27/9/2021 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1157
1 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 946 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Θέλτα - Γρανάδα στις 16/12/2023

• Θεατές: 6375
90+8'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jorge Molina, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+8'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+8'

Η ομάδα Θέλτα είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+8'

90+8'

6375 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Θέλτα: 73%, Γρανάδα: 27%.

90+8'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+8'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+8'

Η ομάδα Θέλτα ξεκινάει αντεπίθεση

90+8'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+8'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+7'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Carlos Neva, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Iago Aspas δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Quini δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+6'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Aaron Escandell, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+5'

90+4'

Ο Santi Mina έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Denis Suarez σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+4'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+4'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'
Απόκρουση

Ο Jeison Murillo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Το σουτ του Luis Suarez κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

90+3'

Το σουτ του Alberto Soro αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

90+3'
Σέντρα

Ο Carlos Neva κάνει τη σέντρα

90+2'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Okay Yokuslu

90+2'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Montoro από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javi Galan

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

90'

90'

Ο Angel Montoro επιστρέφει στο γήπεδο.

90'

88'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Angel Montoro να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

88'

Ο Angel Montoro είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

87'

Ο Denis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Angel Montoro

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

87'

86'

Ο Renato Tapia δίνει τη θέση του στον Augusto Solari

86'

Ο Nestor Araujo είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Okay Yokuslu

86'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Nestor Araujo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

85'

Κατοχή: Θέλτα: 74%, Γρανάδα: 26%.

85'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Angel Montoro, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

85'

85'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

85'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

85'

Σουτ του Thiago Galhardo βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

84'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

84'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'
Απόκρουση

Ο Victor Diaz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'
Σέντρα

Ο Javi Galan κάνει τη σέντρα

83'
Απόκρουση

83'
Σέντρα

Ο Denis Suarez κάνει τη σέντρα

83'

82'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

82'

82'
Σέντρα

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

81'

Το σουτ του Luis Suarez μπλοκάρεται

81'

81'

Ο Javi Galan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'
Απόκρουση

80'

80'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

80'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

79'

Ο Luis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nestor Araujo

79'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

79'

Ο Luis Milla αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

78'

77'

Ο Brais Mendez αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Thiago Galhardo

77'

Ο Antonio Puertas δίνει τη θέση του στον Sergio Escudero

77'

Ο Luis Maximiano είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Aaron Escandell

77'

Ο Domingos Duarte είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Victor Diaz

76'

Ο Luis Maximiano είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

76'

Ο Javi Galan πήγε για τη δόξα με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά ο γκολκίπερ το σώζει!

76'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

75'

Ένας παίκτης από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

75'

75'
Απόκρουση

Ο Angel Montoro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Σέντρα

Ο Hugo Mallo κάνει τη σέντρα

75'
Απόκρουση

Ο German Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

74'

74'

74'

74'

Ο Domingos Duarte επιστρέφει στο γήπεδο.

73'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ.

72'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Robert Moreno, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

72'

72'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Domingos Duarte να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

72'

Ο Domingos Duarte είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

70'

70'

69'

Ο Domingos Duarte τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

69'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Domingos Duarte τράβηξε τον Santi Mina από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

69'
Σέντρα

68'

Ο Carlos Bacca δίνει τη θέση του στον Jorge Molina

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Antonio Puertas

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Denis Suarez

67'

67'

Ο Brais Mendez στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ σώζει

66'
Γέμισμα

Ο Denis Suarez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

66'

Ο Angel Montoro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeison Murillo

65'

65'

65'

65'

Ο Iago Aspas υποπίπτει σε χέρι

64'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Jeison Murillo από την ομάδα Θέλτα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

64'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

63'

Ο Quini τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franco Cervi

62'

Ο Matias Dituro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'
Γέμισμα

Ο Angel Montoro εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

62'

Ο Nolito δίνει τη θέση του στον Franco Cervi

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Luis Milla

61'
Απόκρουση

Ο Santi Mina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

61'
Απόκρουση

Ο Hugo Mallo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

61'

60'

60'
Σέντρα

Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

60'

60'

59'

59'
Σέντρα

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

58'
Απόκρουση

58'
Σέντρα

58'

57'

Ο German Sanchez από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Santi Mina

57'

56'

Ο Nolito επιστρέφει στο γήπεδο.

56'

55'

55'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Nolito να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

55'

Ο Nolito είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

54'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nolito από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Quini

54'
Σέντρα

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

53'

52'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

52'
Σέντρα

52'

51'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

50'

Καλή ενέργεια από τον Alberto Soro ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

Το αμυντικό λάθος του Nestor Araujo μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

50'

50'

49'
Σέντρα

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

49'

48'
Γέμισμα

48'

Ο Denis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carlos Bacca

47'

46'

Ο Fran Beltran δίνει τη θέση του στον Denis Suarez

46'

45+2'

Η ομάδα Θέλτα είχε την μπάλα στην κατοχή της, αλλά δεν κατάφερε να πάει με το προβάδισμα στην ανάπαυλα

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'
Απόκρουση

45+1'
Σέντρα

Ο Iago Aspas κάνει τη σέντρα

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'

45'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

45'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45'
Απόκρουση

Ο German Sanchez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45'
Σέντρα

Ο Fran Beltran κάνει τη σέντρα

45'

45'
Σέντρα

43'

42'

41'

40'

Κατοχή: Θέλτα: 71%, Γρανάδα: 29%.

40'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

39'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Angel Montoro

39'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Suarez για την ομάδα Γρανάδα. Ο Nestor Araujo σταματάει την φάση.

39'

38'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

38'
Σέντρα

37'

37'

36'

36'

36'

Η ομάδα Γρανάδα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

35'

Κατοχή: Θέλτα: 70%, Γρανάδα: 30%.

35'
Απόκρουση

35'
Σέντρα

34'

34'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

34'

Το σουτ του Santi Mina βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

34'

34'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

33'

Το αμυντικό λάθος του Alberto Soro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

33'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

32'

31'

30'

30'

30'

29'

Ο Fran Beltran αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

29'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

28'

28'

28'

Ο Carlos Bacca είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

28'

27'

Ο Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

27'

Η ομάδα Γρανάδα ξεκινάει αντεπίθεση

25'

25'

Ο Alberto Soro υποπίπτει σε χέρι

25'

Ο Alberto Soro κάνει το σουτ, ο Matias Dituro αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

25'

Το αμυντικό λάθος του Hugo Mallo μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

25'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

25'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

24'

24'
Απόκρουση

Ο Domingos Duarte απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

24'
Σέντρα

23'

Ο Luis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeison Murillo

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nestor Araujo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Carlos Bacca

22'

21'

20'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

20'

20'

Κατοχή: Θέλτα: 63%, Γρανάδα: 37%.

19'

Ο Renato Tapia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

19'

19'

Ο Maxime Gonalons είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Angel Montoro

19'
Απόκρουση

Ο Carlos Neva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'
Σέντρα

18'

Ο Nolito από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

17'

17'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Maxime Gonalons να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

16'

Ο Maxime Gonalons είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

16'

15'
Κακό κοντρόλ

Ο Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

15'
Σέντρα

Ο Quini κάνει τη σέντρα

15'

Κατοχή: Θέλτα: 66%, Γρανάδα: 34%.

14'

13'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

13'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Javi Galan , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

13'

13'

Η λόμπα του Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα φεύγει πλάγια.

12'

12'

Κίτρινη κάρτα για τον Brais Mendez

12'

Ο Brais Mendez έκανε φάουλ στον Antonio Puertas

12'

Ο Luis Maximiano κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

11'
Σέντρα

11'
Απόκρουση

Ο Renato Tapia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

11'
Γέμισμα

Ο Alberto Soro εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

10'

Κατοχή: Θέλτα: 72%, Γρανάδα: 28%.

10'

Ο Jeison Murillo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Suarez

10'

Ο Fran Beltran τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Milla

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quini από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javi Galan

7'

7'

6'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

6'

5'

5'

Κατοχή: Θέλτα: 50%, Γρανάδα: 50%.

4'

3'
Απόκρουση

2'
Σέντρα

2'
Σέντρα

2'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Γρανάδα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Abanca Balaidos, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πήρε τα πάνω της η Θέλτα

Η Θέλτα πέτυχε την πρώτη νίκη της στη σεζόν και θα υποδεχθεί την Γρανάδα που ψάχνει μια σταθερότητα.

ΘΕΛΤΑ

Επιτέλους πήρε ανάσα, αφού πέτυχε την πρώτη νίκη της στη σεζόν επικρατώντας με 2-0 στην έδρα της Λεβάντε, εκμεταλλευόμενη δύο σοβαρά λάθη της άμυνας της. Στο πρώτο ημίχρονο δεν έγινε κάτι άξιο προσοχής και στο δεύτερο μέρος ο Ιάγκο Άσπας άνοιξε το σκορ στο 66' με τη Λεβάντε να κερδίζει πέναλτι τρία λεπτά αργότερα, αλλά ο Ντιτούρο έπιασε την εκτέλεση του Μάρτι. Η Θέλτα καθάρισε την υπόθεση νίκη πέντε λεπτά πριν το τέλος με τον Μέντεθ.

«Χρειαζόμασταν αυτoύς τους τρεις βαθμούς. Πιστεύω ότι ήταν επίσης σημαντικό που κρατήσαμε ανέπαφη την εστία μας. Είχα δηλώσει στο παρελθόν πως πληρώναμε για κάθε λάθος μας. Όλοι περιμέναμε ένα πιο ανοιχτό παιχνίδι, αλλά συνήθως συμβαίνει όταν το περιμένουμε να είναι ελκυστικό. Δεν είδαμε ένα σπουδαίο παιχνίδι, αλλά για εμάς ήταν πολύ σημαντικό να αρχίσουμε να προσθέτουμε βαθμούς. Το πιο σημαντικό είναι να αποκτήσουμε αυτοπεποίθηση. Πρέπει να προσπαθήσουμε να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός λόγω κορονοϊού ο αμυντικός Αϊντού (3/0).

ΓΡΑΝΑΔΑ

Μετά την ισοπαλία στη Βαρκελώνη επί της Μπαρτσελόνα, φιλοξένησε την Σοσιεδάδ και έχασε δίκαια με 3-2. Η Γρανάδα είχε πετύχει μόλις τρία γκολ στις πέντε πρώτες αγωνιστικές και κόντρα στη Σοσιεδάδ πέτυχε δύο αλλά ηττήθηκε. Πήρε το προβάδισμα με αυτογκόλ του Γκεβάρα στο 9′, αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή σε οχτώ λεπτά με τον Ελουστόντο (52΄) και τον Μερίνο (60'). Η Γρανάδα έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίγια στο 70΄, αλλά ο Ελουστόντο στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Δεχόμαστε γκολ με πολύ απλό τρόπο. Τα πράγματα είναι λάθος στην άμυνα. Πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε και να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι ώστε να μην συμβεί αυτό. Πρέπει να βελτιωθούμε, είναι μια κατάσταση που πρόκειται να προχωρήσουμε, δεν έχουμε αμφιβολία. Έχουμε πληγωθεί, αλλά έχουμε τη θέληση να κερδίσουμε παιχνίδια. Δεν νομίζω ότι το παιχνίδι με τη Θέλτα μπορεί να είναι καθοριστικό, υπάρχουν πολλά παιχνίδια και πολλοί αντίπαλοι για να παίξουμε. Τα αποτελέσματα θα έρθουν και έχω την εμπιστοσύνη του συλλόγου» επισήμανε ο προπονητής, Ρόμπερτ Μορένο.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν υπολογίζεται για την αναμέτρηση ο χαφ Ετέκι (3/0). Αμφίβολος δίνεται ο επιθετικός Ματσίς (5/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Θέλτα πήρε βαθμολογική ανάσα και ψυχολογία στην έδρα της Λεβάντε, αφού πέτυχε την πρώτη νίκη της στη σεζόν και κοιτάει με διαφορετικό μάτι τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Από την άλλη, η Γρανάδα δεν μπόρεσε να πάρει κάτι απέναντι στη Σοσιεδάδ και έχει πετύχει πέντε γκολ στις έξι πρώτες αγωνιστικές. Περιμένουμε ένα ισορροπημένο ματς και δεν θα μπλέξουμε με σημείο, ποντάροντας στα 2-3 γκολ.

• Η ομάδα Γρανάδα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.11 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα