Σούπερ Λιγκ: «Μαύρα» Χριστούγεννα για τον Παναθηναϊκό

Σούπερ Λιγκ: «Μαύρα» Χριστούγεννα για τον Παναθηναϊκό



Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 1-0 από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή και έκλεισε με το χειρότερο τρόπο τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος. Το γκολ του Ροτζέριο (26’) χάρισε στους γηπεδούχους μια μεγάλη νίκη-«ανάσα» στη μάχη για την παραμονή και άφησε τους «πράσινους» στην 4η θέση του πρωταθλήματος.

Ένας εκτός τόπου και χρόνου Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 1-0 στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό, που πανηγύρισε την πρώτη του εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα! Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν απογοητευτική εμφάνιση, ενώ «κακός» ήταν και ο Στραματσιόνι, ο οποίος δεν αντέδρασε εγκαίρως, κάνοντας δύο αλλαγές στο 87’!

Ο Ιταλός τεχνικός έδωσε φανέλα βασικού στον Νίκο Καλτσά και ο Έλληνας άσος έχασε μεγάλη ευκαιρία με κοντινή προβολή στο 8ο λεπτό, στέλνοντας τη μπάλα πάνω στον Αθανασιάδη. Ο Παναθηναϊκός είχε «φλύαρη» υπεροχή και το πλήρωσε στο 26’, μένοντας πίσω στο σκορ. Ο Χασομέρης έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Ντιγκινί έστρωσε στον αμαρκάριστο Ροτζέριο και αυτός με ωραίο πλασέ «έγραψε» το 1-0.

Το γκολ αιφνιδίασε πλήρως τους «πράσινους» και το μόνο που κατάφεραν μέχρι το ημίχρονο ήταν το δοκάρι του Καρέλη στο 41ο λεπτό. Μετά από ωραία συνεργασία του Καλτσά με τον Βέμερ, ο Γερμανός έβγαλε τη σέντρα για τον Καρέλη, όμως αυτός από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης (54’) ο Καρέλης σπατάλησε ακόμα μια ευκαιρία, καθώς δεν κατάφερε να ευστοχήσει με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ζέκα. Αυτή ήταν η τελευταία αξιόλογη στιγμή για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει και μάλιστα κινδύνεψε με ένα δεύτερο γκολ.

Στο 58’ ο Κουτρουμπής έκανε σωτήριο τάκλιν σε σουτ του Μπαικαρά, ενώ στο 65’ ο Στιλ μπλόκαρε το δυνατό σουτ του Μεχία. Πέντε λεπτά μετά, έπειτα από σέντρα του Παπαγεωργίου, ο Σάντσες προσπάθησε να απομακρύνει, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του!

Στο 74’ ο Πανθρακικός είχε ακόμα μια καλή στιγμή με σουτ του Ντιγκινί (η φάση ξεκίνησε από οφσάιντ), όμως ο Στιλ απόκρουσε σωτήρια. Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να αντιδράσει και μάλιστα στο 85’ έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω δεύτερης κίτρινης του Κουτρουμπή για τράβηγμα στον Χαβίτο. Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η ομάδα του Ελευθερόπουλου πήρε τεράστια βαθμολογική «ανάσα» στη μάχη για τη σωτηρία.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 20/12/2015 21:45
Ο Μαρινάκης φταίει!

στις 20/12/2015 21:46
grhgora ton mourihno!!!!

στις 20/12/2015 21:48
οσο μιλατε εσεις για μπαλα, ο κοριος οι ψυρρες και τα τσιμπουρια της Ε.Υ.Π καταγραφουν συνταρακτικα γεγονοτα που γινονται στον χωρο του ποδοσφαιρου ..εγκληματικες οργανωσεις,ναρκωτικα σε καραβια-αεροπλανα-μετρο-βαγονια του ηλεκτρικου-προαστιακο απειλες της μικρης αδερφης του αντιχουλιγκανου οτι θα τον πλακωσει στις μαπες και αλλα πολλα αυριο στην δικη στον ΣΚΑΪ... μην το χασει κανεις..

στις 20/12/2015 21:50
ΑΛΑΦΟΥΖΕ ΘΕΕ ΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΑΕ...

ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΚΑΡΑΦΛΟΠΑΙΔΟΦΙΛΕ... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 20/12/2015 21:51
αντε καλα...

στις 20/12/2015 22:04
ρε βαζελες.. μην αγχωνεστε.. θα φορτσαρετε στον δευτερο γυρο και θα μπειτε κλεϊ-ωχ.. ασε που τωρα θα ριξετε ολο το βαρος στην ευρωπη.. ααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

στις 20/12/2015 22:10
Maura gialia foraw !

στις 20/12/2015 22:10
Ολοι φταινε, εκτος απ το κεφαλι τους. Γιατι εχει σκατα μεσα

στις 20/12/2015 22:11
ΚΡΥΩΝΩ -18

στις 20/12/2015 22:12
Entaksei rey paidia den pairneiu 3 penalty ana agona na katharizei opws o gauros

στις 20/12/2015 22:12
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΖΕΛΕΣ Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ,Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΦΤΑΙΝΕ.

στις 20/12/2015 22:13
δεν είναι ομάδα ρε σαν παλιά.. και να δουμε πότε θα ξαναγίνει

στις 20/12/2015 22:24
Ούτε για καζούρα

στις 20/12/2015 22:31
FootBall Club Santa Claus

http://www.fcsantaclaus.fi/

στις 20/12/2015 22:56
Kathe agwnistikh h o vazelos h to xanoumi h o guftos mas prosferoun trelo gelio

στις 21/12/2015 00:13
Μιλάει και το σκουλήκι το Αρχιπαράρτημα του χοντρού. Ο ρούλης εκεί στη γ´ πώς περνάει αλήθεια; Τα τρώει από τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ που πρέπει να προσκυνάτε; Μία είναι η ομάδα. ΠΑΟΚ! Αλλά δε σε προσφέρει γέλιο ο γάβρος ε; Αλλά ξέχασα θυγατρική του είσαι. Ο ΠΑΝΘΡΑΞ είναι πολύ ανώτερος από εσάς! Ο Άρης είναι το αγαπημένο παράρτημα του θείου. Σχεδίασε από πολύ παλιά ο θείος εκεί. Ο ρούλης αντί να το βουλώσει ασχολείται με αντικείμενα τα οποία είναι ακατάλληλα για αυτόν. Ο ρούλης ας μείνει εκεί που του αξίζει (γ´ Εθνική). Η θέση του ρούλη είναι στη γ´ Εθνική!

στις 21/12/2015 04:44
Skase dimitrouli

στις 21/12/2015 05:13
χαχαχα .... Αυτο και αν ειναι ανεκδοτο !!! Ριχνει τρελο γελιο και η σκουληκαντερα καθε Γυριακη, μεσα απο τον πατο του πηγαδιου. χαχαχχαα

στις 21/12/2015 05:42
χεσε μεσα......

στις 21/12/2015 07:43
και αποψε στο οακα θα πεθανουν οι χανουμησες η λειβαδια θα κερασι σουβλακια.

στις 21/12/2015 09:11
Protimw na eimai sto pato para poutana san esas kolotourke

Antihooligane h periptwsh sou einai tragikh.An Egw dhladh eimai pararthma epeidh mia xronia pou eixa periorismo stis metagrafes phra daneikous apo to gavro eseis ti eiste re pou eisastan pararthma pote tou panathinaikou me tous paiktes dwrakia kai pote toy gavrou me ton gio tou gagatsh.Kala sas lene gavro tou vora.Meta to gavro eiste h pio eunoimenh omada.Twra kathiste sth sumaxia gia th katharsh.Kai an thes na ksereis psuxakia antihooligane koita ligw gia posa xreh epese o arhs kai posa xrwstouse h omadoula sou.

Lougradisio pou e3afanisthkes mwrh?Sou ethiksa thn omada?

στις 21/12/2015 09:14
A kai antihooligane vlakako pws na mou prosferei gelio o gavros?Olo nikes exei ama kanei gela me kana panthrakiko san esas tha gelasw kai me auton.Nhpio

στις 21/12/2015 11:57
Και με την Κ20,να επαιζε ο ολυμπιακος παλι αυτος θα επαιρνε πρωταθλημα

στις 21/12/2015 12:46
Κατι πρεπει να φτιαξουν παοκ και παο αρρωστες ομαδες.. ειδικα ο παοκ που εχει και λευτα με τον σαββιδη εχει κανει εντελως λαθος επιλογες...

στις 21/12/2015 13:59
ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ,ΟΙ ΚΑΜΠΑΛΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ.ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ.

στις 21/12/2015 18:12
αντιχουλιγκανε αυτο με τα παραρτηματα που μονο εισαι εισαι αυτονομος πανε να το πεις σε κανεναν που δεν ξερει! αντε κολοζωο μας εχεις πριξει τα αρχιδια με τις μαλακιες σου! τραβα και αυτοκτωνα

στις 21/12/2015 21:23
ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ.

στις 23/12/2015 14:55
poutsa mpala kai kampala..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.