Τσάμπιονς Λιγκ: Με το… αριστερό ο Ολυμπιακός

Τσάμπιονς Λιγκ: Με το… αριστερό ο Ολυμπιακός



Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-0 από την Μπάγερν στο «Καραϊσκάκη» και ξεκίνησε με το… αριστερό τις υποχρεώσεις του στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μίλερ (52’, 90+1’) και Γκέτσε (89’) τα γκολ για τους Βαυαρούς. Άσχημα τα νέα από το Ζάγκρεμπ, καθώς η Ντιναμό κέρδισε με 2-1 την Άρσεναλ.

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Τσάμπιονς Λιγκ ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» πάλεψαν όσο μπορούσαν, ωστόσο υπέκυψαν στην ανωτερότητα της Μπάγερν, η οποία έφυγε με τη νίκη (3-0) από το «Γ. Καραϊσκάκης» και πήρε με το… καλημέρα προβάδισμα για την πρώτη θέση του ομίλου, μετά και την ήττα της Άρσεναλ στο Ζάγκρεμπ.

Η ομάδα του Σίλβα άντεξε την πίεση της Μπάγερν στο πρώτο μέρος, ωστόσο στο 51’ βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα τυχερό γκολ του Μίλερ. Οι Βαυαροί έριξαν στροφές, όμως ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και να πετύχει ένα γκολ, έχοντας μεγάλη ευκαιρία στο 83’ με χαμένο τετ-α-τετ του Σαλίνο.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έλεγχε το ματς και στο φινάλε πέτυχε άλλα δύο γκολ με πλασέ του Γκέτσε (89’) και εύστοχο πέναλτι του Μίλερ (90+2’)

Το ματς:


Τσάμπιονς Λιγκ: Με το… αριστερό ο ΟλυμπιακόςΗ Μπάγερν πήρε τον έλεγχο και επέβαλλε τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Ολυμπιακό να περιορίζεται σε ανασταλτικό ρόλο. Το πρώτο 20λεπτο πέρασε χωρίς καμία αξιόλογη φάση από πλευράς Μπάγερν. Αντίθετα ο Ολυμπιακός είχε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο 20’, όμως ο Ιντέγε δεν έπιασε καλά την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση και ο Νόιερ δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει τη μπάλα.

Οι Βαυαροί ανέβασαν στη συνέχεια την πίεση τους και στο 26’ «άγγιξαν» το γκολ, με το Ιντέγε να σώζει στη γραμμή την κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, ο οποίος βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή, μετά από φάουλ του Αλόνσο.

Τα ποσοστά κατοχής της Μπάγερν έφτασαν μέχρι το 75%, όμως η ομάδα του Γκουαρδιόλα δεν έβρισκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 35’ ο Ρομπέρτο απομάκρυνε σωτήρια με το πόδι το πλασέ του Λεβαντόφσκι, ενώ δύο λεπτά μετά ο Σιόβας έδιωξε τη μπάλα σε δυνατό σουτ του Αλκάνταρα. Ο Ολυμπιακός άντεξε την πίεση και στο φινάλε το ημιχρόνου είχε καλή στιγμή για να προηγηθεί με τον Τσόρι. Ο Αργεντινός πέρασε ανάμεσα σε Λαμ και Αλκάνταρα, όμως ο Μπόατενγκ τον έκοψε σωτήρια πριν πλασάρει από πλάγια θέση.

Η Μπάγερν είχε τον έλεγχο και στο ξεκίνημα της επανάληψης και στο 51’ κατάφερε να σκοράρει με ένα τυχερό γκολ. Ο Μίλερ επιχείρησε τη σέντρα έξω από την περιοχή, ψάχνοντας το κεφάλι του Λεβαντόφσκι, όμως η μπάλα πήρε ύψος και κατέληξε στα δίχτυα του Ρομπέρτο, ο οποίος αιφνιδιάστηκε.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να απαντήσει και στο 56’ είχε καλή στιγμή με σουτ του Ιντέγε, όμως ο Νόιερ απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ. Ο Σίλβα έριξε στο ματς τους Φορτούνη και Ερνάνι αντί των Καμπιάσο και Τσόρι προσπαθώντας να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του, όμως οι γηπεδούχοι δεν εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι η Μπάγερν έριξε στροφές στην επίθεση.

Οι Βαυαροί έλεγχαν απόλυτα το ματς και έψαχναν με ηρεμία ένα δεύτερο γκολ για να «κλειδώσουν» το ματς. Στο 67’ ο Ρομπέρτο απέκρουσε το σουτ του Λαμ, ενώ στο 78’ ο Ντα Κόστα έδιωξε με το κεφάλι το σουτ του Βιδάλ, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας ένα λεπτό μετά.

Ο Ολυμπιακός έμεινε στο ματς και στο 83’ είχε τεράστια ευκαιρία για να φέρει το σκορ στα ίσα. Ο Σαλίνο βρέθηκε απέναντι από τον Νόιερ, πλάσαρε με το αριστερό, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο αουτ. Η Μπάγερν γλίτωσε την ισοφάριση και στο 89’ «κλείδωσε» τη νίκη με πλασέ του Γκέτσε από πλάγια θέση. Την ασίστ έδωσε ο Κομάν, ο οποίος στις καθυστερήσεις ανατράπηκε από τον Μαζουάκου στην περιοχή και ο Μίλερ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 από την άσπρη βούλα.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μασουακού, Ομάρ, Ντα Κόστα, Σιόβας, Καμπιάσο (60’ Φορτούνης), Κασάμι, Σαλίνο, Ντομίνγκες (60’ Ερνάνι), Πάρντο (81’ Σεμπά), Ιντέγε.

Μπάγερν: Νόιερ, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Λαμ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Κόστα, Αλόνσο (76’ Κίμιχ), Βιντάλ (78’ Γκέτσε), Λεβαντόφσκι (59’ Κομάν), Μίλερ.

Η βαθμολογία του ομίλου:


1. Μπάγερν 3
2. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3
3. Άρσεναλ 0
4. Ολυμπιακός 0




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΤΙΝΑΜΟ

Σχολιασμός

42 σχόλια:

στις 16/09/2015 23:45
κακη εμφανιση περιμενα περισσοτερα....δικαιη ηττα αδικο σκορ...ο ιντεγε θα δειξει πολλα

στις 16/09/2015 23:50
Εγώ το περίμενα. Φέτος η πόπη της Ευρώπης ούτε Ευρώπη. Ούτε 3η θέση δε θα βγει. Κι άλλη φάπα θα φάει. Και στο πρωτάθλημα. Τ παρα παίζει με παράρτημά του ο γαύρος στην Ξάνθη. Όπως έκλεισε τα χέρια κι έχασε μέσα στο κοτέτσι του με το βαρύ 0-3 έτσι θα κερδίσει στην Ξάνθη.

στις 16/09/2015 23:54
Paxare klapse

στις 16/09/2015 23:56
Thrylos mono reeeeeeee!!!!!!

στις 17/09/2015 00:02
3 τεμαχια ζεστα ζεστα, απο την χειροτερη Μπαγιερν που εχω δει ποτε !!!

Γκουαλντιολα αγορι μου ετσι δεν παιρνεις τσαμπιονς λινγκ.

στις 17/09/2015 00:03
ΤΙ ΓΕΛΑΤΕ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΑΛΙΟ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΣΑΣΝ ΕΣΑΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΑΘΗΜΕΝΟΙ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΖΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.ΑΦΟΥ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΡΕ ΤΩΡΑ?ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΘΑ ΤΡΩΓΑΤΕ ΝΑ ΞΕΡΩ?Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 ΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΤΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΗΡΘΑΝΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ.ΟΚΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΑΤΣ ΜΕ ΜΑΤΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΠΑΓΕΡ ΟΚ ΕΤΣΙ?ΑΛΛΑ Η ΜΠΑΓΕΡ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΣΤΑΤΕΣ ΙΣΑΞΙΟΥΣ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.ΦΑΓΑΜΕ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΑΤΥΧΑ ΓΚΟΛ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΡΕ Λ

στις 17/09/2015 00:05
Με 70-30 κατοχη μπαλας δεν μπορεις να ζητας πολλα.. Αν και ηταν ατυχος γιατι ουτε ο Μιλερ δεν πιστεψε το γκολ που εβαλε , εχασε και ο Σαλινο την μια και μοναδικη ευκαιρια που ειχαμε ( που ηταν πολυ καλος σαν 6αρι αλλα χαναμε πολυ επιθετικα γιατι ειχε τρια χαφ συν τον τσορι και ιντεγιε μονος του να παλευει )

στις 17/09/2015 00:06
Kala re malakes ti dilose autos o

Malakizmenos paiktis tou olimpiako tixeri itan bayern lei axaxaxa lool popoo kala den drepeste ligo !!!!! Aksizame x lei ante kai gamisou re papara! apo zilia ti alo na pi an8ropos.

στις 17/09/2015 00:09
ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΗΔΑΩ ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ

ΜΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ

ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΨΑΧΝΩ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ...

και στο εκτός έδρας το υπολοίπου τραγούδι, αν κάνανε τέτοιο χαλαρό παιχνίδι στο Καραΐσκάκη φανταστείτε τι έχει να γίνει στο σπίτι τους..

στις 17/09/2015 00:10
Αχ ρε Σαλίνο .......

ΜΟΝΟ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ !!

Υγ.Νασαι καλα ρε αντιχουλιγκανε που πανω στην πικρα μας, μας κανεις και γελαμε

στις 17/09/2015 00:26
Δεν άξιζε το βαρύ 0-3 ο ολυμπιακός το 0-1 θα ήταν πιο δίκαιο.

στις 17/09/2015 00:30
72% ΚΑΤΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 1940. ΗΜΑΡΤΟΟΟΟΟΟΝ!!!

στις 17/09/2015 00:34
Δίκαιο το 0-3 και λίγα ήταν. Η Μπάγερν σας είπα μηχανάκια είναι στο σκοράρισμα. Νίκησε στο άλλο και η Ζάγκρεπ που τάχα θα παιζόταν η 3η θέση καλά κρασιά τώρα.

στις 17/09/2015 00:46
αυτο ειναι το ελληνικο ποδοσφαιρο. ενα πρωταθλημα που ξερεις εξ αρχης ποιος θα βγει πρωτος και ενας πρωταθλητης που στη συνεχεια παει στην ευρωπη και τρωει τριαρες

στις 17/09/2015 01:04
Bravo 8rule eimai perifanos an to doume swsta to paixnidi pai3ame pl kala tn klisame kl tn bayern alla mas anoi3e me to tuxero 1-0 k sto telos pou pigame gia olla gia olla mas ekanan to 2-0 bravo olympiakara

στις 17/09/2015 01:55
αθλια εμφάνιση και ψυχολογία ηττημένου από μια κάκιστη μπάγιερ

στις 17/09/2015 02:07
σαν αεκτζης πονεσανε τα ματια μου....οχι απο τον ολυμπιακο μονο αλλα γενικα απο ολον τον αγωνα....ειμασταν στο 60 το σκορ 0-1 και αντι να γινετε γκουανταμο εκει μεσα κοιμομασταν ολοι...αδικο το αποτελεσμα παντως δεν λεω...

ε

στις 17/09/2015 02:07
*γκουανταναμο

στις 17/09/2015 02:16
Eμεις οι Ολυμπιακοι ειμαστε σοβαροι και κατα κυριο λογο αρχιδατοι για αυτο εμφανιζομαστε και μετα απο τετοιες ηττες..Αν και δεν ειχα γραψει λογω μακρας απουσιας μου μετα απο τις μεγαλες νικες με ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ...Η ομαδα αμυντικα εχει βελτιωθει εκτος απο το παγιο προβλημα που ειχα εντωπισει απο περυσι στην θεση του αριστερου μπακ,οπου συνηθως απο την εκει τρυπα τρωμα τα περισσοτερα γκολ..Σημερα με Μαζουακου πισω να καιγεται διοτι δεν ειναι η κλασσικη θεση του,εφοσον δεν ειναι ανασταλτικα καλος καλυψε ολη την πλευρα με την βοηθεια του Κασαμι...Οτι να ναι με λιγα λογια απο τον συμπαθη κατα τα αλλα Μαρκο Σιλβα...Το λεγαμε απο περυσι φωναζαμε το καλοκαιρι...ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΔΕΝ ΕΙΣ ΤΟ ΠΗΛΙΚΟ...Ο ΟΣΦΠ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ...η αμυντικη λειτουργια παραυτα καλα δουλεμενη κρατησε την Μπαγερν σχεδον για 80 λεπτα αν εξαιρεσουμε το πρωτο γκολ που ειναι κλασσικο σφαλμα του αριστερου μπακ και τα υπολοιπα τερματα ηταν πλεον θεμα κουρασης απο την υπερπροσπαθεια των Σιοβα,ΝΤΑΚΟΣΤΑ

στις 17/09/2015 02:16
,ΟΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ προσθηκη του δευτερου η αμυνα εχει συμμαζευτει και για μενα ειναι απο τις καλυτερες ευρωπαικες με μια προσθηκη ενος καλου αριστερου μπακ επαναλαμβανω...4-3-1-2 αντιταξε απεναντι στο τολμηρο δωρο 4-3-3 του Γκαρντιολα...Η εμπειρια του Καμπιασο ενισχυει μια τετοια διαταξη αλλα θα προτιμουσα τρεξιματα Μανιατη...Δυστυχως η απουσια του Μανιατη οσο θα ακουστει γραφικο ηταν ισαξια με τις απουσιες Ρομπιν,Ριμπερυ...Με Μανιατη στο κεντρο του αξονα θα ηταν πολυ διαφορετικη η εκβαση του αγωνα...βαθμολογια ΟΣΦΠ 7,5 ,ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΠΑΓΕΡΝ 6,5...βαθμολογια για ΣΙΛΒΑ 4,5 ,ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΓΚΑΡΝΤΙΟΛΑ 6,5.....

ΑΝΑΛΥΣΗ:--betmaker® --

στις 17/09/2015 03:00
ABALOI GIA TON POUTSO THA EISTE MIA ZOI PALI SAS VIASAN MESA STO KOTETSI SAS ORGIA EKANAN STO DEUTERO IMIXRONO OPOS EIXA PROVLEPSEI OTI THA GINEI MOLIS SAS KARFOSOUN TO PROTO GOAL...I ALITHEIA PONAEI OTAN DEN IPARXEI PARAGKA PANTA PROSKINATE AKOMA KAI OMADOULES APO POTE EXEI NA VGALEI DIAITITIS TIS SUPER LEAGUE STO PROTO MISAORO 3 KITRINES KARTES XAXAXAXAXAXA TIN ALLI FORA NA VALETE STIN 11ADA SAS MONO KSENOUS TOURKOSPOROI MIN EINAI ENAS ELLINAS MONOS TOU APO TIN ARXI...OI VIASMOI EINAI ATELEIOTOI POU NA MIN EPAIZE KAI ME TIN MISI VASIKI 11ADA STIN GERMANIA THA KANOUN PARTY ERXETAI TERASTIO GAMISI AFOU ISOUN,EISAI KAI THA EISAI TO MEGALITERO POUTANAKI TIS EUROPIS!!!

στις 17/09/2015 03:05
POU EISAI XAMENOS RE BOUFE ESI TOSES MERES XAXAXAXAXAXAXA ARXISES NA DINEIS KAI VATHMOLOGIES TORA ENO DEN EXEIS IDEA APO BALITSA XAXAXAXAXAXAXAXA KLAIW TI EINAI I APOUSIA TOU MANIATI XAXAXAXAXAXA OUTE POS GRAFETAI SOSTA TO ONOMA TOU ROBBEN DEN KSEREIS KAI MILAS GIA AUTOUS IEROSILIA LEGETAI AUTO OUTE MIA FLEVA APO TA @@ TOU DEN EINAI AN EPAIZE ME OLOKLIRI TIN VASIKI 11ADA THA MAZEUATE TIN BALA APO TA DIKTIA KATHE TETARTO DILADI I 6ARA ITAN SIGOURI!!!EISAI TOSO XAZOS POU NOMIZES OTI THA KERDISETE TIN BAYERN XAXAXAXAXAXA DEITE TI EGRAFE O ASXETOS PRIN MIA EVDOMADA...

Boufos stis 08/09/2015 10:48

Ομορφη η ζωη να εισαι γαυρος ιδιως μετα την νικη μας επι της Μπαγερν στο Καραισκακης κοροιδακια αντιολυμπιακοι...ΟΜΟΡΦΗ Η ΖΩΗ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΚΡΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΛΟΥΚΙΕΣ ΜΟΥ...

στις 17/09/2015 03:06
╔═══╗────╔═══╗╔╗───╔═══╗╔═╗╔═╗╔═══╗

║╔═╗║────║╔═╗║║║───║╔══╝║║╚╝║║║╔══╝

║║║║║────╚╝╔╝║║║───║╚══╗║╔╗╔╗║║╚══╗

║║║║║╔══╗╔╗╚╗║║║─╔╗║╔══╝║║║║║║║╔══╝

║╚═╝║╚══╝║╚═╝║║╚═╝║║╚══╗║║║║║║║╚══╗

╚═══╝────╚═══╝╚═══╝╚═══╝╚╝╚╝╚╝╚═══╝

╔═══╗╔══╗╔═══╗╔═══╦╗──╔═══╦╗╔═╦═══╗ ║╔═╗║╚╣╠╝║╔═╗║║╔═╗║║──║╔═╗║║║╔╣╔═╗║ ║║─╚╝─║║─║║─║║║╚═╝║║──║║─║║╚╝╝║║─║║ ║║╔═╗─║║─║╚═╝║║╔══╣║─╔╣╚═╝║╔╗║║╚═╝║ ║╚╩═║╔╣╠╗║╔═╗║║║──║╚═╝║╔═╗║║║╚╣╔═╗║ ╚═══╝╚══╝╚╝─╚╝╚╝──╚═══╩╝─╚╩╝╚═╩╝─╚╝ ╔════╦═══╦═══╦═╗─╔╦════╦═══╗╔╦╦╦╦╦╗ ║╔╗╔╗║╔═╗║╔═╗║║╚╗║║╔╗╔╗║╔═╗║║║║║║║║ ╚╝║║╚╣╚══╣║─║║╔╗╚╝╠╝║║╚╣║─║║║║║║║║║ ──║║─╚══╗║║─║║║╚╗║║─║║─║╚═╝║╚╩╩╩╩╩╝ ──║║─║╚═╝║╚═╝║║─║║║─║║─║╔═╗║╔╦╦╦╦╦╗ ──╚╝─╚═══╩═══╩╝─╚═╝─╚╝─╚╝─╚╝╚╩╩╩╩╩╝

στις 17/09/2015 08:00
nevermore poutanas gie, an emas tous olimpiaki mas douleboune 1 esas sas douleboune 10.AYTO TO AGONES.GR PREPEI NA APAGOREUI SE MIKRA PAIDIA NA KANOUN LOGARIASMO EDO 17 PAIDIA PISO APO TON IPOLOGISTI.PERIMENETE POS K POS NA XANEI O OLIMPIAKOS GIA NA BGAZETE OLOI TIN ZILIA K TO KOMPLEKS POU EXETE MIN KSEXNATE OTI EMEIS EIMASTE I POUTANA TIS EUROPIS ALA ESEIS EISTE I POUTANA TIS ELLADAS K MIA ZOI SAS GAMANE AUTI POU ESEIS LETE I POUTANA TIS EUROPIS,GIA NA KRINIS KAPION PREPEI NA EISAI KALITEROS APO AYTON K ESEI TO KSERETE KALA OTI DEN EISTE,GIA AYTO O OLIMPIAKOS SAS BGAZI KOMPLEX. EMAS MAS GLENTAi BAYER-REAL-ARSENAL ESAS BEROIA - APOLONAS P O U T A N E S T I S E L L A D A S

στις 17/09/2015 08:35
παρε την ομαδα και φυγετε κ.ΜΑΡΙΝΑΚΗ δεν αξειζετε

για ευρωπη παλιο νουμερα του πειρεα δεν περνανε τα λεφτα σου

στις 17/09/2015 09:04
ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ!

στις 17/09/2015 09:17
Aaaa re vrizete re mexri to vradu einai i dioria sas k ti tr mas krinete pou xasame apo bayern pou 80% 8a paei teliko tin omada twn 510 ekatomuriwn eee? Fantastite poso kapsomena eiste olla..... pou 8a paei omws plisiazei i kabala k ekei na dite doulema poutanakia tis elladas reeeeeeee sas exei piasei pelates o Pas k i 3anthi xaxaxaxxaa

στις 17/09/2015 09:58
Re paxare autoktwnhses?Prwth fora dn eida sxolio s.H xeiroterh bayern kerdise ton gay aneta perpatwntas.Ama htan plhrhs k sovarh mh mpw posa tha etrwge.Mesa sth bayern tha ginei party.

στις 17/09/2015 10:59
Διαβάζω ένα κάρο σχόλια από πάνω, άλλα είναι γελοία όπως αυτά που βρίζουν μάνες και εύχονται θανάτους. Ποιο μαλάκας δεν μπορεί να γίνει κάποιος όταν για χάρη της ομάδας του εύχεται το θάνατο όποιου υποστηρίζει μια άλλη ομάδα, όπως και τα σχόλια πως πάμε καλά και θα βελτιωθούμε και πως παίξαμε καλά. Εντάξει όποιο "πρόβατο" τα πιστεύει αυτά ας βελάζει ελεύθερα. Η κατάσταση είναι γνωστή, βγαίνουμε στο champions league νικώντας χωριά, διότι ένα μεγάλο χωριό είναι η Ελλάδα ποδοσφαιρικά και δεν πρόκειται να αλλάξει, τσεπώνει ο εκάστοτε πρόεδρος τα μυριάκια, βάζει μερικά στην ομάδα να βουλώσει τα στόματα μερικών και τα υπόλοιπα τα τσεπώνει. Το ίδιο θα κάνανε όλοι αν μπορούσαν. Απλά δεν μπορούν και γιαυτό κλαίγονται. Όσο για την Μπάγερν ήρθε με πολλές απουσίες και αφού μπήκε το πρώτο γκόλ, τυχερό ξετυχερό μπήκε, έκανε συντήρηση δυνάμεων μέχρι που κατέρευσε ο Ολυμπιακός, πάντα το παθαίνει μη γελιόμαστε. Από εκεί και πέρα αν περίμενα κάποιος να καταφέρει κάτι παραπάνω ο Ολυμπιακός πλανάται οικτρ

στις 17/09/2015 11:02
οικτρά. Αυτό που θα μπορούσε να κάνει είναι να προσπαθούσε να καταφέρει κάτι παραπάνω στο Europa, αφού στο Champions πάντα θα τρώμε σφαλιάρες αλλά θα τα τσεπώνουμε.

στις 17/09/2015 13:14
λετε πουτανα της ευρωπης ρε μαλακες! με την μπαγερ επαιζε! τι να εκανε; ποιος θα κερδιζε την μπαγερ; παοκια θα δουμε και εσας με την ντορτμουντ! μην στεναχωριεστε. νομιζω οτι το δικαιο σκορ θα ηταν 0-1 η 0-2 το πολλυ. η χειροτερη μπαγιερ που εχω δει

στις 17/09/2015 13:34
Αμ φυσικά "manolis.S3" τί θα πεις για το αφεντικό σου απ'τη Φρεάτιδα και για την αδελφική για τον Άρη Ντόρτμουντ που μοιράζει 4άρες παντού.

στις 17/09/2015 14:48
Κοψτε τις μαλακιες . Δεν περιμεναμε κατι διαφορετικο από αυτό το ματς . Τα πραγματα είναι σκατα για τον γαυρο με την νικη της ντιμανο . χεσε μεσα δηλαδή

στις 17/09/2015 15:39
ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΑΙΤ ΕΙΝΑΙ Ο RIVER7-PAXAROS ΣΙΜΤΟΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΥΧΕΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ 13 ΠΕΚΤΗ ΤΟΝ ΔΙΕΤΙΤΗ

στις 17/09/2015 16:26
Ε ΡΕ ΦΑΠΕΣ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΙ ΓΕΛΙΟ

στις 17/09/2015 17:56
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA POSO PEIRAZEI OTAN MIA MEGALI OMADA SE VIAZEI MESA STIN EDRA SOU O ALLOS EFTIAKSE KAINOURGIO ACCOUNT MONO GIA NA APANTISEI SE EMENA EPEIDI FOVATAI NA GRAPSEI ME TO KANONIKO XAXAXAXAXAXAXA PERIPTOSARA OLI I EUROPI SAS EXEI PAREI XAMBARI OXI MONO EMEIS MEXRI KAI TO SPIEGEL MILAEI GIA TIN PARAGKA...PALI KALA POU PARADEXESAI OTI EISTE I POUTANA TIS EUROPIS AUTO TA LEEI OLA PERIPTOSARA EXEIS PIASEI PATO DEN PAEI PIO KATO EDO 17 PAIDIA PISO APO TON IPOLOGISTI LEEI XAXAXAXAXAXAXA PREPEI NA APAGOREUSEI TOUS SPOROUS NA BAINOUN STO SITE ALLA ESI POUTANOGENIMA EFTIAKSES XTHES TO ACCOUNT ENO AKOMA SE TAIZEI KREMOULES I MAMA...PERIMENOUME NA XASEI O GAYROS STIN EUROPI GIA NA EPIVEVAIOTHEI ALLI MIA FORA OTI DEN BOREITE APENANTI SE MEGALES OMADES GIATI OPOS PARADEXESAI EISTE TO POUTANAKI TOUS...

στις 17/09/2015 17:58
ASXETE APO BALITSA PELATIS MOU EISAI TOSO XRONIA KAI DEN TO EXEIS PAREI XAMBARI 7 DIPLA STO KOTETSI SOU KAI 4 APOKLEISMOUS STO KIPELLO MONO TIN TELEUTAIA 15ETIA ESI MIA FORA BORESES MONO STIN PARATASI ME LIGA LOGIA EISAI TO POUTANAKI TIS EUROPIS KAI O PELATIS TIS ELLADAS GIA EMAS ME APODEIKSEIS KSEREIS POLI KALA OTI LOGO PARAGKAS KERDIZEIS TA PROTATHLIMATA KAI AKOMA DEN EVALES MIALO TIN NA KANEIS APENANTI STIN BAYERN RE KAKOMOIRI ENO NIKISES LOGO TIXIS TON LEVADEIAKO MIA ZOI GIA TON POUTSO THA EISTE!!!

στις 17/09/2015 18:03
RIPPER EXEIS XAZEPSEI ENTELOS APO TOUS POLLOUS VIASMOUS THA EINAI ANTI NA APANTISEIS PERIMENEIS NA XASOUME EMEIS APO TIN KABALA GIA NA GRAPSEIS PAPAROLOGIES XAXAXAXAXAXA ETSI EINAI AUTA OTAN I ALITHEIA PONAEI DEN EXEIS TI NA GRAPSEIS EMEIS APO TIN DORTMUND APOKLEIETAI NA FAME 3ARA MESA STIN EDRA MAS I BAYERN PALI THA APOKLEISTEI STON IMITELIKO APO BARCELONA I REAL DEN BOREI NA TOUS KONTRAREI OUTE FETOS...ENA EINAI TO POUTANAKI TIS EUROPIS KAI O PELATIS MAS TOSA XRONIA DEN XREIAZETAI NA TA KSANAGRAFO TA EXEIS MATHEI KALA ME TO IDIO SCORE EXASES PERISI ASXETE SE OLA APO TON PAS GIANNENA XAXAXAXAXAXA EFAGES 3ARA APO EMENA,VAZELO,BAYERN MESA STO KOTETSI SOU TA TELEUTAIA 2 XRONIA KAI AKOMA NOMIZEIS OTI EXEIS OMADA...

στις 17/09/2015 18:10
SOKRATI AKOMA DEN KSIPNISES TA DIKA SOU GRAFEIS OLA EINAI PRAGMATIKOTITA ME APODEIKSEIS EPEIDI SE PONAEI I ALITHEIA DEN SIMAINEI OTI EINAI GELOIA...DEN TA KSEREIS KALA GAYRE VGAINEIS STO CHAMPIONS LEAGUE KATHE XRONO EPEIDI IPARXEI PARAGKA KAI EXEIS GIRO STOUS 10 DORIFOROUS GIA NA KOVOUN VATHMOUS...EMEIS DEN KANOUME POUSTIES ETSI DEN EXOUN NOIMA OI TITLOI MIN MAS BERDEUEIS ME ESAS ENO BOROUSAME DEN TO EXEI KANEI POTE I OMADA ME ISTORIA 90 XRONON...OUTE STO EUROPA LEAGUE BOREITE AKOMA KAI OMADES APO TIN OUKRANIA SAS APOKLEIOUN EFTASE NA PAIRNEI DIPLO I METALIST MESA STO KOTETSI SAS OPOS TA GRAFEIS PANTA STO CHAMPIONS LEAGUE THA TROS SFALIARES GIATI ISOUN,EISAI KAI THA EISAI TO MEGALITERO POUTANAKI TIS EUROPIS!!!

στις 17/09/2015 19:28
Xaxaxaxaxaxaxaxxzxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxa NEVERMORE gamatos panta me kanei k pe8enw sta gelia xaxaxaxaxxaxaxaxax pl gelio apokliete na exeis dei pote live agwna xaxaxa apo to livescore ta vlepeis k krineis? Grapse pali kamia 10ria koimena gt varieme mexri na arxisei to europa na gelasoume ligaki

στις 18/09/2015 01:49
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa den ginontai auta spore exeis piasei pato den paei pio kato keimena me oi proti fora vlepo oute oi alvanoi den kanoun tetoia lathi pos kanei bam amesos oti eisai ena aniliko pou den gnorizei ta vasika fisika den apantises se tipota pali dioti i alitheia ponaei alla prepei na tin ksereis min nomizeis oti exete omada eno eiste pelates mas tosa xronia!!!an den exo dei agona live esi den eprepe na exeis genithei akoma xaxaxaxaxaxa pitsiriko vazo stoixima oti den exeis paei oute gipedo akoma na thaumaseis tin paragka...

στις 18/09/2015 01:50
╔═══╗────╔═══╗╔╗───╔═══╗╔═╗╔═╗╔═══╗

║╔═╗║────║╔═╗║║║───║╔══╝║║╚╝║║║╔══╝

║║║║║────╚╝╔╝║║║───║╚══╗║╔╗╔╗║║╚══╗

║║║║║╔══╗╔╗╚╗║║║─╔╗║╔══╝║║║║║║║╔══╝

║╚═╝║╚══╝║╚═╝║║╚═╝║║╚══╗║║║║║║║╚══╗

╚═══╝────╚═══╝╚═══╝╚═══╝╚╝╚╝╚╝╚═══╝

╔═══╗╔══╗╔═══╗╔═══╦╗──╔═══╦╗╔═╦═══╗ ║╔═╗║╚╣╠╝║╔═╗║║╔═╗║║──║╔═╗║║║╔╣╔═╗║ ║║─╚╝─║║─║║─║║║╚═╝║║──║║─║║╚╝╝║║─║║ ║║╔═╗─║║─║╚═╝║║╔══╣║─╔╣╚═╝║╔╗║║╚═╝║ ║╚╩═║╔╣╠╗║╔═╗║║║──║╚═╝║╔═╗║║║╚╣╔═╗║ ╚═══╝╚══╝╚╝─╚╝╚╝──╚═══╩╝─╚╩╝╚═╩╝─╚╝ ╔════╦═══╦═══╦═╗─╔╦════╦═══╗╔╦╦╦╦╦╗ ║╔╗╔╗║╔═╗║╔═╗║║╚╗║║╔╗╔╗║╔═╗║║║║║║║║ ╚╝║║╚╣╚══╣║─║║╔╗╚╝╠╝║║╚╣║─║║║║║║║║║ ──║║─╚══╗║║─║║║╚╗║║─║║─║╚═╝║╚╩╩╩╩╩╝ ──║║─║╚═╝║╚═╝║║─║║║─║║─║╔═╗║╔╦╦╦╦╦╗ ──╚╝─╚═══╩═══╩╝─╚═╝─╚╝─╚╝─╚╝╚╩╩╩╩╩╝

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.