάδα ΠΑΟΚ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

88'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jonas Wind, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

88'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Enea Mihaj από την ομάδα ΠΑΟΚ και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

88'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κοπεγχάγη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

88'
Απόκρουση

Ο Enea Mihaj απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Γέμισμα

Ο Pep Biel εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

87'

19552 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anderson Esiti από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Peter Ankersen

87'
Απόκρουση

Ο Sidcley απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

O Nicolai Boilesen στέλνει τη μπάλα μακριά.

86'

85'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 47%, ΠΑΟΚ: 53%.

85'

Τόσο κοντά στο γκολ! Η κεφαλιά του Lukas Lerager φαίνονταν ότι θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο Alexandros Paschalakis το σώζει!

84'

Ο Pep Biel από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

84'
Απόκρουση

Ο Enea Mihaj απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

84'
Γέμισμα

84'

Ο Luther Singh δίνει τη θέση του στον Rasmus Hoejlund

83'

Ο Alexandru Mitrita δίνει τη θέση του στον Thomas Murg

83'

Ο Karol Swiderski δίνει τη θέση του στον Chuba Akpom

83'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Karol Swiderski, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Andrija Zivkovic

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Kevin Diks

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pep Biel με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

80'
Απόκρουση

80'
Σέντρα

80'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 46%, ΠΑΟΚ: 54%.

80'

Η ομάδα ΠΑΟΚ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

79'
Σέντρα

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolai Boilesen από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Sidcley

78'

Το απευθείας φάουλ του Peter Ankersen κατέληξε στα χέρια του γκολκίπερ, ο οποίος δίνει συνέχεια στο ματς

77'

Ο Luther Singh είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

77'

Ο Fernando Varela τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luther Singh

76'

Η ομάδα Κοπεγχάγη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 43%, ΠΑΟΚ: 57%.

74'

Ο Isak Bergmann Johannesson δίνει τη θέση του στον Elias Jelert

74'

Ο Giannis Michailidis δίνει τη θέση του στον Fernando Varela

74'

Ο Diego Biseswar δίνει τη θέση του στον Douglas Augusto

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Taylor από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Luther Singh

73'

Η ομάδα Κοπεγχάγη έχει την κατοχή της μπάλας

72'

Ο Alexandru Mitrita από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

72'
Απόκρουση

Ο Lukas Lerager απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

72'

Ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'

Ο Karl-Johan Johnsson έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Karol Swiderski βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Karl-Johan Johnsson του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

71'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

71'

71'
Απόκρουση

71'
Σέντρα

Ο Kevin Diks κάνει τη σέντρα

69'

69'

Ο Alexandros Paschalakis της ομάδας ΠΑΟΚ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonas Wind από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Alexandros Paschalakis

69'

Ο Lukas Lerager από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

68'

68'
Σέντρα

Ο Peter Ankersen από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anderson Esiti από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Jonas Wind

67'

Η ομάδα ΠΑΟΚ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

Το σουτ του Alexandru Mitrita μπλοκάρεται

66'

65'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 42%, ΠΑΟΚ: 58%.

64'

Ο Stefan Schwab δίνει τη θέση του στον Omar El Kaddouri

64'

Ο Karol Swiderski υποπίπτει σε χέρι

64'

Ο Davit Khocholava επιστρέφει στο γήπεδο.

63'
Απόκρουση

Ο Kevin Diks απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

63'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Davit Khocholava να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

63'

Ο Davit Khocholava είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

63'

62'

Το σουτ του Karol Swiderski μπλοκάρεται

62'

61'

Η ομάδα ΠΑΟΚ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

61'

Τι ευκαιρία! Ο Karol Swiderski έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

60'
Σέντρα

Ο Andrija Zivkovic κάνει τη σέντρα

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Davit Khocholava από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Karol Swiderski

59'

58'

57'

Ο Anderson Esiti τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luther Singh

56'

56'

56'

Ο Andrija Zivkovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Karl-Johan Johnsson ελέγχει την φάση

55'

Η ομάδα ΠΑΟΚ εκδηλώνει επίθεση

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Schwab από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Lukas Lerager

53'

53'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Isak Bergmann Johannesson

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isak Bergmann Johannesson από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Alexandru Mitrita

51'

51'

50'

50'

Η ομάδα Κοπεγχάγη παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

50'

Ο Diego Biseswar αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

49'
Απόκρουση

Ο Kevin Diks της ομάδας Κοπεγχάγη απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

49'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

49'

49'

49'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Kevin Diks της ομάδας Κοπεγχάγη. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

48'
Σέντρα

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Peter Ankersen

46'

Ο Luther Singh τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexandru Mitrita

46'
Απόκρουση

46'

46'

Ο Andri Fannar Baldursson δίνει τη θέση του στον Luther Singh

46'

45+4'

45+4'

45+4'

Ο Karl-Johan Johnsson κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+3'
Σέντρα

45+3'

Ο Peter Ankersen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alexandros Paschalakis ελέγχει την φάση

45+2'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lukas Lerager από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Stefan Schwab

45'

45'

Η ομάδα Κοπεγχάγη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

44'

Η ομάδα ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexandru Mitrita από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Peter Ankersen

43'

42'

42'

Ο Andrija Zivkovic επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Lukas Lerager

41'

Ο Lukas Lerager έκανε φάουλ στον Diego Biseswar

41'

40'

40'

38'

Ο Stefan Schwab έδωσε την ασίστ για το γκολ.

38'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andrija Zivkovic σκοράρει με το δεξί πόδι!

38'

38'
Σέντρα

Ο Pep Biel από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

37'

37'

Ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

37'

36'

Η ομάδα ΠΑΟΚ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

36'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Swiderski από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Peter Ankersen

35'

Τι ευκαιρία! Ο Karol Swiderski φαινόταν πως θα σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του δεν πέρασε τη γραμμή!

35'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Karol Swiderski , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

35'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Karol Swiderski βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

35'

Το αμυντικό λάθος του Peter Ankersen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

35'

Ο Davit Khocholava από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

34'

34'

34'
Σέντρα

Ο Alexandru Mitrita κάνει τη σέντρα

33'

Η ομάδα ΠΑΟΚ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

32'

Ο Jonas Wind από την ομάδα Κοπεγχάγη κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

31'

Ο Alexandru Mitrita από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

31'

Ο Isak Bergmann Johannesson από την ομάδα Κοπεγχάγη είναι σε θέση οφσάιντ

31'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

Ο Jonas Wind κάνει τη σέντρα

30'

30'

30'
Κακό κοντρόλ

Ο Pep Biel από την ομάδα Κοπεγχάγη έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

30'
Σέντρα

Ο Isak Bergmann Johannesson κάνει τη σέντρα

29'

29'
Απόκρουση

Ο Stefan Schwab απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κοπεγχάγη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

28'
Σέντρα

28'

28'

Ο Kevin Diks αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

Ο Peter Ankersen από την ομάδα Κοπεγχάγη κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Jonas Wind

27'

26'
Απόκρουση

Ο Sidcley της ομάδας ΠΑΟΚ απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

26'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Pep Biel , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

26'

Ο Jonas Wind από την ομάδα Κοπεγχάγη προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

25'
Σέντρα

25'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 44%, ΠΑΟΚ: 56%.

25'

24'

24'

24'

24'
Απόκρουση

Ο Giannis Michailidis απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'

23'
Σέντρα

23'

Ο Kevin Diks από την ομάδα Κοπεγχάγη έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

23'
Γέμισμα

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Giannis Michailidis

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giannis Michailidis από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Jonas Wind

22'

21'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 37%, ΠΑΟΚ: 63%.

21'

Ο Karol Swiderski σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Karl-Johan Johnsson ελέγχει την φάση

21'

19'

Ο Andrija Zivkovic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sidcley της ομάδας ΠΑΟΚ σκοράρει με κεφαλιά

19'
Σέντρα

Ο Andrija Zivkovic από την ΠΑΟΚ κάνει ωραία σέντρα

19'

Ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ πασάρει σωστά για έναν συμπαίκτη του.

18'

Το σουτ του Andrija Zivkovic μπλοκάρεται

18'
Απόκρουση

Ο Jonas Wind απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'

Ο Andrija Zivkovic από την ομάδα ΠΑΟΚ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

18'
Απόκρουση

Ο Nicolai Boilesen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

17'
Σέντρα

Ο Lucas Taylor από την ομάδα ΠΑΟΚ σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

17'

Η φιλοξενούμενη ομάδα αρχίζει πραγματικά να ασκεί πίεση στην αντίπαλο της τώρα.

17'

Ο Alexandru Mitrita από την ομάδα ΠΑΟΚ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

16'

Ο Diego Biseswar από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

16'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 38%, ΠΑΟΚ: 62%.

15'

Ο Isak Bergmann Johannesson από την ομάδα Κοπεγχάγη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrija Zivkovic

15'

Ο Kevin Diks τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexandros Paschalakis

14'

Ο Alexandros Paschalakis κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

14'
Γέμισμα

14'

Ο Stefan Schwab υποπίπτει σε χέρι

14'

14'
Απόκρουση

13'

13'

Ο Diego Biseswar εκτελεί το φάουλ και ο Karl-Johan Johnsson αποκρούει. Κόρνερ.

11'

Ο William Boeving δίνει τη θέση του στον Karl-Johan Johnsson

10'

9'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Kamil Grabara έκανε χέρι και αποβάλλεται

9'

Ο Kamil Grabara υποπίπτει σε χέρι

8'

8'

8'

7'

7'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

7'

Ο Karol Swiderski από την ομάδα ΠΑΟΚ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Davit Khocholava

6'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Κοπεγχάγη: 52%, ΠΑΟΚ: 48%.

5'

5'
Γέμισμα

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anderson Esiti από την ομάδα ΠΑΟΚ ανατρέπει τον Andri Fannar Baldursson

4'

4'

Ο Kevin Diks από την ομάδα Κοπεγχάγη έκανε την πάσα αλλά ο συμπαίκτης του δεν μπόρεσε να επωφεληθεί.

4'

3'

Ο Jonas Wind από την ομάδα Κοπεγχάγη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

3'

Το σουτ του Jonas Wind μπλοκάρεται

3'

2'

Ο Diego Biseswar σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kamil Grabara ελέγχει την φάση

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα ΠΑΟΚ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Parken, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με το μυαλό και στο ντέρμπι

Κοπεγχάγη και ΠΑΟΚ αναμετρούνται στο «Πάρκεν» σ’ ένα παιχνίδι που μπορεί να αποδειχθεί κομβικό για τις πρώτες δύο θέσεις στον όμιλο.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

Μετά τη νίκη με 3-1 στην έδρα της Σλόβαν Μπρατισλάβας, κέρδισε με το ίδιο σκορ την Λίνκολν στην έδρα της και έκανε το 2x2. Προηγήθηκε μόλις στο 4’ με αυτογκόλ αλλά χαλάρωσε και το πλήρωσε με την ισοφάριση στο 33’ έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ της. Δεν πτοήθηκε και πήρε εκ νέου το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι του Βίντ, ενώ στο 52’ έκανε το 3-1 με τον Στάγκε έπειτα από τραγικό λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ. Δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, ενώ είχε δύο δοκάρια για ένα τέταρτο γκολ. Εντυπωσιακά τα στατιστικά της τη φετινή σεζόν στην Ευρώπη, αφού μετράει 7 νίκες και 1 ισοπαλία με 27-7 τέρματα!

Στο πρωτάθλημα δεν τα πηγαίνει εξίσου καλά, αφού την Κυριακή γνώρισε δεύτερη σερί ισοπαλία, μένοντας στο 1-1 με την Σοντερίσκε εκτός έδρας. Μετριότατη, γλίτωσε από δοκάρι στο 25’ αλλά τελικά βρέθηκε πίσω στο 33’. Έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε στο 65’ με τον Μπιέλ ενώ στο φινάλε θα μπορούσε να γυρίσει το ματς αλλά ο Βιντ αστόχησε σε πέναλτι (88’). Έχει μόλις μια νίκη στα τέσσερα τελευταία (1-2-1), παραμένει 2η και στο -3 από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ. Ακολουθεί το ντέρμπι της Κυριακής με την Μπρόντμπι.

«Και οι δύο ομάδες έχουν σημαντικούς αγώνες την Κυριακή. Ο ΠΑΟΚ θα παίξει με τον Ολυμπιακό και εμείς έχουμε μπροστά μας ένα τοπικό ντέρμπι, οπότε μπορεί να είναι ένας αγώνας τακτικής. Δεν λέω ότι οι δύο ομάδες θα παίξουν για την ισοπαλία, αλλά και οι δύο μπορεί να ζήσουν μαζί της», δήλωσε ο τεχνικός της, Θόρουπ, ο οποίος σχολίασε και την ελληνική ομάδα: «Οι σκάουτερ μας είδαν τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ. Είναι μια δυνατή ομάδα, με ατομική ποιότητα στην επίθεση. Έχουν αρκετούς γρήγορους παίκτες που βρίσκουν καλούς συνδυασμούς. Είναι μια έμπειρη ομάδα που έχει πολλές παραστάσεις σε αυτό το επίπεδο».

Αγωνιστικά Νέα: Έχει κοστίσει η απουσία του κάπτεν/μέσου Ζέκα ο οποίος έχει υποστεί ρήξη χιαστού, μιας και απουσιάζει καιρό και ο ομοθεσίτης Φαλκ. Έχασαν το ματς πρωταθλήματος λόγω προβλημάτων ο κομβικός μέσος Στάγκε και ο βασικός μπακ Κρίστιανσεν, αμφότεροι προπονήθηκαν αλλά ο Θόρουπ τους έχρισε αμφίβολους για το ματς με τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ

Έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη για την πρόκριση στα νοκ-άουτ του Κόνφερενς Λιγκ, μένοντας στο 1-1 με την Σλόβαν στην Τούμπα. Προηγήθηκε μεν πολύ με τον Άκπομ (9’), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ισοφαρίστηκε σχεδόν άμεσα (15’) και έκτοτε αναλώθηκε σε φλύαρη υπεροχή. Με εξαίρεση δύο φάσεις με Σβαμπ και Μιτρίτσα, δεν απείλησε τους Σλοβάκους, που από την πλευρά τους είχαν 2-3 σημαντικές ευκαιρίες για να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Έφτασε έτσι τους 4 βαθμούς, αφού στην πρεμιέρα έφυγε με το «διπλό» (2-0) από την έδρα της Λίνκολν στο Γιβραλτάρ.

Προέρχεται από μεγάλο κάζο στο πρωτάθλημα, αφού προηγούνταν με 4-1 του Βόλου στο ημίχρονο αλλά ισοφαρίστηκε σε 4-4 μέσα στην Τούμπα. Βρέθηκε πίσω στο 14’ αλλά αντέδρασε άμεσα και πέτυχε τέσσερα γκολ σε 18 λεπτά (24’ Γκρίλο αυτ., 30’ Άκπομ, 32’, 42’ Ζίβκοβιτς) και όλα έδειχναν ότι είχε «καθαρίσει» το ματς. Ωστόσο στην επανάληψη πλήρωσε τα λάθη στην άμυνα και είδε το 4-1 να γίνεται 4-3 (54’, 62’). Είχε χαμένο πέναλτι με τον Βιεϊρίνια στο 80’ και τρία λεπτά μετά δέχτηκε το 4-4! «Με ενοχλεί αυτό το σοκ από το 4-1, ένα ματς να ολοκληρώνεται σε 4-4. Δεν ήμασταν και θα με συγχωρήσετε για την έκφραση, μπάσταρδοι, για να τελειώσουμε το παιχνίδι», δήλωσε ο Λουτσέσκου.

Δεύτερη απώλεια στην έδρα του μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο 4-1-1 το ρεκόρ του στο πρωτάθλημα και υποχώρησε στο -1 από τον Ολυμπιακό πριν το ντέρμπι της Κυριακής στο Φάληρο. Προηγείται φυσικά το κρίσιμο παιχνίδι στην Κοπεγχάγη, όπου καλείται να πάρει αποτέλεσμα ώστε να διατηρηθεί σε απόσταση αναπνοής από τους Δανούς ή και γιατί όχι να τους προσπεράσει στην κορυφή.

«Όπως και η Κοπεγχάγη έτσι και εμείς θέλουμε την πρώτη θέση, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι και η δεύτερη θέση σου δίνει το εισιτήριο για να συνεχίσεις στην διοργάνωση. Η κατάσταση στον όμιλο είναι ανοικτή. Υπάρχουν τρεις ομάδες που κυριαρχούν στα εθνικά πρωταθλήματά τους και θα παλέψουν για τις δύο θέσεις. Όποια ομάδα χάσει βαθμούς απέναντι στη Λίνκολν θα έχει πρόβλημα για την πρόκριση. Εμείς θέλουμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα και να συνεχίσουμε στην Ευρώπη. Απλή είναι η κατάσταση», δήλωσε ο Λουτσέσκου και αναφέρθηκε στη σημερινή αντίπαλο της ομάδας του: «Ο αντίπαλος δημιουργεί πολλούς χώρους, στο επιθετικό τρίτο του έχει πολλούς παίκτες, πρέπει να είμαστε και εμείς το ίδιο επιθετικοί για να ανταπεξέλθουμε στις συνθήκες του αγώνα. Είναι θέμα αυτοπεποίθησης για να έχουμε την κατοχή και να αντιδράσουμε σωστά όταν δεν έχουμε την μπάλα στα πόδια μας».

Αγωνιστικά Νέα: Νοκ-άουτ τέθηκε ο έμπειρος μέσος Κούρτιτς, συνεχίζουν εκτός οι βασικοί στόπερ Κρέσπο, Ίνγκασον και ο φορ Ολιβέιρα. Εκτός ευρωπαϊκής λίστας ο επιθετικός χαφ Καγκάβα και ο μπακ Ροντρίγκο.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Μάχη κορυφής στον όμιλο, με τις δύο ομάδες να έχουν μπροστά τους και ντέρμπι για το πρωτάθλημα, αφού ο ΠΑΟΚ παίζει με τον Ολυμπιακό και η Κοπεγχάγη με την Μπρόντμπι. Έχουν μαζευτεί προβλήματα στους γηπεδούχους και ενδεχομένως ο Θόρουπ δε θα ρισκάρει με τη συμμετοχή του ποιοτικού Στάγκε. Ο τεχνικός των Δανών παραδέχτηκε στη συνέντευξη Τύπου ότι περιμένει αγώνα τακτικής και ότι η ισοπαλία δεν θα πειράξει καμία ομάδα. Θα συμφωνήσουμε μαζί του.

• Η ομάδα ΠΑΟΚ νίκησε στους τελευταίους 6 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 3.90 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κοπεγχάγη νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Κόνφερενς Λιγκ.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.78 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Κοπεγχάγη, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Κόνφερενς Λιγκ).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας ΠΑΟΚ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Κόνφερενς Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα ΠΑΟΚ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 4.00 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Κόνφερενς Λιγκ