Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Ρεάλ έβαλε δέκα γκολ στην Ράγιο!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Ρεάλ έβαλε δέκα γκολ στην Ράγιο!



Η Ράγιο Βαγιεκάνο έμεινε με εννέα παίκτες από το 28’ και η Ρεάλ την διέλυσε με το εντυπωσιακό 10-2 (!) στο «Μπερναμπέου», πετυχαίνοντας τη δεύτερη πιο ευρεία νίκη της ιστορία της στο πρωτάθλημα. «Καρέ» ο Μπέιλ, χατ-τρικ ο Μπενζεμά, δύο γκολ ο Ρονάλντο.

Η Ρεάλ κέρδισε με το απίστευτο 10-2 την Ράγιο Βαγιεκάνο στο «Μπερναμπέου» και έγινε η πρώτη που πετυχαίνει διψήφιο αριθμό τερμάτων σε ματς του ισπανικού πρωταθλήματος μετά το 1960.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ντανίλο άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ, όμως η Ράγιο Βαγιεκάνο δεν πτοήθηκε και έφερε… τούμπα το ματς πριν το πρώτο τέταρτο χάρη στις κεφαλιές των Αμάγια (10’) και Χοθαμπέντ (12’). Ωστόσο, στο 14’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες για δολοφονικό μαρκάρισμα του Τίτο στον Κρόος.

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Ρεάλ έβαλε δέκα γκολ στην Ράγιο!Η Ρεάλ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και στο 25’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Μπέιλ. Τρία λεπτά μετά έγινε η φάση που έκρινε τον αγώνα, καθώς ο διαιτητής έδειξε ανύπαρκτο πέναλτι και δεύτερη κίτρινη στον Μπαένα για μαρκάρισμα στον Ράμος.

Ο Ρονάλντο ευστόχησε από την άσπρη βούλα «γράφοντας» το 3-2, ενώ η Ράγιο θα έπρεπε να παίξει για παραπάνω από μια ώρα με εννέα παίκτες. Αυτό ήταν…. Η Ρεάλ δεν έδειξε καμία πρόθεση να κάνει fair play και μέχρι το 70’ ο πίνακα του σκορ έγραφε 8-2! Ο Μπέιλ σημείωσε ακόμα τρία γκολ (41’, 61’, 70’) και πέτυχε το πρώτο καρέ στην καριέρα του, ενώ ενδιάμεσα, Μπενζεμά (48’) και Ρονάλντο (53’) βρήκαν και αυτοί δίχτυα.

Η πιο ευρεία νίκη στην ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης στο πρωτάθλημα είναι το 11-2 κόντρα στην Έλτσε το 1959-60, ρεκόρ που τελικά δεν καταρρίφθηκε. Ο Μπενζεμά με άλλα δύο γκολ (79’, 90’) πέτυχε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 10-2.




Ομάδες που αφορά: ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

33 σχόλια:

[+]  paxar0s2 στις 20/12/2015 19:01

στις 20/12/2015 19:12
me 9 paizane re ti thes na kanane eleos re kai sy....

στις 20/12/2015 19:19
paxaros... την ειπες την μαλακια σου..

στις 20/12/2015 19:45
με 9 παικτες επαιζαν

[+]  paxar0s2 στις 20/12/2015 19:47

στις 20/12/2015 19:58
παλι τιποτα δεν θα πάρετε

στις 20/12/2015 20:14
Kανοντας ενα φοβερο πρωτο 15 λεπτο Ραγιο προηγηθηκε με 1-2 και ερχεται μετα ενας καμικαζι διαιτητης να δωσει σε 2 λεπτα μεχρι το εικοστο λεπτο 2 κοκκινες σε παιχτες της ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ που ειδικα την δευτερη που εδωσε και ηταν δευτερη κιρτινη και πεναλτι! Αν το δειτε θα πειτε οτι ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ!

Μιλαμε την κατακρεουργησε την κακομοιρα την Βαγιεκανο η Ρεαλ και φυσικο ηταν μετα να παθει πανωλεθρια με 9 παιχτες για 70 λεπτα αγωνα απεναντι στην Ρεαλ.

Οσο για την Ρεαλ απλα ΣΙΧΑΜΕΝΗ...

Πανυγηριζαν και το 8ο και στο 9ο και στο 10ο γκολ και προσπαθουσαν να βαλουν οσο μπορουσαν περισσοτερα γκολ χωρις καμια ενδειξη !!FAIRPLAY!!

στις 20/12/2015 20:44
ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΡΕΑΛΑΡΑ 20 - 2 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΤΟ 11ο

[+]  stasoumugdala στις 20/12/2015 21:14

[+]  nikosgtr στις 20/12/2015 23:34

στις 21/12/2015 00:18
Έτσι είναι...

στις 21/12/2015 05:31
A γεια σου ... !!!

στις 21/12/2015 08:57
wraia niki gia real...! sproxte tous ligo re... LIGO..! i proti kokkini itane i deuteri kokkini itan apla gia na kerdisei to pexnidi i real..! apodedigmeno oti 11 vs 11 diskoleuete i real ..! ..! kai gia na min 3exniomaste ..! RE MALAKES AEKTZIDES DN PATE NA KLAPSETE SE KAMIA GONIA POU MILATE ESEIS GIA EUROPI..! re nikos ela re man ..! ti na mas peis re neofotiste..! elaaaaaaaaaa 3ipna.. dn eimai osfp alla oxi kai aektzis na mas leei gia europi..! ela diladi min eisai gidotiri..!

στις 21/12/2015 08:58
se ligo tha mas peite oti paok tha parei protathlima kai oti o aravidis einai kalos epithetikos..!

στις 21/12/2015 09:00
trws leei fapes apo bayers kai arsenal TO RANDOMIDI ..! ti egrapses re kaulanapire pragmatika..! i mia exei 500 ekatomiria 11ada i alli giro sta 200 ..! kai sigkineis ton osfp pou kanei 50 miria..!

στις 21/12/2015 09:01
eisaste polloi ampaloi re magkes..! nmzete epidi pianete kana stoixima (ton 12 euro )3erete kai mpala.! exete mperdeftei mallon..! NOUMERA E NOUMERA..!

στις 21/12/2015 10:59
ΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Η ΡΕΑΛ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΡΕΑΛ ΣΤΗΝ ΜΑΔΡΙΤΗ ΣΤΟ el classico ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ?ΕΚΕ ΕΙΧΕ ΟΘΩΜΑΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ.ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΛΑ.ΞΥΠΝΑΤΕ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΡΕΑΛ!!!ΜΕ ΜΠΕΝΙΤΕΘ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.

στις 21/12/2015 11:20
Νικο αεκ εισαι βλαμμενος ρε την αρσεναλ τη πουτσοσκαμπιλισαμε στο λονδινο ρε ΝΟΥΜΕΡΟ

στις 21/12/2015 11:22
Ακου ομαδες αρσεναλ μπαγερν εσυ δν προκειται να παιξισπ ποτε με τετοιες ομαδες βλακακο που μθλας κιολας Ηλιθιε

στις 21/12/2015 11:57
μην ασχολειστε με τον νικο παιδες..και μονο αυτο που ειπε αρκει.. δεν πρεπει ναχει ξεζαλιστει απο την τεσσαρα που αρπαξε απο τον θρυλο και καπως θελει να ρεφαρει.. βλακακο.. ο θρυλος μεχρι τωρα εχει 3 ηττες ολες κιολες σε ευρωπη κυπελλο και πρωταθλημα.. και οι ηττες αυτες ηταν αμπο μπαγερν (η καλυτερη ομαδα της ευρωπης μαζι με μπαρτσα) και αρσεναλ.. δεν χασαμε απο κωλοπετινιτσες.. αλλα επειδη μια ζωη θα γαμας με ξενα αρχιδια,μιας και η ομαδα σου ειναι αναπηρη.. ε, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, και πηγαινε να κλαψεις πουθενα αλλου ανυπαρκτη κουλα

στις 21/12/2015 12:14
Μαγκες..καλα εκανε και την διελυσε..ολοι ασχολειστε μαι την δευτερη αποβολη..ελεος..και καλα την βρηκε μετα αποδεκατισμενη και της εβαλε 10 γκολ..οκ αλλα οταν η Ρεαλ επαιζε με τα δευτερα κοντρα στην ατλετικουλα περυσι και εφαγε 4 γκολ κανενας δεν θυμαμαι να το εθιξε αυτο το θεμα, καλα εκανε λοιπον αυτη η υπερομαδαρα και ξεσπασε μια φορα οπως πρεπει...HALA MADRID και βουλωστε το ολοι λοιπον!!!

στις 21/12/2015 16:04
Magkes ksipniste einai les kai vazeis na kanei kontra mia Ferrari me mia Mercedes slk kai stin ekinisi na tis feugei i roda tis Mercedes plaka mas kanete re.!!

στις 21/12/2015 19:36
milaei re malaka kai i ouefalona re pousti mou to exoume xasei telios.. ooo den pame kala malaka .. den , den ginete 8a ksexasoume kai auta pou 3erame re gamo to bizi tou platini gamo

στις 21/12/2015 19:38
edo malaka eiste deyteroi sthn eyropi se penalty ( fisika piso apo to kamari ti elladas mas .. ton gauro ..) kai me lete meta gia mia apoboli....po re malaka re malaka re malaka...

στις 21/12/2015 22:45
Μαλακια που πανυγηριζαν μεχρι και το 10ο γκολ

στις 22/12/2015 14:34
+4 ΚΑΙ +4 ΚΑΙ ΞΑΝΑ +4 μαδριλενοι γιτι πολυ μιλατε!

(για τα σπιρτα)

στις 23/12/2015 08:03
Nai esu magka tin eides arxigos.. Kipelo kontra sti river pleit pires Kai tora Sta arxidia sas louloudia ....pane oare kana penalty Kai esu n stroseis...

στις 23/12/2015 14:53
Πονας και φταιει ο σουαρεζ ο γ@@@@ς... γρηγορα ξεχασατε την 4αρα στο μπερναμπεου πονεμενα!!!

Με τετοιο προπονητη δεν πατε ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ

στις 23/12/2015 18:18
Βρήκες μια ρεαλ σε μια κακή κατάσταση και έγινες ψευτομαγκας.. Ασ μην κάναν μαλακιες στη διοίκηση και θα στον άνοιγαν ακόμα λίγο....

στις 23/12/2015 18:19
Και είπες πονάω ... Ποιος σ είπε πως ειμαι ρεαλ??? Εγώ σχολιάζω ότι πρέπει να σχολιαστεί...

στις 24/12/2015 13:07
Αμα δεν εισαι ρεαλ μην μιλας γιατι πετας κοτσανες φιλε! Επειδη βρεθηκε σε κακη μερα τι παει να πει αυτο? δεν ειναι δικαιολογια !

Και αν ,αν ,αν ,αν,αν ,αν ,αν η θεια μου ειχε α@@@@@α θα ηταν αντρας! χαχαχαχα αστο ασχολησου με την ομαδα που υποστηριζεις γιατι απλα μισεις την μπαρτσα!

Ρεβανςξανα στο καμπ νοου αυτην την φορα

FORCA CAMPEONES

στις 27/12/2015 00:59
φιλε χωρις πλακα ταχεις χαμενα ...δεν εισαι καλα κοιτα3ε το .. εγω δεν ειμαι ρεαλ αλλα οταν βλεπω να λεγονται μαλακιες δεν θα τις αφησω ετσι.. οσες φορες εχασες απο την ρεαλ και σε εποχη αντσελοτι και μουρινιου και σταρχιδια μου με ποιον αλλον το βουλωνες... ποια ηταν η δικαιολογια σου τοτε ?? .. α ναι ο μεσσι δεν ηταν καλα .. ο τερματοφυλακας .. το κεντρο επινε καφε.. ασε φιλε τα εχουμε ακουσει ολα εδω μεσα ... ολος ο κοσμος βλεπει οτι η ρεαλ δεν ειναι οπος ηταν ... γιατι το να περνεις τσαμπιονς λιγκ και να διωχεις τον προπονητη ειναι μαλακια .. οπος ειπα ας μην καναν μαλακιες και θα ειχες μια εντελως διαφορετικη ρεαλ και δεν θα εγραφες εδω ολα αυτα .. απλα θα καθοσουν και θα εβλεπες την παρελαση να σε προσπερναει....

στις 27/12/2015 01:11
και μην νομιζεις οτι διαφερεις πολυ απο ολες τις ομαδες γιατι πηρες το κυπελο συλλογων .. μπορεις να δεις οτι τα τελευτεα 5 η και παραπανω χρονια οι ομαδες καταστρεφονται η μια μετα την αλλη και αργουν να ξαναπαρουν μπρος .. γιατι βαριεμαι να καθομοι να γραφω τα ονοματα 3ες πολυ καλα ποιες ομαδες ειναι .. και ολα αυτα γινονται για εναν πουστη λογο ΤΟ ΧΡΗΜΑ αυτος ειναι λοιπον ο λογος που δεν βλεπεις μιλαν -ιντερ η τσελσι -λιβερπουλ ποσο μαλον τη ρεαλ η οποια ναι μεν φερνει χρημα σε πολλα ταμεια αλλα καποιος θελει κατι παραπανω ... η την αποδυναμοση των ομαδων οπος διαβασα σε πολα αρθρα .. μιλαμε για λογια ανρθωπων που εχουν μια πουτανα θεση και νομιζουν πως κανουν οτι θελουν ... σκεψου λιγο η διαβασε τπτ θα σ κανει καλο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.