Πογιέτ:  «Δεν είναι φυσιολογικό το σερί του Ολυμπιακού»

Πογιέτ: «Δεν είναι φυσιολογικό το σερί του Ολυμπιακού»



Ο Γκουστάβο Πογιέτ σε συνέντευξη του αναφέρθηκε στην ήττα της ΑΕΚ από τον Λεβαδειακό και ξεκαθάρισε ότι θα αποκτηθούν παίκτες, ενώ χαρακτήρισε ως μη φυσιολογικό το απόλυτο σερί του Ολυμπιακού.

Για τις συνθήκες που έχει βρει στην ΑΕΚ και το ελληνικό αναφέρθηκε ο Γκουστάβο Πογιέτ, σε συνέντευξη του στην ελληνική έκδοση του CNN. Ο τεχνικός της ΑΕΚ σχολίασε τη χθεσινή ήττα από τον Λεβαδειακό, επιβεβαίωσε ότι θα αποκτηθούν νέοι παίκτες, ενώ έθεσε ως μεγάλο στόχο την πρώτη θέση των πλει-οφ.

Παράλληλα, ο Ουρουγουανός χαρακτήρισε ως μη φυσιολογικό το απόλυτο σερί του Ολυμπιακού, τονίζοντας ότι οι υπόλοιπες ομάδες πρέπει να γίνουν πιο δυνατές για να ανταγωνιστούν τους «ερυθρόλευκους».

Αναλυτικά η συνέντευξη του Πογιέτ στο cnn.gr:


Πρώτα απ’όλα καλώς ήρθατε στην Ελλάδα

«Ευχαριστώ».

Οι πρώτες σας εντυπώσεις μετά από περίπου 3 μήνες εδώ;

«Είναι όλα ωραία. Δυστυχώς σήμερα (σ.σ χθες) χάσαμε και δεν είναι καλή η αίσθηση που αφήνουμε, ιδιαίτερα με τον τρόπο που έγινε. Απολαμβάνω όμως μια νέα προπονητική δουλειά, ένα νέο τρόπο ζωής, διαφορετικό ποδόσφαιρο. Είναι μια σπουδαία εμπειρία».

Ποιες είναι οι διαφορές με αυτό που είχατε συνηθίσει σε έναν άλλο;

«Στην Αγγλία ζούσα για 20 χρόνια. Όπως όλοι καταλαβαίνουν ο καιρός είναι τελείως διαφορετικός, υπάρχει ο ήλιος. Είναι απόλαυση εδώ. Να βγαίνεις έξω. Να κάνεις προπόνηση και να περνάς ώρα στο γήπεδο έξω, γιατί οι συνθήκες στο επιτρέπουν. Εκτός από αυτό προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργούν εδώ τα πράγματα. Τι πιστεύω ότι μπορούμε να βελτιώσουμε. Τι μπορούμε να πετύχουμε στο μέλλον. Ξέρεις, πράγματα, γιατί με την εμπειρία μου από άλλα μέρη και πρωταθλήματα ίσως μπορώ να βοηθήσω. Είναι διαφορετικά και πάντα μπορείς να πεις την άποψη σου στους ανθρώπους που συνεργάζεσαι».

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Όλοι οι προπονητές συνήθως λένε ότι θέλουν χρόνο για να περάσουν την φιλοσοφία τους. Εσείς αντίθετα κάνατε συμβόλαιο μόνο μέχρι το καλοκαίρι. Ποιο ήταν το σκεπτικό σας;

«Κοιτάξτε, η ιδέα ήταν η εξής. Πολλές φορές υπογράφεις συμβόλαια για να δείξεις στον κόσμο, αλλά στην πραγματικότητα εξαρτάσαι πάντα από τα αποτελέσματα. Εγώ ήθελα να έρθω εδώ και να δείξω ότι μπορούμε να κάνουμε την ΑΕΚ καλύτερη. Μετά από δύο πολύ δύσκολα χρόνια. Ο κόσμος το ξεχνάει αυτό πολύ γρήγορα. Υπάρχουν ομάδες που βρίσκονται κάτω από εμάς στην βαθμολογία, όπως ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ, που ξόδεψαν πολλά χρήματα τα τελευταία 3 χρόνια, ενώ εμείς δεν μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό. Είμαστε λοιπόν μια ομάδα που έρχεται από την β κατηγορία. Ναι διαθέτουμε παίκτες ποιότητας και τα έχουμε πάει πολύ καλά. Βέβαια υπάρχουν τόσα πολλά για να βελτιώσουμε. Πρέπει να γίνουμε καλύτεροι σε αρκετούς τομείς. Όλα τελικά όμως είναι να αγωνιζόμαστε, να βλέπουμε τα αποτελέσματα και να βελτιωνόμαστε διαρκώς».

Μέχρι τώρα έχετε μια ξεκάθαρη γνώση του ρόστερ. Ποια είναι τα δυνατά σημεία της ομάδας και ποια τα αδύνατα;

«Θα σας πω. Έτσι όπως εγώ βλέπω τα πράγματα. Επαναλαμβάνω είμαστε διαφορετικοί προπονητές, όχι κάποιος καλύτερος ή χειρότερος, αλλά διαφορετικός. Εγώ λοιπόν θέλω να είμαστε μεθοδικοί στο παιχνίδι μας κάθε λεπτό. Δεν έχει σημασία ποιο είναι το αποτέλεσμα εκείνη την ώρα. Ας πούμε για το ματς με το Λεβαδειακό, στο τελευταίο 20λεπτο που είμαστε πίσω στο σκορ ήμασταν λίγο «πανικόβλητοι» προσπαθώντας να ξαναμπούμε στο ματς. Είναι κάτι λοιπόν που πρέπει να βελτιώσουμε, δεν είχε ξαναπαρουσιαστεί. Μπορείς στην προπόνηση να προσομοιώσεις μια τέτοια κατάσταση; Που οι παίκτες να νιώθουν ότι χάνουν ένα σημαντικό εντός έδρας ματς; Όχι δεν μπορείς. Αυτό λοιπόν μπορεί να γίνει μόνο μέσα από τους αγώνες. Πρέπει λοιπόν να μιλήσω με τους παίκτες, να τους πείσω και να δω τις αντιδράσεις τους. Γιατί αν δεν βρεθείς στον αγωνιστικό χώρο να δεις τους παίκτες, δεν μπορείς να γνωρίζεις και αν μπορούν να αντιδράσουν (σε τέτοιες καταστάσεις)».

Είστε ικανοποιημένος από την ποιότητα του ρόστερ της ΑΕΚ;

«Νομίζω μέχρι τώρα, ναι είμαστε καλά».

Ξέρετε ότι όλοι φίλαθλοι πάντα θέλουν νέους παίκτες…

«Θα πάρουμε νέους παίκτες. Δεν θέλω να πω αριθμό γιατί είναι unfair. Θα έρθουν νέοι παίκτες, αλλά ταυτόχρονα έχουμε και μεγάλο ρόστερ. Θα πρέπει να μειώσουμε τον αριθμό των ποδοσφαιριστών ταυτόχρονα. Ο μάνατζερ είναι αυτός που παίρνει τις αποφάσεις. Και το πιο δύσκολο είναι όταν πρέπει άνθρωποι να φύγουν ή να βρουν νέα ομάδα. Δεν είναι ωραίο γιατί όλοι οι ποδοσφαιριστές είναι επαγγελματίες και θέλουν να αγωνίζονται για την ΑΕΚ. Είναι όμως η δουλειά μου. Ένα κομμάτι που κάποιοι δεν δίνουν σημασία. Μπορούμε όμως να πούμε ότι είναι ένα δυσάρεστο κομμάτι».

Ο στόχος για την ΑΕΚ αυτή την χρονιά; μια χρονιά που επιστρέφει από 2 δύσκολες σεζόν όπως είπατε. Τι θα σας ικανοποιούσε στο τέλος του πρωταθλήματος;

«Ο στόχος μας είναι να τερματίσουμε όσο το δυνατόν ψηλότερα. Να μπούμε στα πλέι-οφ. Ασφαλώς το καλύτερο που θα μπορούσε να μας συμβεί είναι να κερδίσουμε τα πλέι-οφ και να έχουμε την ευκαιρία του ChampionsLeague. Δεν είμαστε όμως μόνοι μας. Είναι και οι άλλες ομάδες που θέλουν να βρεθούν εκεί και θα είναι πολύ ανταγωνιστική διαδικασία. Θα πρέπει λοιπόν να ετοιμάσω την ομάδα ακριβώς για αυτά τα ματς στο τέλος της σεζόν. Μέχρι τότε υπάρχει και το Κύπελλο. Ποιος ξέρει; Το Κύπελλο είναι μια διοργάνωση που βλέπεις αγώνα με τον αγώνα. Τώρα έχουμε δυο αναμετρήσεις (μέσα-έξω) με τον Λεβαδειακό, που μας κέρδισε σήμερα και θα ναι ενδιαφέρον. Όμως ο βασικός μας στόχος είναι να τερματίσουμε όσο το δυνατόν ψηλότερα στο πρωτάθλημα και να τα καταφέρουμε στα πλέι-οφ».

Υπάρχει κάτι από το Ελληνικό πρωτάθλημα, που δεν σας αρέσει μέχρι τώρα; Γενικά, όχι μόνο για την ΑΕΚ.

«Η βαθμολογική διαφορά του Ολυμπιακού από τους υπόλοιπους. Δεν είναι καλό για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Νομίζω ότι δεν είναι φυσιολογικό μια ομάδα να έχει 15 στα 15. Δεν συμβαίνει στην Ισπανία, όπου υπάρχει η καλύτερη ομάδα του κόσμου αυτή την στιγμή, η Μπαρτσελόνα. Νομίζω λοιπόν ότι θα ήταν καλό όλοι εμείς οι υπόλοιποι, να γίνουμε πιο δυνατοί και να προσπαθήσουμε να ανταγωνιστούμε περισσότερο τον Ολυμπιακό».

Θέλω να σας ρωτήσω, μιας που είπατε για αυτή την διαφορά. Στην Αγγλία είναι αυτές τις ημέρες η Λέστερ στην κορυφή. Κάτι που δεν θα γινόταν ποτέ στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

«Να σας πω όμως. Όταν οι ομάδες έχουν συνέχεια και παίκτες, που βρίσκονται καιρό σε μια ομάδα, αποκτούν χαρακτήρα και αυτοπεποίθηση, τότε όλα είναι πιθανά. Η Λέστερ δεν κέρδισε κάθε παιχνίδι της και όμως είναι στην κορυφή. Αυτό δείχνει την διαφορά του πρωταθλήματος και του τι τελικά συμβαίνει εδώ στην Ελλάδα».

Κλείνοντας τι θα μπορούσαμε να ευχηθούμε για τις γιορτές, για τους οπαδούς της ΑΕΚ, τι τους υπόσχεστε;

«Ήθελα να τους δώσω ένα όμορφο δώρο για τα Χριστούγεννα (εν. τη νίκη με τον Λεβαδειακό) αλλά δεν τα κατάφερα. Να θυμόμαστε όμως πάντα. Μιλάμε για ποδόσφαιρο. Ένα παιχνίδι είναι. Δεν χρειάζεται να «τρελαινόμαστε» για την μπάλα. Περάστε τώρα καιρό με τις οικογένειες σας, χαρείτε τα Χριστούγεννα, και ελπίζω ότι τη νέα χρονιά θα είμαστε πολύ καλύτεροι, από όσο παρουσιαστήκαμε εφέτος».

Α, ο Ζοσέ Μουρίνιο που πάει στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ;

«Α, δεν ξέρω. Εντάξει υπάρχει πολλή κουβέντα, αλλά να ξέρετε ότι στην Αγγλία υπάρχει πάντα πολλή κουβέντα και σενάρια».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

46 σχόλια:

[+]  stasoumugdala στις 22/12/2015 16:53

στις 22/12/2015 16:53
pou to katalaves apo ta penalti h apo to oti o berg exei perisoteres kartes apo tou amyntikous tou gavrou!?

στις 22/12/2015 17:26
Εγώ καθότι είμαι φίλαθλος πάνω από όλα, θέλω να δω ανταγωνισμό ωραίο κάποια στιγμή και στα ελληνικά γήπεδα.

στις 22/12/2015 17:31
ενω το 1/2 με τον λεβαδειακο

στις 22/12/2015 17:44
eternal για να δεις ανταγωνισμο πρεπει να φτιαξουν ομαδες και οι αλλοι και να ριξουν χρημα... και ο πογετ σε ενα μερος το ειπε απο πανω "Νομίζω λοιπόν ότι θα ήταν καλό όλοι εμείς οι υπόλοιποι, να γίνουμε πιο δυνατοί και να προσπαθήσουμε να ανταγωνιστούμε περισσότερο τον Ολυμπιακό». "

το θεμα ειναι οι διοικησεις να ειναι διατεθειμενες να σπρωξουν χρημα.. γτ βλεπω τον πογετ να κατανταει αναστασιου και δελλας αν μεινει με αυτα τα παικτακια..

υ.γ: ασσο στο ημιχρονι , διπλο στο τελικο.. για να δουμε τι θα πουν για το αποτελεσμα οι "καθαροι" και "τιμιοι" οπαδοι του αρθρου 44.. εδω υπηρχε η ομορφια του ποδοσφαιρου, η' ο λαθρεμπορας με τον κομποτη φαγανε με χρυσα κουταλια..;

στις 22/12/2015 17:46
αυτο που κρυβονται στις ηττες οι οπαδοι της αεκουλας πολυ μαρεσει..αχαχαχαχαχαχαχ και στο αλλο αρθρο απο τα 20 σχολια μονο 2 βγηκαν..αχαχαχαχχα ξεφτιλες..

στις 22/12/2015 18:10
diladi esi pou les na valoun xrimata oi alles oi omades pws tha ginei auto re???na xwsei posa lefta o mel o alafouzos kai o savvidis kai na se exoun esena na perneis 13 penalti sto prwto miso???t katalavaineis oti dwn ginete...esi apo tin alli pou se pigainoun treno 15/15 eisai euxaristimenos apo tin omada p exeis?gemizete gipeda sto cl ta skate apo to merokamato sas kai o allos pou pernei possa miria kai ftiaxnei mia omada pou den einai axsia na krdisei xwria kai voithane oi diaitites pali euxaristimenos eisai?

στις 22/12/2015 18:37
ΣΤΑΣΟΥ ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 22/12/2015 18:57
giorgosaek21 ακους τι λες..; εχεις καταλαβει τι οικονομικα μεγεθη ειναι κατι τυποι στυλ κοκκαλη,μελισσανιδη,μαρινακη και βαρδηνογιαννη..; μιας και αναφερεσαι στα φραγκα του τσου λου επι μια δεκαετια ο θρυλος εβγαινε μαζι με τον βαζελο ευρωπη.. οποτε δεν τα επαιρνε μονο ο ολυμπιακος.. παιρναμε τα ιδια.. το θεμα ειναι η σωστη διαχειρηση.. δεν ειναι αλλοθι για καμια ομαδα αυτο που λες.. εμεις την τελευταια χρονια του σωκρατη βγηκαμε τελευταιοι στα πλει-οφ.. με αυτη την λογικη δεν επρεπε να ξανασηκωσουμε κεφαλι και να καταστραφουμε.. ηρθε ο βαγγελας, τα εσπρωξε και εκανε ομαδα.. θεμα θελησης ειναι.. οπως λεει και μια παροιμια: οποιος βαριεται να ζυμωσει 10 μερες κοσκινιζει... την ιδια αποψη θα ειχα και αν στην θεση της αεκ ηταν η ομαδα μου.. πρωτα απολα εχω απαιτησεις απο την ομαδα μου.. φτιαξε πρωτα λοιπον και συ ομαδα να μπορει να παιξει στα ισα τον ολυμπιακο και να μην μαζευει 4αρες.. και μετα μιλαμε και για διαιτησια..

στις 22/12/2015 18:57
ΒΓΗΚΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΤΑ 15 ΣΤΑ 15 ....ΜΗΝ ΧΕΣΩ....ΝΑΙ ΡΕ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΜΑΣΤΑΝ ΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΧΑΣΑΜΕ ΡΕ ΓΑΜΙΟΛΗ..ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΑΠ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΣΑΣ ΧΑΣΑΜΕ...ΑΡΧΙΔΙΑ...ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ 15 ΣΤΑ 15 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΟΙ 3ΑΡΕΣ ΚΑΙ 4ΑΡΕΣ ΠΑΝΕ ΓΟΝΑΤΟ....ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΕΤΕ...

στις 22/12/2015 19:21
stasoumousmoula ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΣΕ ΒΡΙΖΕΙ ΟΛΟ ΤΟ site?ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ.ΠΡΩΤΟΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ ΤΗΣ ΚΑΤΩΤΕΡΗΣ ΒΑΘΜΙΔΑΣ ΜΟΡΦΩΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΟΣ ΓΙΑ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΝΑΣ ΠΑΛΙ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ ΠΟΥ ΦΟΡΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΓΥΑΛΙΑ,ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΕ ΜΠΟΥΦΑΝ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.ΒΡΕ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕ ΝΤΟΜΑΤΟΚΕΦΤΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ ΣΤΟΝ Α' ΓΥΡΟ 13 ΠΕΝΑΛΤΥ ΟΣΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΛΙΓΔΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Η ΑΡΣΕΝΑΛ ΜΕ ΜΙΣΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΜΕ 1 ΓΚΟΛ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΤΟΥ Ο ΖΙΡΟΥ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΙΚΤΗΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΦΗΝΩΣΕ ΤΟ ΤΡΙΜΠΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?

στις 22/12/2015 19:24
Ο πογετ επίσης είπε "θα ήταν καλό όλοι εμείς οι υπόλοιποι, να γίνουμε πιο δυνατοί και να προσπαθήσουμε να ανταγωνιστούμε περισσότερο τον Ολυμπιακό" αλλά εσείς ως "καλοί" δημοσιογράφοι που είστε δεν βάλατε αυτό στον αρχικό τίτλο για να προσπαθήσετε να δημιουργήσετε πάλι λεκτικους τσακωμούς, σιχάματα.

στις 22/12/2015 19:29
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΚΑΙ ΠΕΝΑΛΤΥ ΜΑΙΜΟΥ (ΔΕΣ ΑΓΩΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ ΑΠΟΛΛΩΝΑ).ΘΕΛΕΙΣ Ο ΘΡΥΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ!!!ΘΕΛΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΦΘΑΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΠΕΟΣ.ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟ ΕΤΩΝ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΡΕΑΛ (ΤΟ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ) ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ (ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ) ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΝΝΑΜΠΕΛ ΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ stasoumugdala ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ.

στις 22/12/2015 19:31
ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΧΑΖΗ ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ SATRING ΣΕ ΚΟΒΩ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΝΝΑΜΠΕΛ ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΓΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟΝ ΕΠΙΒΗΤΟΡΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΖΙΡΟΥ ΜΕ ΜΟΥΣΙΑ.

στις 22/12/2015 19:33
Gia auto den tha paei pote mprosta auti i xwra...Sas milaei enas prwtathlitis kai eseis ton vrizete!Kapote eixe kai o olympiakos petrina xronia alla pane auta...O kosmos apaitouse,ithele perissotera,den erixne euthynes se tritous,zitouse prwtathlimata kai evrwpaikes epityxies...Kai gia auto ton logo epesan xrimata stin omada alla to kyriotero i omada kai oi opadoi apoktisan to pneyma tou nikiti...to pneuma tou prwtathliti.O kosmos mas exei apaitiseis,antithesi me sas pou exete ftasei ston pliri exeftelismo,ftanontas kai sto simeio na dikaiologate tous proedrous sas pou den rixnoun xrima..Makari na hmouna egw proedros sas na exw tetoia provata san esas...Alla xerete poia einai i diafora mas???oti oi olympiakoi dialexan na einai nikites enw eseis dialexate na eiste xamenoi me auta pou lete kai grafete...

στις 22/12/2015 19:34
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING,BΓΑΛΕ ΤΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΔΙ Ε ΓΙΔΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

στις 22/12/2015 19:37
nikosgtr δεν ξερω αν εχασες επειδη το αξιζες.. αλλα ξερω οτι εχασες επειδη ο προεδρος σας που υπεραγαπαει την ομαδα σας και την εριξε γ εθνικη για να την παρει τζαμπα (και δεν ανοιξε ρουθουνι απο τους υπαλληλους της "εντιμης" {αχαχαχαχαχ} οριτζιναλ) εστησε μια ωραιοτατη ανατροπη με τον κομποτη και πινουν στην υγεια των κοροϊδων.. οποτε μην πετας στα συννεφα αιωνιε αδικημενε..

πατρινε loupan... ταχουμε ξαναπει.. πας πουστης πατρινος..(τα υπολοιπα γνωστα)

τσιμπουκαδωρε δεν ανηκω ουτε στην μια..ουτε στην αλλη κατηγορια.. πραγματικα στα παπαρια μου ειτε με βριζει ενας, ειτε δυο ειτε ολο το σαϊτ.. εγω λεω αυτα που πιστευω και αυτα που βλεπω.. ελευθερος ειμαι να κανω κριτικη για ενα οποιοδηποτε ματς ανεξαρτητα ποιες ομαδες παιζουν.. και επειδη βλεπω οτι κουβαλας πολυ πικρα..σχετικα με αυτα που λες γαι ευρωπη.. νιωσε λιγο... δεν εφαγα 3 απο κανενα καφενειο βρε μαλακα.. απο την αρεναλ τα εφαγα..την δευτερη ομαδα στην κατηγορια της αγγλιας(καλυτερο πρωταθλημα στον κοσμο) αυτη την στιγμη.. την

[+]  msb.e98 στις 22/12/2015 19:38

στις 22/12/2015 19:40
τσιμπουκαδωρε με κανεις και γελαω ρε μαλακα..νασαι καλα...αχαχαχαχαχαχ

μιλαμε για ΠΟΝΟ, οχι αστεια... θα φταιει ο ΓΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΙΑΣΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΣΟΥΦΡΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ..

στις 22/12/2015 19:42
msb το αν ξερω που πεφτει το καραισκακη και το σεφ οπως και παπαστρατειο και ο ρεντης ασε να το ξερω καλυτερα εγω που με τοσες δυσκολιες προσπαθω οπως ο καθε μεσος οπαδος να βαλω φραγκα στην ακρη για να δω την ομαδα που αγαπω οσες φορες περισσοτερες γινετε.. ολοι οι ειδικοι μαζεμενοι εδω..

στις 22/12/2015 19:43
stasoumigdala prepei na s exei gamisei t mialo i omada s...thelw na mou exsigiseis omws t ennoeis me t exw apaitiseis apo tin omada m...na s dinoun penalti ennoeis???na kerdizei me ton pio athlio tropo???na viazei t elliniko prwtathlima gia na kaneis t apolito???na s poulane botia siova to kalitero didimo tis europis??tha sou pw ena aplo pragma..an afinan olla ta aniparkta offside na pernousan twra oi apatiseis sou tha itan 2 endekadata cb

στις 22/12/2015 20:05
giorgosaek21 απο το τελευταιο σου σχολιο καταλαβαινω οτι ξερεις να βλεπεις μπαλα.. ποιος σου ειπε οτι δεν πιστευω και δεν το λεω και στις παρεες μου οτι ο ολυμπιακος στην θεση των στοπερ ποναει..; προφανως και ποναει.. αλλα κακα τα ψεμματα.. εχουν οι αλλες ομαδες παικτες που μπορουν να τους εκθεσουν..; αυτοι οι στοπερ ειναι η χαρα εξτρεμ τυπου μιραλλας και καμπελ που θα του ειχαν κανει γιο-γιο.. απλα λογω του οτι καμια ομαδα στην ελλαδα δεν διαθετει τετοιου ειδους παικτες θεωρω οτι για τα ελληνικα δεδομενα ειναι απλα καλοι..σιγουρα δεν ειναι για ολυμπιακο.. παμε παρακατω.. εσυ εισαι ικανοποιημενος απο την ομαδα σου..; εχεις εστω και εναν παικτη με προσωπικοτητα που θα σε βοηθησει στον πρωταθλητισμο..; ο τελειωμενος τζιμπουρ..; ο αραβιδης που δεν τριπλαρει ουτε κωνο..; η να πω για τα στοπερ σου που χθες ο μαντζιος τα εκανε να κουτουλανε μεταξυ τους..; για τερματοφυλακα δεν συζηταω..ειδες χθες..

στις 22/12/2015 20:31
pote den eipa oti i omada m einai kaliteri i oti enai gia prwtathlima alla gia na min milaw mono gia gauro tha s pw oti t terma p eides exthes einai t deutero kai opws eidame oloi oute gia auto loipon ekei exw baroxa ok den einai roberto alla itan mia kali metagrafi goa amina sta stoper eimai ena xali giati oloi aoutoi einai gia deutees liseis dexsia stin amina exw galo mpakaki den thelw gia fetos mou einai arketoi aristera exw didac kai tpt allo soiledis den einai gia aek sto kentro eimai pliris den exw omws enallaktikous kai epithesi opws eipes k esi skotadi...kai epeidi eimaste se auto to arthro gia to poyet einai proponitis kalos kai tha ton ithela xronia...zitw signwmi gia tin apopsi m apo tous filous tis aek alla me 0 eurw den gamise kaneis...

στις 22/12/2015 20:42
Skaste mhn SAS gamhsw ola

στις 22/12/2015 20:59
μα αυτο ειπα..οτι ο γατιυλης δεν εχει δωσει φραγκο και την εχει βγαλει στο τζαμπα.. με κλανιες αβγα δεν βαφονται... ας τα σκασει να τον παραδεχθουμε..

εσυ LOUGRAdirisio κλεισε τον υπολογιστη και πεσε για υπνο.. ειναι αργα για σενα..

στις 22/12/2015 21:03
Μικρός είναι θα μάθει την Ελλάδα...

στις 22/12/2015 21:04
stasulougra ΜΕ ΗΤΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΠΡΟΚΡΙΝΟΣΑΣΤΑΝ ΒΡΕ ΤΡΑΧΑΝΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΜΙΣΗ ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΤΑΞΕ ΕΝΑ ΤΡΙΜΠΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΑΜΠΑΛΕ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΠΛΗΡΗΣ ΜΕ ΚΑΘΟΡΛΑ,ΣΑΝΤΣΕΖ ΚΛΠ ΠΟΣΑ ΚΑΒΛΙΑ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ 5 ή 6?ΑΝΤΕ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΒΙΖΙΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ ΚΛΑΣΟΜΠΑΝΙΕΡΑ.ΣΟΥ ΕΣΚΙΣΕ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΡΟΙΔΕΣ Ο ΖΙΡΟΥ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΤΡΑΧΑΝΑ.ΧΟΥ ΡΕΕΕΕΕ

στις 22/12/2015 21:17
τσιμπουκαδωρε εχω καποιες συγκεκριμενες ερωτησεις για σενα και θελω να μου απαντησεις ειλικρινα..

1. πως νιωθεις σαν ατιτλος οπαδος της ΛΟΥΖΕΡπουλ που σε γλενταει ο καθε πικραμενος στο νησι..;

2.τι λεει φετος..; θα μπεις στις θεσεις για ευρωπη ρε παιδι της φαπας..;

3. εχει κλεισει η κωλοτρυπιδα σου απο το χαμενο πρωταθλημα την τελευταια χρονια του τζεραρντ και του σουαρεζ..;

4. μετα απο τοσα χρονια σβερκωμα απο την μαντσεστερ παιρνεις χαπια για να χωνεψεις οτι σε περασε σε πρωταθληματα..;

5. πως αισθανεσαι που δεν θα δεις χαρα απο την ομαδα σου τον επομενο αιωνα..;

6. απο ελλαδα ποια βιασμενη ομαδα απο τον θρυλο υποστηριζεις και βγαζεις τοσο ΠΟΝΟ μωρη βιζιτου;

στις 22/12/2015 21:25
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΜΠΟΥΚΑΔΟΡΟΣ. ΕΓΩ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ 0-3, 1-4. ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΑΡΣΕΝΑΛΑΡΑ ΠΛΗΡΗΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΣΑΠΟΥ (0-5, 0-6, 0-7)!

στις 22/12/2015 21:51
staoulougkra ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΨΕΙ ΦΛΑΝΤΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΡΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΒΡΕ ΓΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ site.ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ.ΒΡΕ ΠΑΝΗΛΙΘΙΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΙΤΛΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝ.ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΜΠΑΛΕ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΩΡΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING KAI TO ΣΟΥΤΙΕΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΒΙΖΙΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ.ΑΝΤΕ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ!!!

στις 22/12/2015 21:54
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΕΝΝΑΙΟΔΩΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙΣ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΙΤΣΑ ΜΕ ΜΙΝΙ,ΖΑΡΤΙΕΡΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ή ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΑΝΤΑ.ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΠΟΛΥ!!!ΕΝΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΟΝΗΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΖΙΡΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΧΟΡΤΑΓΗ ΚΟΛΑΡΑ ΣΟΥ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ

στις 22/12/2015 21:57
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΡΟΜΠΑ.ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΥΤΕ ΣΕ 2 ΑΙΩΝΕΣ.ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΓΑΤΑΚΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΖΙΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ.ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΟΥΡΑ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ ΤΗΣ ΣΑΜΠΑΝΙΑΣ.

στις 22/12/2015 23:13
Stasoumugdala , apo enan allon patrino mathe kai ta 3P prin kaneis copy paste ta upoloipa..Oso gia auta p grafeis xrizeis psixologikhs 8erapeias alla ok nvm paidakia kai aferemena san esena uparxoun polla...Pou nomizoun oti brexei enw tous ftinoun...

στις 22/12/2015 23:22
4p* .

στις 23/12/2015 00:23
paidia ok o gayros fetos t exei gamhsei ligaki me th diethsia alla kai gw san aektzhs den eimai ka8olou eyxaristimenos apo thn omada m...efoson mas kanei anatroph o levadeiakos st oaka kati fteei...kai ayto einai o la8os programatismos tou kalokairiou...ara den exei kamia sxesh se ayto to ar8ro na anaferete o gayros kai h dietisia...den ftene ta moufa penalty tou gayrou pou xasame as eimaste antikeimenikoi allo tn ena allo t allo

filika panta kai kales giortes s olous

στις 23/12/2015 01:43
μεγαλε εχεις σοβαρο προβλημα...το πολυ να εισαι 16 χρονων....καθεσαι

και γραφεις δυο σελιδες για την αεκ.κοιτα την ομαδα σου ρε χαιβανι

και τιποτε αλλο..γιατι σε κοφτει τοσο πολυ η αεκ????τι φοβασαι??δεν βλεπεις που ο τιγρης δεν μιλαει πουθενα....τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι....σε λιγο θα λαμψει η δικαιοσυνη και εσυ θα ζητας ελεημοσυνη απο τη cosco...δεν σιχαθηκες τον τελευταιο μηνα την ξεφτιλα της ομαδας σου που γελαει ολη η ευρωπη με τα κορακια σας???εσυ εισαι υπερηφανος????κοιτα λιγο μπαλα και βγαλε τα κοκκινα γυαλια

στις 23/12/2015 01:44
στασου αμυγδαλα αν εχεις στοιχεια για στημενα να τα πας στον εισαγγελεα.....εκει θα βρεις και τον φακελο σας

στις 23/12/2015 03:08
XAXAXAXA ..... EXΩ ΚΛΑΨΕΙ !!!!

Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΛΑΟΣ ΛΕΜΕΕΕΕ ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΟΣΚΑΡ ΚΑΙ ΝΟΜΠΕΛ ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΑ ΩΣ ΕΘΝΟΣ !!!!

στις 23/12/2015 03:09
*ΜΠΙΚΕΛΙΚΙΑ

στις 23/12/2015 10:30
ego tha po ena pragma ..! META3I KATERGAREON ILIKRIA ..! oso vromikos einai o osfp allo toso einai kai o pao i aek o paok pou sigontaroun tosa xronia...! min akouo malakies gia katharisi tou ellinikou podosferou..! koumanto XRONIA TwRA kanei mono to xrima kai ta simferonta ..! opios pisteuei oti i omada tou einai kathari exei sobaro provlima..! o osfp toulaxiston fernei kai kana pexti kai kleinei stomata..! oi upolipoi pera apo propaganda kai miniseis apla tragikoi ..! enas einai o stoxos TO GAMIMENO TO XRIMA ..! ola ta alla einai gia emas tous xazous ..! politiki gipedo thriskia kai paei legontas ..!

στις 23/12/2015 13:28
ΦΑΤΑ ΟΥΛ ΟΥΓΚ ΟΥΚΓ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.. ΓΥΦΤΟΙ

στις 23/12/2015 15:16
και ΛΟΥΖΕΡπουλ και βαζελος...απο τα σκατα στα αποσκατα.. η καταντια δεν εχει τελειωμο...

στις 23/12/2015 16:54
χαρακτήρισε ως μη φυσιολογικό το απόλυτο σερί του Ολυμπιακού, τονίζοντας ότι οι υπόλοιπες ομάδες πρέπει να γίνουν πιο δυνατές για να ανταγωνιστούν τους «ερυθρόλευκους».

στις 23/12/2015 16:55
den eipe tpt gia dietisies klp apla oti eimaste abaloi k prepei na dinamosume kala leei vgikate na ton fate ...

στις 23/12/2015 17:52
αυτο ακριβως προσπαθω να εξηγησω στα ζωαδια.. αποκαλυψε την γυμνια του ροστερ ...

στις 23/12/2015 21:21
Εγώ πάλι όλα αυτά που βλέπω γενικά σε όλα τα πράγματα τίποτα σχεδόν δεν είναι φυσιολογικο. Αυτό θα έλεγα ότι είναι εξωπραγματικό

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.