31/10/2021 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 398
1 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 916 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κάντιθ - Μαγιόρκα στις 28/4/2024

• Θεατές: 11790
90+7'

90+7'

Κατοχή: Κάντιθ: 43%, Μαγιόρκα: 57%.

90+7'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+6'

Ο Milutin Osmajic από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

90+5'

Ο Manolo Reina κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+5'
Σέντρα

Ο Santiago Arzamendia κάνει τη σέντρα

90+5'

90+5'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

90+4'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Κάντιθ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alvaro Negredo της ομάδας Κάντιθ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο επέλεξε τη λάθος γωνία.

90+2'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Manolo Reina, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+2'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Juan Sastre από την ομάδα Μαγιόρκα υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Anthony Lozano.

90+2'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ παίζει το 1-2 με τον Alvaro Negredo.

90+2'

Ο Rodrigo Andres Battaglia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο ελέγχει την φάση

90+2'

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Ο Kang-In Lee δίνει τη θέση του στον Rodrigo Andres Battaglia

90+1'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Tomas Alarcon για αντιαθλητικό χτύπημα

90'

90'

Κατοχή: Κάντιθ: 42%, Μαγιόρκα: 58%.

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Μαγιόρκα

88'
Απόκρουση

Ο Kang-In Lee απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'

Ο Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

88'
Απόκρουση

Ο Franco Russo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

88'
Γέμισμα

Ο Alex Fernandez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

87'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από σκόπιμο φάουλ, ο Aleksandar Sedlar βλέπει δεύτερη κίτρινη

87'

Ο Aleksandar Sedlar τιμωρείται για σπρώξιμο στον Milutin Osmajic

86'

86'

85'

85'

85'

Σουτ του Alberto Perea βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

85'
Απόκρουση

Ο Angel Rodriguez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

85'

Ο Santiago Arzamendia από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Η ομάδα Κάντιθ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

84'

Ο Antonio Sanchez πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

84'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Perea από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Kang-In Lee

83'

83'

Ο Pablo Maffeo είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Juan Sastre

82'

Είναι εκτός! Ο διαιτητής δείχνει κόκκινη κάρτα στον Luis Garcia για αντιαθλητικό χτύπημα

81'

81'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Manolo Reina βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

81'

Ο Alberto Perea από την ομάδα Κάντιθ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

81'

80'

Ο Isaac Carcelen δίνει τη θέση του στον Milutin Osmajic

80'

Κατοχή: Κάντιθ: 41%, Μαγιόρκα: 59%.

80'

Η ομάδα Μαγιόρκα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

79'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'
Σέντρα

Ο Isaac Carcelen κάνει τη σέντρα

79'

78'

78'

78'

Ο Kang-In Lee είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

78'

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Juan Cala

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Cala από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Kang-In Lee

76'

76'
Απόκρουση

Ο Manolo Reina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'
Γέμισμα

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Alfonso Espino

75'

Κατοχή: Κάντιθ: 40%, Μαγιόρκα: 60%.

74'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Abdon Prats για αντιαθλητικό χτύπημα

74'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Μαγιόρκα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

74'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Iddrisu Baba για την ομάδα Μαγιόρκα. Ο Alfonso Espino σταματάει την φάση.

74'
VAR

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής ανακάλεσε την κάρτα για τον Isaac Carcelen της ομάδας Κάντιθ.

72'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

72'

Ο Daniel Rodriguez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

Ο Alfonso Espino είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

71'

Η κάρτα στον Isaac Carcelen της ομάδας Κάντιθ δεν ισχύει μετά από παρέμβαση του VAR.

71'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Isaac Carcelen ανέτρεψε τον Daniel Rodriguez από πίσω και δόθηκε φάουλ

70'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

69'

Ο Ivan Chapela είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Santiago Arzamendia

69'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ivan Chapela να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

69'

Ο Ivan Chapela είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

69'

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Juan Cala

68'

Ο Angel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

67'

67'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

67'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

66'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

66'
Σέντρα

Ο Alberto Perea κάνει τη σέντρα

66'

Ο Jeremias Ledesma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

65'
Γέμισμα

Ο Kang-In Lee εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

65'

Ο Juan Cala τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kang-In Lee

65'

65'

Κατοχή: Κάντιθ: 39%, Μαγιόρκα: 61%.

65'

Ο Brian Olivan πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

64'
Απόκρουση

Ο Alberto Perea απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

64'
Σέντρα

Ο Inigo Ruiz de Galarreta από την ομάδα Μαγιόρκα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

63'

63'

Ο Salva Sevilla δίνει τη θέση του στον Inigo Ruiz de Galarreta

63'

Ο Amath Ndiaye δίνει τη θέση του στον Antonio Sanchez

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salva Sevilla από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Isaac Carcelen

62'

62'

Ο Jens Joensson δίνει τη θέση του στον Tomas Alarcon

61'

Ο Ruben Sobrino δίνει τη θέση του στον Alvaro Negredo

61'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκδηλώνει επίθεση

60'

60'

60'

Ο Anthony Lozano τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manolo Reina

59'

58'
Απόκρουση

Ο Iddrisu Baba απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'
Σέντρα

Ο Alfonso Espino κάνει τη σέντρα

57'
Απόκρουση

Ο Franco Russo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

57'
Σέντρα

57'

57'
Σέντρα

Ο Ivan Chapela κάνει τη σέντρα

57'

Ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

57'

56'
Σέντρα

Ο Ivan Chapela από την ομάδα Κάντιθ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

56'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

56'

Ο Salva Sevilla πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

56'
Απόκρουση

Ο Jens Joensson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

Ο Kang-In Lee κάνει τη σέντρα

55'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

55'

Κατοχή: Κάντιθ: 38%, Μαγιόρκα: 62%.

55'

Ο Angel Rodriguez αναγκάζει τον σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

55'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Salva Sevilla από την ομάδα Μαγιόρκα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

54'

53'

Ο Brian Olivan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ivan Chapela

53'

52'

52'

51'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

51'

Ο Aleksandar Sedlar έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

51'

Ο Aleksandar Sedlar από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anthony Lozano

50'

50'

50'

Ο Franco Russo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alfonso Espino

49'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

49'

Σουτ του Kang-In Lee βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

49'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Kang-In Lee , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

49'

48'

47'

47'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Salva Sevilla

47'
Σέντρα

47'
Απόκρουση

47'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

46'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Ruben Sobrino

46'

Ο Martin Valjent δίνει τη θέση του στον Aleksandar Sedlar

46'

Ο Fali δίνει τη θέση του στον Victor Chust

46'

45+1'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μαγιόρκα της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+1'

45+1'

Κατοχή: Κάντιθ: 35%, Μαγιόρκα: 65%.

45+1'

Ο Amath Ndiaye από την ομάδα Μαγιόρκα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'
Απόκρουση

Ο Jens Joensson αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

45'

45'

45'
Σέντρα

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

45'

44'

44'

Ο Alex Fernandez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

44'

44'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

44'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

43'
Σέντρα

Ο Jens Joensson κάνει τη σέντρα

43'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

42'

42'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει την κατοχή της μπάλας

41'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Kang-In Lee

40'

40'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

39'

38'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

37'
Απόκρουση

Ο Salva Sevilla απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'

37'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

37'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

37'

36'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

36'

Ο Jens Joensson από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

36'
Σέντρα

Ο Alex Fernandez κάνει τη σέντρα

36'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

35'

Το σουτ του Anthony Lozano μπλοκάρεται

35'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kang-In Lee από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Alfonso Espino

35'

Κατοχή: Κάντιθ: 32%, Μαγιόρκα: 68%.

35'

34'

34'

Ο Alberto Perea από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

33'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Alberto Perea , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

33'

33'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

33'

32'

32'

Η ομάδα Κάντιθ ξεκινάει αντεπίθεση

32'

31'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

31'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ivan Chapela

30'

Κατοχή: Κάντιθ: 31%, Μαγιόρκα: 69%.

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Iddrisu Baba αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

29'
Απόκρουση

Ο Juan Cala αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

29'

Ο Salva Sevilla από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Amath Ndiaye έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον

29'

Ο Salva Sevilla «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

28'

27'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

27'

27'

27'

26'

26'
Σέντρα

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

25'

Κατοχή: Κάντιθ: 30%, Μαγιόρκα: 70%.

25'

24'
Απόκρουση

24'

24'

23'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Perea από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Amath Ndiaye

22'

22'
Απόκρουση

22'

Τι σουτ! Απευθείας φάουλ από τον Salva Sevilla τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

20'

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

20'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Fali για την ομάδα Κάντιθ. Ο Amath Ndiaye σταματάει την φάση.

20'

Ο Alex Fernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kang-In Lee

20'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

20'

19'

Ο Salva Sevilla από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

19'

19'

18'
Σέντρα

18'

Ο Amath Ndiaye από την ομάδα Μαγιόρκα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

18'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Amath Ndiaye ανέτρεψε τον Alex Fernandez από πίσω και δόθηκε φάουλ

18'

17'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

17'
Απόκρουση

Ο Amath Ndiaye απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

16'
Γέμισμα

16'

Ο Salva Sevilla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Anthony Lozano

16'

15'

Κατοχή: Κάντιθ: 29%, Μαγιόρκα: 71%.

15'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ruben Sobrino για την ομάδα Κάντιθ. Ο Franco Russo σταματάει την φάση.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Iddrisu Baba

13'

12'

12'

Ο Jens Joensson από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

12'
Σέντρα

Ο Anthony Lozano κάνει τη σέντρα

11'

Ο Amath Ndiaye από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alfonso Espino

10'

10'

Κατοχή: Κάντιθ: 24%, Μαγιόρκα: 76%.

9'

9'

Ο Kang-In Lee αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

8'
Απόκρουση

Ο Fali απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

8'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μαγιόρκα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

8'
Απόκρουση

8'
Γέμισμα

Ο Salva Sevilla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

7'

Ο Fali τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amath Ndiaye

6'

6'

5'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

5'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

5'

4'

3'

3'

3'

2'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brian Olivan από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Ruben Sobrino

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μαγιόρκα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Mirandilla, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πάλι με άμυνα η Κάντιθ

Η Μαγιόρκα παραλίγο να πληγωθεί στις καθυστερήσεις για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και τώρα πήγε στην έδρα της Κάντιθ.

ΚΑΝΤΙΘ

Έφτασε πάρα πολύ κοντά σε ένα τεράστιο διπλό στην έδρα της Βιγιαρεάλ, αλλά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 3-3. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Κάντιθ ήταν ο Λοθάνο, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ, ανοίγοντας αρχικά το σκορ στο 14'. Όμως, ο Πάου Τόρες ισοφάρισε στο 43' και πριν λήξει το ημίχρονο ο Λοθάνο έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52', ο επιθετικός από την Ονδούρα έγραψε το 3-1, όμως, δεν πανηγύρισε το τρίποντο. Ο Ντιά στο 80΄και ο Ντανζούμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα..

«Η αίσθηση μου είναι ότι έχουμε ξεκάθαρα χάσει δύο βαθμούς. Δεν μπορούμε να επιτρέψουμε αυτό που συνέβη στο τέλος στην Πρώτη Κατηγορία. Πάντα θέλω να κερδίζω. Όπως και οι οπαδοί μας. Δεν μπορούμε όμως να χάσουμε την προοπτική ότι είναι ένα παιχνίδι που παίξαμε απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, με διεθνείς παίκτες και έχουμε πάρει έναν βαθμό» τόνισε ο προπονητής Θερβέρα.

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολος δίνεται ο επιθετικός Λοθάνο (9/4).

ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Παραλίγο να πληγωθεί στις καθυστερήσεις για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, αλλά την έσωσε το VAR στο εντός έδρας 1-1 με την Σεβίλλη. Μπήκε πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με τον Αντόνιο Σάντσεθ στο 22’ με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49' έφτασε κοντά σε ένα δεύτερο τέρμα, αλλά ο Άνχελ σημάδεψε το δοκάρι με την Σεβίλλη να έχει και αυτή δοκάρι δέκα λεπτά αργότερα με τον Ράφα Μιρ. Οι Ανδαλουσιάνοι δεν ήταν καλύτεροι, αλλά βρήκαν δίχτυα με τον Έρικ Λαμέλα στο 73΄ και η Μαγιόρκα έμεινε με δέκα παίκτες στο 90' λόγω αποβολής του Χάουμε Κόστα. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Οκάμπος σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε με τη χρήση VAR για χέρι του Φερνάντο και έτσι παρέμεινε το 1-1.

«Έχουμε παίξει στο πρώτο ημίχρονο με εννέα ποδοσφαιριστές δεύτερης κατηγορίας. Έχουμε παίξει εξήντα εξαιρετικά λεπτά. Μετά σε δένουν και σε κλειδώνουν pίσω. Έχουμε λιγότερους βαθμούς που αξίζουμε. Αλλά μου μένει η στάση της ομάδας, ότι ανταγωνιζόμαστε όποιον κι αν είναι. Όταν είδα την μπάλα να μπαίνει στο φινάλε, κατέρρευσα» είπε ο προπονητής, Λουίς Γκαρθία Πλάθα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισαν και επιστρέφουν οι μέσοι Λι Κανγκ Ιν (7/1) και Μπατάλια (8/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Κάντιθ έφτασε πάρα πολύ κοντά σε ένα τεράστιο διπλό στην έδρα της Βιγιαρεάλ, αλλά δεν τα κατάφερε και τώρα φιλοξενεί τη Μαγιόρκα που για δεύτερη σερί αγωνιστική παραλίγο να πληγωθεί στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι θα παίξουν πάλι άμυνα και θα επιλέξουμε το under.

• Η ομάδα Μαγιόρκα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα