Γιουρόπα Λιγκ: Ντροπιαστικός αποκλεισμός

Γιουρόπα Λιγκ: Ντροπιαστικός αποκλεισμός



Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 2-2 με την Καμπάλα στη Λεωφόρο και αποκλείστηκε από τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, γράφοντας μια από τις πιο μαύρες σελίδες στην ιστορία του! Και τα δύο γκολ των Αζέρων πέτυχε ο Ντοντό (6’. 60’), εκμεταλλευόμενος την τραγική άμυνα των «πρασίνων».

Έναν από τους πιο ντροπιαστικούς αποκλεισμούς της ιστορίας του γνώρισε ο Παναθηναϊκός! Οι «πράσινοι» πλήρωσαν τα τραγικά λάθη στην άμυνα και ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την Καμπάλα στην Λεωφόρο, με αποτέλεσμα να μείνουν εκτός Ευρώπης από μία άσημη ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν!

Ποιος να φαντάζονταν τέτοια εξέλιξη όταν στο 3ο λεπτό ο Νίνης σημάδευε το αριστερό δοκάρι των Αζέρων; Οι «πράσινοι» πλήρωσαν για ακόμα ένα παιχνίδι τα αμυντικά λάθη και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το… καλημέρα. Στο 6’ ο Ντοντό ξέφυγε από τον Πράνιτς και με κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για την Καμπάλα, «παγώνοντας» τη Λεωφόρο.

Η ομάδα του Αναστασίου χρειάζονταν δύο γκολ και κατάφερε να φτάσει στα μισά της διαδρομής στο 34’, όταν ο Μπεργκ βρέθηκε μόνος του την μικρή περιοχή και με δυνατό σουτ, «έγραψε» το 1-1.

Ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο, χωρίς να δημιουργήσει άλλη κλασική ευκαιρία, ωστόσο θα μπορούσε να σκοράρει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν ο Βέρντινταμπ σημάδεψε το δοκάρι της ομάδας του με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Νίνη.

Παρότι, οι «πράσινοι» χρειάζονταν γκολ, οι παίκτες του Αναστασίου δεν μπήκαν το ίδιο δυνατά στην επανάληψη. Ο χρόνος κυλούσε εις βάρος του Παναθηναϊκού και στο 60’ ο Ντοντό «πάγωσε» ξανά τη Λεωφόρο, κάνοντας το 2-1 για την Καμπάλα. Ο Ταυλαρίδης τραβήχτηκε στα πλάγια αφήνοντας τον Σάντσεθ με δύο παίκτες και ο Ντοντό νίκησε τον Στιλ από κοντά.

Οι πρώτες αποδοκιμασίες άρχισαν στο 64’ όταν η Καμπάλα έφτασε κοντά σε 3ο γκολ με σουτ του Ζετς, το οποίο μπλόκαρε ο Στιλ. Ο Αναστασίου έριξε στο ματς τους Πέτριτς και Κλωναρίδη, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα ευκαιρία στο 75’ με άστοχο πλασέ του Αντόνοφ.

Το γκολ για τον Παναθηναϊκό ήρθε τελικά στο 78’ όταν μετά από φάουλ του Νάνο, η μπάλα χτύπησε στο τείχος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Μπεζοτόσνι! Οι «πράσινοι» ήθελαν άλλο ένα γκολ και είχαν μεγάλη ευκαιρία στο 88’, όταν ο Πέτριτς έβγαλε τετ-α-τετ τον Μπεργκ, αλλά αυτός αστόχησε στο τετ-α-τετ. Το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Παναθηναϊκός εκτός Ευρώπης πριν καν έρθει ο Σεπτέμβρης!

Ντου και αποδοκιμασίες στο φινάλε


Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο στο φινάλε ενώ τα πράγματα πήγαν να ξεφύγουν, όταν μερίδα οπαδών μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και ζήτησε το λόγο από τους παίκτες του Παναθηναϊκού! Μάλιστα κάποιοι κινήθηκαν απειλητικά και τα… έψαλλαν σε Λαγό, Νάνο, Ζέκα και Σάντσεθ, ενώ υπάρχουν πληροφορίες ότι οπαδοί χτύπησαν τον Ισπανό στόπερ.

Από τις αποδοκιμασίες δεν γλίτωσε ο Γιάννης Αναστασίου αλλά ούτε ο Γιάννης Αλαφούζος, ο οποίος τα… άκουσε από τον κόσμο όταν σηκώθηκε από τη θέση του για να κατέβει στα αποδυτήρια.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.125.8014.501.601.90114.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.502.4012.002.701.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.901.602.4530.00

Σχολιασμός

40 σχόλια:

στις 27/08/2015 23:01
Καβαλα

στις 27/08/2015 23:01
ΕΝΑΝ ΘΩΜΑΙΔΗ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΠΟΓΔΑΝΟ ΗΘΕΛΕ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΓΚΑΜΠΑΛΑ...ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΣΤΟ ΒΑΖΕΛΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΚΑΙ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΑΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ

στις 27/08/2015 23:02
Ρεζίλη έγινε πάλι.

στις 27/08/2015 23:02
ΚΥΡΙΕ ΘΩΜΑΙΔΗ ΕΔΩ ΚΑΝΑ ΧΕΡΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΠΛΑΓΙΟ??ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΡΕΖΙΛΙΑ ΜΑΥΡΗΗ ΣΕΛΙΔΑΑ!

στις 27/08/2015 23:03
ευρωπεη

στις 27/08/2015 23:06
Ξεφτιλες

στις 27/08/2015 23:06
na kanete parapona stin fifa tora o marinakis ftei eiste poli malakes lagi

στις 27/08/2015 23:09
ειστε για τον πουτσο αρχιπουτανιτσες της καβαλας.....χαχαχαχαχχα ΛΑΓΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ .Ι.

στις 27/08/2015 23:10
xa xa kabala sas pige i kampala

στις 27/08/2015 23:11
xaax0ax0ax0ax0ax0ax00ax00ax0xa0 GKAMPALA LEME RE AX0AX0AX0AXAX00AX0AXAX 1H FWRA PROKRISH EKANE AXAXAXAXAXAX!

στις 27/08/2015 23:11
TRELATHIKE OLH H OMADA FANTASU!

στις 27/08/2015 23:13
ante kai toy xronoy pali

στις 27/08/2015 23:14
magkes to dwsa to mats x2 over kai gkol ti allo pia? ti allo?

στις 27/08/2015 23:14
trelo tameio mpravo re vazele

στις 27/08/2015 23:20
gia ton poutso exei katandisei genika to elliniko podosfairo ..ainde malakess

στις 27/08/2015 23:20
O PRESVIS

στις 27/08/2015 23:24
Αν ειναι δυνατον.... Χαλια μαυρα !!!

στις 27/08/2015 23:37
ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΟΥΛ

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΟΝ ΘΩΜΑΙΔΗ

ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ

Α ΡΕ ΣΑΝΙΔΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΘΩΜΑΙΔΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΛΑΦΟΥΖΟΙ

ΗΛΙΘΙΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ

Ξ Υ Π Ν Η Σ Τ Ε

ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ. Η Λ Ι Θ Ι Ο Ι

στις 27/08/2015 23:39
ΑΧΝΕ

στις 27/08/2015 23:41
Μπραβο στον ΜΠΑΟΚ αξιοπρεπεστατη παρουσια

στις 27/08/2015 23:44
afto kai an htan tsimboyki disthxos gia to ellhniko podosfero kai gia olh thn omada kai fila8loys toy pana8inaikoy DYSTIXOS alla aytoi poy rimaksan afth thn omada eine sta V.I.P ka8hsmata tis leoforoy kai pali DYSTIXOS Alla me boyrbo kai koytroybh DEN PEZEIS SE SALONIA MONO SE ALONIA

στις 27/08/2015 23:44
Δεκτη η καζουρα γιατι ετσι πρεπει. Στα σοβαρα ομως, δεν αξιζε να παιζει στην ευρωπη αυτο το κατι σαν ομαδα που ειναι ο Παναθηναικος και καλως για τα ματακια μας αλλα και την ψυχικη μας υγεια αποκλειστηκε. Εχει αλλαξει ολη η νοοτροπια του Παναθηναικου απο το 2010 και μετα γιατι διαλυθηκαμε. Ολα αυτα που συμβαινουν ειναι φυσιολογικα οσο και αν μας στενοχωρει κατι τετοιο και το κακο ειναι πως φωσ δεν υπαρχει. Παντως εγω εχω προ πολλου παψει να σκαω για τετοια θεματα και κοιταζω να ασχολουμε τοσο ωστε να μην χαλαω την διαθεση μου. Καληνυχτα σε ολους....

στις 27/08/2015 23:49
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ ΧΑΧΑΑΧ

στις 27/08/2015 23:55
kai gia to sxolio moy exw plhrh epignosh se afto poy lew san fila8los toy panathinaikoy alla kai san an8ropos poy toy aresei to podosfero kai to poio basiko san opados pou mexri kai to 97 etrexa sta gypeda entos kai ektos alla kai sto eksoteriko me legia me ajax me porto me arsenal me barcha kai me ola ta mega8hria ths eyrophs kai omos tote PISTEUES STHN OMADA EKINEIS THS EPOXHS KAI ANTAMIBOSOYN ME TIS AKSIOPREPESTATES EMFANISEIS twra?????LOIPAME LOIPAME KAI OPIOI EXOYN FILOTIMO AS TO DEIKSOYN AFTA.......

στις 28/08/2015 00:03
ΕΓΩ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΕΙΠΑ. ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΠΡΩΤΟ. ΘΕΛΑΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΝ ΜΕΡΗ ΕΠΕΣΑ ΣΩΣΤΑ.

Ο ΠΑΟΚ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΚΤΟΣ. ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΤΕ ΛΕΓΑΤΕ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΑΔΑ. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 28/08/2015 00:20
Συμφωνώ με "t4sos".ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!Αντι-ολυμπιακοί,αντι-παναθηναϊκοί,αντι-ατρόμητοι κι αντι-αρειανοί.ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕ!Ο Αστέρας είναι παράρτημα του ΠΑΟΚ.Να το θυμάστε δαύτο.

στις 28/08/2015 00:24
Ρ αντιhooligan προχθες ελεγες οτι αστερας ατρομητος ειναι του γαυρου ρ φιλε...

Μονο Παοκ

στις 28/08/2015 00:37
t4sos dn vgazeis akri re man asto ..! kai i real madritis ama rotiseis ton antihooligano tha s pei oti einai parartima ton vromiaridon..!

στις 28/08/2015 00:49
kai to topiko edo sti gitonia partima tou osfp einai ..! dinei ta pexnidia gia free hot dog ..! :P

στις 28/08/2015 00:59
Πουτσα παλι πουτσα παλι οε οε!Αντε ασχολειθειται με το μπασκετ οι παναθηναικοι γιατι στο ποδοσφαιρο ειστε οτι πιο τελειωμενο υπαρχει..αν ημουν ο αναστασιου θα ειχα παραιτηθει μετα απο αυτην τη ξευτιλα...ακου εκει γκαμπαλα

στις 28/08/2015 00:59
vazelia lete oti exete omadara fetos tha pate gia protathlima kai den mporite na bgite europi pali pano se xorio pesate kai pali poutsa fagate kai meta lete oti sas fteni o marinakis kai o olympiakos epidi den ta pate kala kai epimenete oti o alafouzos maxete gia to kalo tis omadas mazi me ton anastasiou eno den kani kamia metagrafi pou na voithisi tin omada

στις 28/08/2015 01:00
to mono pou kani einai na klegete meso tis dikis tou skai gia na dikaiologithi

στις 28/08/2015 01:19
Oso kai an lete tn olympiako poutana tis eurwpis pou exei dialisei omades k omades oxi kabales.... i poutana tis eurwpis fenete mesa sto gupedo k oxi sta site apo aderfoules tis lewforou

στις 28/08/2015 01:19
Poutsa pali oeeeeeee

στις 28/08/2015 01:22
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Η ΦΑΝΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ,ΓΚΑΜΠΑΛΑΣ,ΓΚΑΒΛΑΣ (ΟΠΩΣ ΔΙΑΛΟ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ) PEPSI COLA ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΝΕΨΗ ΒΑΖΕΛΙΑ...........ΜΠΟΥ-ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ

στις 28/08/2015 01:53
ante giaaaaaaaaaaaa poutsaaaaaaaaaaaaaaa

στις 28/08/2015 07:40
Αλαφούζος και πράσινα άλογα....

στις 28/08/2015 08:07
...! ΕΝΑΣ ΜΠΕΡΚ ΟΛΟΣ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...........! ΕΑΝ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΡΘΩΠΟΣ........... ΑΠΛΑ ΒΑΡΑΤΕ ΔΙΑΛΥΣΗ..............!

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΝΤΙΑΣ.... Ο ΜΠΟΥΡΜΠΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΕΚ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΓΚΟ.... Κ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΒΑΣΙΚΟ.........! ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΝΤΙΑ......!

ΦΕΡΑΤΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΝ ΕΣΙΕΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ......! Κ ΕΔΩ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΦΤΑΕΙ; Κ ΕΔΩ ΠΑΡΑΓΚΑ ΕΧΟΥΜΕ;;;

ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ Κ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ......... Κ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ..... ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΜΠΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ ΘΑ ΧΑΝΕΙΣ.........! ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.......!

στις 28/08/2015 08:12
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΝΤΡΟΠΗ;;; ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΑΙΩΝΙΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ Ο ΟΣΦΠ...... ΣΑΣ ΛΥΠΑΤΕ........! ΠΛΕΟΝ ΑΙΩΝΙΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ...!

ΑΝ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ... ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΖΟΥΡΑ.......... ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ..........! ΤΟΤΕ ΕΧΕΤΕ ΜΙΚΡΗΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ.............! Κ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ 1.2ΕΚ. ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΕΣΙΕΝ.....ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΟΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ 90.000 ΠΑΙΚΤΗ (ΜΠΟΥΡΜΠΟ) ΒΑΣΙΚΟ!

ΟΠΟΥ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ Ο ΜΠΟΥΡΜΠΟΣ.. ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΟΦΩΡΟ ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΣΕ...

στις 28/08/2015 15:50
τι ειναι πιο γρηγορο απο το 4g της κοσμοτε η ευρωπαικη πορεια του βαζελου

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.