Βίλεμ - Χέρακλες

7/5/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1066
2 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 721 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χέρακλες - Βίλεμ στις 17/2/2023

• Θεατές: 14408
90+5'

90+5'

14408 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Βίλεμ: 50%, Χέρακλες: 50%.

90+2'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Sven Sonnenberg βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

90+2'
VAR

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφάσισε να μετατρέψει την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον Sven Sonnenberg της ομάδας Χέρακλες σε κόκκινη κάρτα.

90+2'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

90+2'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Sven Sonnenberg

90+2'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sven Sonnenberg για την ομάδα Χέρακλες. Ο Jelte Pal σταματάει την φάση.

90+2'

Ο Mats Koehlert δίνει τη θέση του στον Jelte Pal

90+2'

Ο Kilian Ludewig τιμωρείται για σπρώξιμο στον Noah Fadiga

90+1'
Απόκρουση

Ο Justin Hoogma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'
Γέμισμα

Ο Abdenasser El Khayati εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+1'

Ο Noah Fadiga από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Elton Kabangu

90'

Η ομάδα Βίλεμ εκδηλώνει επίθεση

90'

Ο Sinan Bakis από την ομάδα Χέρακλες είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdenasser El Khayati από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Noah Fadiga

89'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

87'

86'

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

86'

Ο Justin Hoogma τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elton Kabangu

85'

85'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sinan Bakis για την ομάδα Χέρακλες. Ο Timon Wellenreuther σταματάει την φάση.

84'

Η ομάδα Χέρακλες έχει την κατοχή της μπάλας

83'

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

82'

82'

80'

Ο Daniel Crowley δίνει τη θέση του στον Abdenasser El Khayati

80'

Ο Max Svensson δίνει τη θέση του στον Kilian Ludewig

80'

Καλή ενέργεια από τον Elton Kabangu ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

80'

Η ομάδα Βίλεμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

Κατοχή: Βίλεμ: 55%, Χέρακλες: 45%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Armenteros από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Dries Saddiki

79'

Ο Luca de la Torre από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Elton Kabangu

78'

77'

Ο Timon Wellenreuther κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

77'
Σέντρα

Ο Giacomo Quagliata κάνει τη σέντρα

77'

Η ομάδα Χέρακλες εκδηλώνει επίθεση

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρακλες

76'

Ο Daniel Crowley αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

76'

Το σουτ του Elton Kabangu αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

76'

Η ομάδα Βίλεμ ξεκινάει αντεπίθεση

76'

Ο Timon Wellenreuther έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Sinan Bakis βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Timon Wellenreuther του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

76'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

76'

Η ομάδα Χέρακλες έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

75'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Κατοχή: Βίλεμ: 57%, Χέρακλες: 43%.

75'

74'

Η ομάδα Βίλεμ έχει την κατοχή της μπάλας

74'

74'

73'

73'

72'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Nikolai Laursen δίνει τη θέση του στον Kasper Lunding

71'

Ο Elton Kabangu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Justin Hoogma

71'

71'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Timon Wellenreuther από την ομάδα Βίλεμ και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

71'

Ο Lucas Schoofs από την ομάδα Χέρακλες κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

70'

Ο Sinan Bakis εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Timon Wellenreuther ελέγχει την φάση

69'

Ο Daniel Crowley τιμωρείται για σπρώξιμο στον Noah Fadiga

69'

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Pol Llonch

68'
Σέντρα

67'
Απόκρουση

Ο Derrick Koehn απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'
Σέντρα

Ο Luca de la Torre κάνει τη σέντρα

67'

67'

67'

67'

Ο Jizz Hornkamp δίνει τη θέση του στον Elton Kabangu

66'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Wessel Dammers από την ομάδα Βίλεμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

66'

Σουτ του Leeroy Owusu βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

66'

Ο Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

65'

65'

Κατοχή: Βίλεμ: 58%, Χέρακλες: 42%.

65'

Ο Samuel Armenteros από την ομάδα Χέρακλες κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

65'

64'
Απόκρουση

Ο Koen Bucker απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'

Ο Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

64'

Ο Mats Koehlert αναγκάζει τον Koen Bucker σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

64'

63'

63'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

62'

62'

Η ομάδα Χέρακλες παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

61'

Ο Mats Koehlert αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

61'

60'

60'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mats Koehlert

59'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

58'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

58'
Απόκρουση

Ο Sven Sonnenberg απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'

57'
Σέντρα

Ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

57'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ παίζει το 1-2 με τον Max Svensson.

57'

Ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

57'

56'

56'

Η ομάδα Βίλεμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

56'
Γέμισμα

Ο Emil Hansson εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

55'

Κατοχή: Βίλεμ: 56%, Χέρακλες: 44%.

55'

Ο Pol Llonch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Samuel Armenteros

54'

54'

53'

53'

Το σουτ του Nikolai Laursen μπλοκάρεται

53'

Η ομάδα Χέρακλες ξεκινάει αντεπίθεση

52'

52'

51'

51'

Κατοχή: Βίλεμ: 60%, Χέρακλες: 40%.

51'

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca de la Torre από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Pol Llonch

49'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Koen Bucker από την ομάδα Χέρακλες και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

49'
Σέντρα

Ο Leeroy Owusu κάνει τη σέντρα

49'

48'

48'

Ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

48'

46'
Σέντρα

46'

46'

Ο Marco Rente δίνει τη θέση του στον Sven Sonnenberg

46'

Ο Elias Sierra δίνει τη θέση του στον Samuel Armenteros

46'

45+3'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Βίλεμ και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'
Σέντρα

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

45'

44'

43'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'
Σέντρα

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pol Llonch από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Marco Rente

43'

42'

41'

41'

41'

40'

39'

39'

37'

Ο Marco Rente είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

37'

37'

Ο Leeroy Owusu πήγε για τη δόξα με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά ο γκολκίπερ το σώζει!

37'
Σέντρα

Ο Max Svensson κάνει τη σέντρα

36'

36'

Κατοχή: Βίλεμ: 65%, Χέρακλες: 35%.

36'

34'

34'

34'

Ο Dries Saddiki έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του απομακρύνεται από τον τερματοφύλακα!

34'

Ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

34'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ παίζει το 1-2 με τον Mats Koehlert.

33'

33'

33'

32'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

32'

Το σουτ του Jizz Hornkamp μπλοκάρεται

32'

31'

31'

Κατοχή: Βίλεμ: 63%, Χέρακλες: 37%.

31'

30'

30'

30'

Πως το έχασε αυτό; Ο Daniel Crowley έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

30'

Ο Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

29'

29'

29'

28'

27'

27'

26'

26'

26'

25'

Καλή ενέργεια από τον Derrick Koehn ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'
Σέντρα

Ο Mats Koehlert κάνει τη σέντρα

24'

24'

23'

23'

Ελεύθερο για την ομάδα Βίλεμ

22'

22'

22'

21'

Ο Derrick Koehn τιμωρείται για σπρώξιμο στον Noah Fadiga

21'

Κατοχή: Βίλεμ: 70%, Χέρακλες: 30%.

21'

20'

Τι ευκαιρία! Ο Wessel Dammers έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

20'

Ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

20'

19'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Βίλεμ κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

17'

Ο Derrick Koehn έδωσε την ασίστ για το γκολ.

17'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jizz Hornkamp της ομάδας Βίλεμ σκοράρει με κεφαλιά

17'
Σέντρα

Ο Derrick Koehn από την Βίλεμ κάνει ωραία σέντρα

17'

17'

17'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Βίλεμ μετράει κανονικά.

17'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

15'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Wessel Dammers στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

15'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

15'

Κατοχή: Βίλεμ: 75%, Χέρακλες: 25%.

15'

Το σουτ του Max Svensson κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

15'

Καλή ενέργεια από τον Freek Heerkens ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'

Τόσο κοντά στο γκολ! Η κεφαλιά του Wessel Dammers φαίνονταν ότι θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο Koen Bucker το σώζει!

14'

14'
Κακό κοντρόλ

Ο Lucas Schoofs από την ομάδα Χέρακλες έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

13'

Ο Mats Koehlert τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giacomo Quagliata

13'

12'

11'

11'

10'

10'

10'

10'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

9'

9'

9'

8'

7'

Ο Sinan Bakis τιμωρείται για σπρώξιμο στον Freek Heerkens

7'
Απόκρουση

Ο Marco Rente απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

7'
Σέντρα

7'

7'
Απόκρουση

7'

6'
Απόκρουση

6'
Γέμισμα

Ο Leeroy Owusu εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

5'

Κατοχή: Βίλεμ: 80%, Χέρακλες: 20%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Rente από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Daniel Crowley

5'
Απόκρουση

5'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

5'

5'
Απόκρουση

4'

4'

Το σουτ του Leeroy Owusu μπλοκάρεται

3'

Ο Nikolai Laursen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Derrick Koehn

2'
Απόκρουση

2'

Ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

2'

2'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Βίλεμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Koning Willem II Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Βίοι αντίθετοι αλλά ίδιες ανάγκες

Η ουραγός Βίλεμ φιλοξενεί την Χέρακλες για την 32η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε σε ένα κρίσιμο ματς για δύο ομάδες με διαφορετικές στοχεύσεις. Οι «τρικολόρ» έπεσαν μαχομένοι στην έδρα της Αϊντχόφεν, ενώ η Χέρακλες πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο εντός έδρας ντέρμπι με την Τβέντε.

ΒΙΛΕΜ
Ήττα εντός προγράμματος αυτή από την Αϊντχόφεν στο «Φίλιπς Στάντιον» με 4-2. Οι «τρικολόρ» δέχθηκαν δύο γκολ στο πρώτο μισάωρο του αγώνα (2',30') και αμυντικά έδειχναν «ξεχαρβαλωμένοι», με τον Βέλενρόιτερ να επεμβαίνει ουκ ολίγες φορές κρατώντας τους μέσα στο παιχνίδι. Επιθετικά πάντως ήταν όσο κυνικοί ζητούσε να είναι ο τεχνικός της ομάδας πριν το ματς, αφού στην πρώτη τους καλή στιγμή μείωσαν με όμορφη κεφαλιά του Νάναλι (44'), αλλά πριν πάνε στα αποδυτήρια δέχθηκαν κι άλλο γκολ με το σκορ να γίνεται 3-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (50') ο Καμπανγκού με προβολή μετά από ατομική προσπάθεια και διαγώνιο σουτ του Νάναλι, μείωσε σε 3-2, αλλά στο 60' ο Ντάμερς μετά από ασυνεννοησία με τον Βελενρόιτερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό 4-2, που θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο ευρύ αν γηπεδούχοι ήταν πιο έυστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Έμεινε στους 26 πόντους μαζί με την Τσβόλε, αλλά και στην Σπάρτα Ρότερνταμ, αλλά είναι ουραγός αφού έχει την χειρότερη διαφορά τερμάτων από τις τρεις με συντελεστή -30. Μονόδρομος η νίκη, ενώ ακολουθούν τα ματς Καμπούρ (εκτός) και Ουτρέχτη (εντός).

«Κάθε ματς είναι κρίσιμο πλέον και πρέπει να ανταποκριθούμε σωματικά και πνευματικά για να τα καταφέρουμε. Χρειαζόμαστε φυσικά και την στήριξη των φιλάθλων μας και μέχρι στιγμής την λαμβάνουμε απλόχερα», δήλωσε ο προπονητής της Βίλεμ, Κέβιν Χόφλαντ.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίες ο αριστερός μπακ Νέλομ (4/0), o μεσοεπιθετικός Ούστινχ (4/2) και ο μέσος Μέερφελντ (1/0).

ΧΕΡΑΚΛΕΣ
Αποδείχτηκε πολύ «σκληρή» για να... πεθάνει κρατώντας το 1-1 στο εντός έδρας ντέρμπι της Ανατολής με την Τβέντε. Οι «ασπρόμαυροι» έμειναν νωρίς (16') με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ουαχίμ-με απευθείας κόκκινη κάρτα- του πολύ βίαιου τάκλιν πάνω στον Λημνιό. Παρ' όλα αυτά ήταν εξαιρετικά στημένοι στην άμυνα και απορρόφησαν την πίεση της Τβέντε, «χτυπώντας» με υποδειγματική αντεπίθεση στο 36' όταν ο Φαντιγκά με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ. Η ισοφάριση από στημένη φάση στο 45'+3' δεν τους πτόησε και με το ξεκίνημα της επανάληψης, συνεχίζοντας το ίδιο πλάνο, παραλίγο να προηγηθούν ξανά, αλλά ο Μπακίς πλάσαρε πολύ άστοχα σε εναπανάληπτο τετ-α-τετ. Μέχρι το τέλος πιέστηκε μεν, αλλά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα κρατώντας με σχετική ευκολία την ισοπαλία.

Η Χέρακλες έφτασε τους 34 βαθμούς και μείωσε στους 2 την διαφορά από την 8η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση, έχει ματς με ομάδες της ουράς μόνο και αναμένεται να κάνει την τελική της επίθεση για την διεκδίκηση της εισόδου στα πλέι οφ.

«Η αντίδραση των παικτών μου μετά την αποβολή στο ματς με την Τβέντε, ξάφνιασε ακόμα και εμένα. Δείξαμε πως είμαι ικανοί να πετύχουμε ο,τιδήποτε μέχρι τώρα και πρέπει να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό σεβόμενοι την ποιότητά κάθε αντιπάλου και εν προκειμένω της Βίλεμ», δήλωσε ο τεχνικός της Χέρακλες, Φρανκ Βόρμουθ, ο οποίος από το καλοκαίρι θα κάθεται στον πάγκο της Χρόνινγκεν και έγινε γνωστό πως αντικαταστάτης του θα είναι ο νυν βοηθός του Πεπ Γκουαρντιόλα στην Μάντσεστερ Σίτι, Βίσενς.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Ουαχίμ (9/0). Από ίωση ταλαιπωρείται ο επιθετικός Σζόκε (9/0). Παραμένουν εκτός ο μέσος Κιομουρτζόγλου (24/2), ο βασικός γκολκίπερ Μπλάσβικ (22/0), ο επιθετικός Σίρχαουζ (18/4), ο εξτρέμ Αζαουί (12/3), ο εξτρέμ Λούντινγκ (4/0) και ο στόπερ Λες (3/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Αν χάσει... χάνεται η Βίλεμ που δεν έχει άλλα περιθώρια και μπροστά σε ένα κατάμεστο γήπεδο (Sold Out το ματς από τους φιλάθλους της) θα κυνηγήσει πάση θυσία τη νίκη. Τη χειρότερη εκτός έδρας συγκομιδή του πρωταθλήματος, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο, έχει η Χέρακλες, η οποία ωστόσο προέρχεται από δύο σερί διπλά στις δύο τελευταίες εξορμήσεις της, τα οποία έχουν προέλθει με «όπλο» την συμπαγή αμυντική λειτουργία. Δεν θα πάω σε σημείο και θα επιλέξω το να σημειωθούν 2-3 γκολ, αφού το ματς δεν πιστεύω πως θα ανοίξει περισσότερο ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

• Η ομάδα Βίλεμ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Χέρακλες, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε