Σούπερ Λιγκ:  Φινάλε με ήττα για ΑΕΚ

Σούπερ Λιγκ: Φινάλε με ήττα για ΑΕΚ



Ο Λεβαδειακός εκμεταλλεύτηκε τα παιδικά λάθη των Ανέστη-Κολοβέτσιου και έφυγε με μεγάλο «διπλό» (2-1) από την έδρα της ΑΕΚ, που φωνάζει για ακυρωθέν γκολ του Γιόχανσον, όσο το σκορ ήταν στο 1-0. Μεγάλη εμφάνιση από τον Τσιντώτα.

Με το χειρότερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2015 η ΑΕΚ. Ό Λεβαδειακός πήρε σπουδαία νίκη με ανατροπή (2-1) στο ΟΑΚΑ και θα κάνει Χριστούγεννα από την 6η θέση της βαθμολογίας.

Από τα ξεκίνημα η άμυνα της ΑΕΚ έβγαζε προβλήματα και ο Λεβαδειακός έφτασε κοντά στο γκολ στο 2ο λεπτό, όμως ο Μάντζιος δεν κατάφερε να νικήσει τον Ανέστη σε τετ-α-τετ. Η απάντηση της «Ένωσης» ήρθε στο 10’, όταν ο Τσιντώτας πραγματοποίησε διπλή εξαιρετική απόκρουση στα σουτ των Γκάλο και Τζεμπούρ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και στο 16’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με καρφωτή κεφαλιά του Γιόχανσον από το ύψος του πέναλτι. Οι παίκτες του Γκουστάβο Πογιέτ συνέχιζαν να έχουν τον έλεγχο και στο φινάλε του ημιχρόνου θα μπορούσαν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα, όμως ο Κομίνης ακύρωσε για (ανύπαρκτο) επιθετικό φάουλ το γκολ του Γιόχανσον.

Η εικόνα δεν άλλαξε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Η ΑΕΚ είχε την υπεροχή και στο 59΄έφτασε μια «ανάσα» από το 2-0, όμως ο Τσιντώτας απόκρουσε με το ένα χέρι το σουτ του Μπουονανότε. Ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού ήταν εντυπωσιακός, όχι όμως και ο Ανέστης, ο οποίος έκανε το λάθος του 2015, χαρίζοντας στον Βοιωτούς το γκολ της ισοφάρισης! Στο 62’, σε μια φαινομενικά εύκολη φάση, ο τερματοφύλακας της «Ένωσης» έκανε τραγική έξοδο, δίνοντας την ευκαιρία στον Τριποτσέρη να «γράψει» το 1-1.

Η ΑΕΚ προσπάθησε να απαντήσει, ωστόσο ο Τσιντώντας ήταν εντυπωσιακός, διώχνοντας σε κόρνερ την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουονανότε στο 65’ όπως και το σουτ του Γκάλο στο 69’. Ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού κράτησε το 1-1 και στο 70’ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή. Ο Μάντζιος έκλεψε την μπάλα από τον Κολοβέτσιο, μπήκε μέσα στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Ντομοβτσίσκι, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Πογιέτ έβαλε αμέσως τους Πλατέλλα-Βάργκας αντί των Μπουονανότε-Μπαρμπόσα, κινήσεις που δεν βοήθησαν την ΑΕΚ. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Λεβαδειακός «σκαρφάλωσε» στην 6η θέση της βαθμολογίας.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 21/12/2015 22:09
Kala xrhstougenna paidia

στις 21/12/2015 22:13
kai tou xronou :P

στις 21/12/2015 22:38
που είναι οι ερχόμαστε? δεν βλέπω κόσμο

στις 21/12/2015 22:39
otan eipa θα κερασουν σουβλακια απο την λειβαδια γελασαν οι χανοτυμησες διοξανε το δελα και φρρανετον αρχησταβλητη της ακγλιας να διαλυση την ομαδα τον γηρευκυν στηνακγλια ψεματα και σε λιγο καντε μαυρα χριστουγενα δελας δεν ξαναρχετε.

[+]  thryleon7 στις 21/12/2015 22:43

στις 21/12/2015 23:26
Kseftila eimaste

στις 22/12/2015 00:11
ΒΡΕ ΓΥΦΤΟΓΑΒΡΟΙ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΪΝΤ?

στις 22/12/2015 00:11
ΩΠ...ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ...1/2 Η/Τ..ΠΟΣΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟΔΩΣΗ ΣΤΟ LIVE??ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΩ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ???ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΗΣ....ΕΤΣΙ ...ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΗ ΚΟΝΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΕΦΑ

στις 22/12/2015 00:20
μιλαει και ο πεναλτιακος εμεις τουλαχιστον χανουμε κερδιζουμε καθαρα οχι με φρου φρου απο τα κορακια καντε καμια βουτια αλλα μονο στην ελλαδα στην ευρωπη εχει κιτρινη

στις 22/12/2015 00:54
Ααααααχ κουλα... ΚΛΑΨΤΕ ΤΟΥΡΚΟΙ...

στις 22/12/2015 01:10
Ο αλλος εφαγε ψωλια απο τον λεβαδειακο στην εδρα του και ακομα ασχολειτε και αναφερει το ματς του θρυλου με τον απολλωνα.. Ποσο ζωα ρε φιλε... Ρε αλλα εκατο μνημονια στον κωλο θελει ο ελληνας για να ξυπνησει.. Για τον πουτσο λαος..(ο νεοελληνας)

στις 22/12/2015 02:17
Η ΑΕΚ θα νικούσε αν δεν ακύρωνε το κοράκι το γκολ του Γιόχανσον που θα γινόταν το 2-0 και θα είχε καθαρίσει το ματς.

στις 22/12/2015 04:05
μια ζωη πουτανασ γιοι διαιτητες!!

μια ζωη ποτανας γιοι γαυροι!!!

ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΑΡΟΙ

ΜΠΑΣΤΑΡΔΙΑ!!!!!!! ΜΟΝΟ ΑΕΚ ΡΕ!!!

στις 22/12/2015 05:39
ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΠΙΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 1-2 Η/Τ ΠΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΝΕ ΣΤΟ LIVE 200$.

ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΧΑΘΕΙ ΕΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΤΗΝ ΑΕΚ ΤΟΝ ΠΑΟΚ.

ΕΙΜΑΙ 22 ΕΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΘΑΡΟ.

ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΘΕΝ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΡΙΝΟΥΝ ΧΗΜΙΚΑ.

ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΘΕΛΕΤΕ...

στις 22/12/2015 10:05
ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΟΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ.Ο ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΙΑ Α'ΕΘΝΙΚΗ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΧΑΚΗ.ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ.ΜΕ ΑΝΕΣΤΗ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΛΕΣ...ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!ΕΠΕΙΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΑΡΘΟ ΚΑΙ ΚΟΛΟΒΕΤΣΙΟ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΠΟΥΤΑΝΕΣ.ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ Η ΑΕΚ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΑ 6 ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ (ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ,2 ΣΕΝΤΕΡΜΠΑΚ,1 ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΧΑΦ ΚΑΙ 2 ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΤΖΙΜΠΟΥΡ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΑΒΡΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 2 ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΧΑΦ ΣΙΜΟΕΣ ΚΑΙ ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΚΡΑ

στις 22/12/2015 10:07
ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΚΡΑΙΑ ΜΠΑΚ ΓΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΤΙΝΤΑΚ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΕ.

στις 22/12/2015 13:43
Kαι τα δυο γκολ ειναι λαθη τις αεκ αμα δεν τα ειχε κανει δεν θα ασχολιοταν κανεις με την διαιτησια

στις 22/12/2015 15:02
Χάλια Η ΑΕΚ αλλά κι ο Λεβαδειακός είνα ΣΚΑΤΑ. Επειδή είναι [email protected]@κι του Μαρινάκη όμως (συγνώμη για την έκφραση) και συγνώμη προς τους οπαδούς της ομάδας που υποστηρίζουν και που πάνε στο γήπεδο και τα κοριτσάκια 19-20 χρονών τα χουφτώνει ο πουστοφλωρος ο Κομπότης. Όσο είναι στη Λιβαδειά πρόεδρος ο Κομπότης (είναι πάρα πολλά χρόνια τώρα νομίζω από το 1996) τόσο θα τη σιχαίνομαι αυτήν την ομάδα η οποία θα μπορούσε να είναι μια από τις αγαπημένες μου επαρχιακές ομάδες καθώς κάποτε που στη Λιβαδειά ήταν άτομα με @@ δεν γινότανε τέτοια όργια. Μην ξεχνάτε ότι κατάγομαι από εκεί αλλά ζω Θεσσαλονίκη. Αγαπώ πολύ τον κόσμο της ομάδας αλλά όσο έχει τέτοια διοικηση θα την απεχθάνομαι!

στις 22/12/2015 17:45
εξαφανιστηκανε οι οπαδοι της κουλας..; τι εγινε ρε παιδια..;

στις 22/12/2015 17:47
ρε παλιο ανυπαρκτε εσυ σκασε

στις 22/12/2015 17:48
2kefalos

Πεστα ρε

στις 22/12/2015 18:30
ρε αρχιδακι ο κωλος σου ποναει ακομα απο τον ζιρου βγαινεις και μιλας κουραδομαγκα του πληκτρολογιου πουστρακι του κερατα ξεφτιλα στασου πουτσα πρεπει να λεγεσε

στις 22/12/2015 18:39
ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΡΟΜΠΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Ο ΚΑΘΕ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚ....ΝΑ ΒΡΙΖΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ 11 ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΟΡΑΝΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΑΕΚ ΜΟΥ....ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΟΥ....ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΛΑΜΟΓΙΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΟΥΤΣΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΠΙΚΡΑΜΕΝΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑΤΙ 9 ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ(ΕΚΤΟΣ ΣΙΜΟΕΣ ΚΑΙ ΓΙΟΧΑΝΣΟΝ) ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ....ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΓΛΕΝΤΑΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ........ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΛΙΓΑ ΑΚΟΜΗ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΑΣ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΗΝ Α Ε Κ ....ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ Π

στις 22/12/2015 18:40
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΜΕΤΟ...

στις 22/12/2015 19:29
τον δελλα θα τον κραζατε σε τετοιες ηττες! αντε ρε καθιστε καλα πηγατε και διωξατε τον δελλα λες και ο πογιετ ειναι καλυτερος

στις 24/12/2015 19:10
κλαινε οι οπαδοι της αεκ που δεν εχουνε γηπεδο, που τους αδικει η διατησια, που γενικα ειναι το θυμα σε αυτη την ζωη αλλα αυτα δεν τα βλεπανε οταν λεγανε "ερχομαστε". Αντε κρατηστε χαμηλα το κεφαλι και ξεκαβαληστε το καλαμι γιατι δεν ειστε καμια ομαδαρα. Προσγειωθειτε επιτελους

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.