Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Luca Koleosho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Victor Diaz

90+5'

Ο Aleix Vidal από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90+5'

Η ομάδα Εσπανιόλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+4'

Κατοχή: Γρανάδα: 38%, Εσπανιόλ: 62%.

90+4'
Απόκρουση

Ο Sergi Darder από την ομάδα Εσπανιόλ είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

90+4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90+4'
Απόκρουση

Ο Sergi Gomez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'
Γέμισμα

Ο Sergio Escudero εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+3'

Ο Luca Koleosho από την ομάδα Εσπανιόλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Myrto Uzuni

90+3'
Απόκρουση

Ο Didac Vila απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'

Ο Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Σουτ του Carlos Bacca βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

90+3'

Ο Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Didac Vila από την ομάδα Εσπανιόλ ανατρέπει τον Myrto Uzuni

90+2'

Ο Jorge Molina κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Diego Lopez μπλοκάρει εύκολα

90+2'
Σέντρα

Ο Myrto Uzuni κάνει τη σέντρα

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Εσπανιόλ

90+2'

Ο Quini αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Το σουτ του Victor Diaz μπλοκάρεται

90+1'

90+1'

Ο German Sanchez της ομάδας Γρανάδα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+1'

Ο Maxime Gonalons από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Carlos Bacca κάνει το σουτ, ο Diego Lopez αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

90'
Απόκρουση

Ο Yangel Herrera απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Κατοχή: Γρανάδα: 37%, Εσπανιόλ: 63%.

90'

Η ομάδα Εσπανιόλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Ο Javier Puado δίνει τη θέση του στον Luca Koleosho

89'

Ο Diego Lopez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'
Σέντρα

Ο Antonio Puertas κάνει τη σέντρα

88'

88'

Η ομάδα Εσπανιόλ έχει την κατοχή της μπάλας

88'

Ο Tonny Vilhena δίνει τη θέση του στον Didac Vila

88'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

88'

Ο David Lopez δίνει τη θέση του στον Fernando Calero

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Sergio Escudero

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Oscar Melendo

86'

Η ομάδα Εσπανιόλ εκδηλώνει επίθεση

86'

Καλή ενέργεια από τον Antonio Puertas ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

86'

Ο Carlos Bacca από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

85'

85'

Ο Alex Collado δίνει τη θέση του στον German Sanchez

85'

Ο Yan Brice Eteki δίνει τη θέση του στον Maxime Gonalons

85'

Ο Njegos Petrovic δίνει τη θέση του στον Carlos Bacca

84'

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

84'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

84'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'
Σέντρα

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

84'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

83'

83'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

81'

80'

80'

Ο Lei Wu από την ομάδα Εσπανιόλ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

80'
Σέντρα

Ο Aleix Vidal κάνει τη σέντρα

80'

80'

Η ομάδα Εσπανιόλ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

79'

79'

Η ομάδα Εσπανιόλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sergi Darder

78'

77'

76'

76'

75'

75'

74'

Η ομάδα Εσπανιόλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

74'

73'

Ο Adrian Embarba δίνει τη θέση του στον Lei Wu

73'

Ο Nico Ribaudo δίνει τη θέση του στον Oscar Melendo

72'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! Ο Jorge Molina εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας

71'

71'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Leandro Cabrera κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Leandro Cabrera αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

71'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Γρανάδα!

70'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

69'
Σέντρα

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

68'

Ο Sergi Darder σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Luis Maximiano ελέγχει την φάση

68'

Ο Javier Puado από την ομάδα Εσπανιόλ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

67'

Η ομάδα Γρανάδα εκδηλώνει επίθεση

67'

67'
Απόκρουση

Ο Nico Ribaudo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'
Γέμισμα

Ο Alex Collado εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

66'

Ο Yangel Herrera τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Collado

66'

66'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

65'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

Ο Aleix Vidal από την ομάδα Εσπανιόλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

65'

65'

64'

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

64'

Καλή ενέργεια από τον Nico Ribaudo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

64'

Ο Nico Ribaudo από την ομάδα Εσπανιόλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Njegos Petrovic από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Nico Ribaudo

62'

62'
Σέντρα

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

61'

61'

61'

Ο Luis Suarez δίνει τη θέση του στον Myrto Uzuni

60'

60'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

59'

59'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ ανατρέπει τον Sergio Escudero

59'

58'

57'

56'

56'

Ο Sergi Gomez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luis Maximiano μπλοκάρει εύκολα

56'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'
Σέντρα

Ο Yangel Herrera από την ομάδα Εσπανιόλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

55'
Σέντρα

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

54'

54'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ προσπαθεί να πασάρει την μπάλα σε συμπαίκτη του, αλλά δεν πλησίασε κοντά στο στόχο του.

53'

53'

52'

Ο Tonny Vilhena τιμωρείται για σπρώξιμο στον Quini

52'

Ο Tonny Vilhena από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

52'

52'

16650 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

52'

51'

50'

50'
Γέμισμα

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javier Puado από την ομάδα Εσπανιόλ ανατρέπει τον Alex Collado

49'

49'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

48'

47'

47'

47'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

47'

46'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Yangel Herrera

46'

45+2'

45+1'

Καλή ενέργεια από τον Sergi Darder ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+1'

Ο Sergi Darder από την ομάδα Εσπανιόλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'
Γέμισμα

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

45'

Φράγμα από τον Luis Suarez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Nico Ribaudo. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

44'

44'

Ο Javier Puado από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

44'

44'

43'

Ο Jorge Molina κάνει το σουτ, ο Diego Lopez αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

43'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Jorge Molina , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

42'

41'

41'

Ο Victor Diaz κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Diego Lopez μπλοκάρει εύκολα

41'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

41'

Το σουτ του Alex Collado μπλοκάρεται

41'

Ο Sergio Escudero εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Ribaudo από την ομάδα Εσπανιόλ ανατρέπει τον Alex Collado

39'

38'

38'

38'

38'

37'

37'

Ο Nico Ribaudo από την ομάδα Εσπανιόλ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

37'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

36'

Το σουτ του Javier Puado μπλοκάρεται

36'
Σέντρα

Ο Adrian Embarba κάνει τη σέντρα

36'
Απόκρουση

Ο Domingos Duarte απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

36'
Σέντρα

Ο Sergi Darder κάνει τη σέντρα

36'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

36'

Ο Adrian Embarba αναγκάζει τον Luis Maximiano σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

35'

35'

35'

Η ομάδα Εσπανιόλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

34'

34'

Ο David Lopez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jorge Molina

33'

33'

33'

33'

Ο Luis Milla είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Yan Brice Eteki

32'

Ο Luis Milla είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

31'

31'

Ο Njegos Petrovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Embarba

31'

30'

Κατοχή: Γρανάδα: 40%, Εσπανιόλ: 60%.

30'

29'

29'

29'

28'

28'

27'

27'
Σέντρα

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

27'

26'

Κατοχή: Γρανάδα: 36%, Εσπανιόλ: 64%.

25'

Ο Adrian Embarba υποπίπτει σε χέρι

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Adrian Embarba

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Nico Ribaudo

23'

22'

21'

21'

21'
Σέντρα

20'

20'

Κατοχή: Γρανάδα: 34%, Εσπανιόλ: 66%.

20'

20'

19'
Γέμισμα

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aleix Vidal από την ομάδα Εσπανιόλ ανατρέπει τον Luis Suarez

19'

19'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

18'

18'

Ο Sergi Darder από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

17'

Η ομάδα Εσπανιόλ ξεκινάει αντεπίθεση

17'
Σέντρα

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

17'

17'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

17'

16'

16'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

16'

15'

15'

15'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Domingos Duarte από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javier Puado

13'

13'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

12'

11'

11'

Ο Sergi Darder από την ομάδα Εσπανιόλ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

11'

11'

10'

Το σουτ του Sergi Darder μπλοκάρεται

10'

Κατοχή: Γρανάδα: 45%, Εσπανιόλ: 55%.

10'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Εσπανιόλ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Luis Maximiano βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

9'

9'

9'

8'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

8'
Σέντρα

Ο Njegos Petrovic από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

8'
Απόκρουση

8'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'

Το σουτ του Luis Suarez μπλοκάρεται

7'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

7'

Η ομάδα Γρανάδα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

7'

6'

Κατοχή: Γρανάδα: 41%, Εσπανιόλ: 59%.

6'

5'

5'

5'
Σέντρα

Ο Aleix Vidal από την ομάδα Εσπανιόλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

4'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

4'

Ο Antonio Puertas έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Diego Lopez βγαίνει δυνατά και σώζει!

4'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

4'

3'

3'

2'

2'

1'
Σέντρα

Ο Quini κάνει τη σέντρα

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Εσπανιόλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Los Carmenes, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Νίκη σημαίνει παραμονή

Η Γρανάδα φιλοξενεί την αδιάφορη βαθμολογικά Εσπανιόλ με στόχο τη νίκη που θα την κρατήσει στη LaLiga.

Έχασε για πρώτη φορά με τον Αϊτόρ Καράνκα στον πάγκο της, αφού πήγε στην Ανδαλουσία για να αντιμετωπίσει την Μπέτις και μετά το 2-0, θα παλέψει στο τελευταίο ματς της σεζόν για να παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία. Είχε τις ευκαιρίες της, αλλά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χουάνμι στο 14' και πέντε λεπτά αργότερα ο Λουίς Σουάρες είχε προσπάθεια που σταμάτησε στο δοκάρι. Η Γρανάδα πίεσε για την ισοφάριση, αλλά στο 88΄ και πάλι ο Χουάνμι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.Η Γρανάδα μαζί με την Μαγιόρκα και την Κάντιθ που βρίσκονται έναν βαθμό πίσω της θα παλέψουν για την παραμονή, καθώς μια θα υποβιβαστεί ακολουθώντας την Λεβάντε και την Αλαβές στη δεύτερη κατηγορία. Αν η Γρανάδα επικρατήσει επί της Εσπανιόλ δεν την ενδιαφέρει τι θα γίνει στα άλλα ματς.

«Μετά το παιχνίδι με την Μπέτις είπα στους παίκτες ότι πριν από ένα μήνα, όταν έφτασα στον σύλλογο, θα είχαμε υπογράψει όλοι για να βρεθούμε σε αυτή την κατάσταση. Η βελτίωση της ομάδας και τα αποτελέσματα έδωσαν κάποιες ελπίδες ότι θα μπορούσε να επιτευχθεί η παραμονή ακόμη και στη Σεβίλλη, αλλά είμαστε περήφανοι. Ήταν μια τρομερή προσπάθεια. Ήταν δύσκολο να διατηρηθεί η φυσική κατάσταση και η συγκέντρωση χωρίς εναλλαγές. Υπήρχε ένταση κατά τη διάρκεια του αγώνα, αλλά είχαμε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και μια πολύ καθαρή λίγα λεπτά από το τέλος για να ισοφαρίσουμε. Η ομάδα δεν τα παράτησε ποτέ», τόνισε ο προπονητής Αϊτόρ Καράνκα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μπακ Εσκουντέρο (26/2). Παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Τορέντε (18/0), ο μπακ Νέβα (26/0), ο χαφ Μοντόρο (24/1) και ο μέσος Ροτσίνα (15/1).

Σε έναν αγώνα χωρίς κίνητρα και με τα μάτια της ήδη στραμμένα στη σεζόν 2022-23, η Εσπανιόλ φιλοξένησε την Βαλένθια και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό μετά το 1-1. Παρά την απόλυση του προπονητή, η ομάδα της Βαρκελώνης δεν επέστρεψε στις νίκες και στις έξι τελευταίες αγωνιστικές έχει ρεκόρ 0-2-4. Η Εσπανιόλ, τουλάχιστον, έδωσε ελαφρώς καλύτερη εικόνα, ενώ η Βαλένθια θα μπορούσε να είχε κερδίσει το παιχνίδι. Το σκορ άνοιξε για τις «νυχτερίδες» ο Μάξι Γκόμες στο 37’ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ραούλ ντε Τομάς ισοφάρισε διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα, σε ένα ματς αγγαρεία.

«Θα ήθελα να είχε βγει καλύτερα η πρώτη μου μέρα. Δεν είμαι δυσαρεστημένος με αυτό που μεταδώσαμε και προβάλαμε. Το έχω πάρει σαν να ήμουν στη θυγατρική. Παρατήρησα ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά, ειδικά όταν πρόκειται για μετάδοση στον πάγκο. Είχαμε λίγο βάθος. Μου αρέσει οι ομάδες να είναι πιο κάθετες. Αλλά είμαι εδώ για μια μέρα. Θα ήθελα να μεταδώσω καλύτερα», ανέφερε ο τεχνικός, Λουίς Μπλάνκο.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο φορ Ραούλ Ντε Τομάς (34/17), αλλά εξέτισαν και επιστρέφουν ο αμυντικός Βιδάλ (30/2) και ο μέσος Ερέρα (22/1). Παραμένουν εκτός ο μπακ Πεντρόσα (31/1) και οι χαφ Μπάρε (25/1), Μορλάνες (27/2).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Γρανάδα ξέρει πως με νίκη κόντρα στην αδιάφορη Εσπανιόλ παραμένει στην μεγάλη κατηγορία, χωρίς να την ενδιαφέρουν τα άλλα αποτελέσματα. Το κίνητρο είναι τεράστιο για τους γηπεδούχους που γνώρισαν την πρώτη τους ήττα με τον νέο προπονητή. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Βαρκελώνης δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και κοιτάζει την επόμενη χρονιά. Άσος.

• Η ομάδα Εσπανιόλ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.06 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Εσπανιόλ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Γρανάδα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Εσπανιόλ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.32 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα