Μέσι ο κορυφαίος!

Μέσι ο κορυφαίος!

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΑΛΑΓΑ


Ο Λιονέλ Μέσι αναδείχθηκε ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής της Ευρώπης για τη σεζόν 2014/15 και έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής που κατακτά το συγκεκριμένο βραβείο για δεύτερη φορά.

Δεν θα μπορούσε να ήταν άλλος! Μετά από μια ονειρική σεζόν με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα, όπου κατέκτησε πρωτάθλημα, Κύπελλο και Τσάμπιονς Λιγκ, ο Λιονέλ Μέσι αναδείχθηκε κορυφαίος ποδοσφαιριστής της Ευρώπης για τη σεζόν 2014-15.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ πήρε το συγκεκριμένο βραβείο για δεύτερη φορά στην καριέρα του (ο πρώτος που τα καταφέρνει) και πρώτη μετά από αυτό της σεζόν 2010/11.

Λίγη ώρα αργότερα έγιναν γνωστά και τα αποτελέσματα των ψήφων των δημοσιογράφων, με τον Λιονέλ Μέσι να συγκεντρώνει 49 έναντι μόλις 3 του Λουίς Σουάρες και 2 του Κριστιάνο Ρονάλντο! Πρόκειται φυσικά για νέο ρεκόρ, με τον Αργεντινό να είχε και το προηγούμενο με 39 ψήφους.

Το χειροκρότημα του Ρονάλντο για τον Μέσι:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΑΛΑΓΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.067.7517.001.252.85115.32
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.322.8511.002.221.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.051.9511.50

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 27/08/2015 20:30
Etsi Mpravo Lionel Messi Makria KlaphoRonaldo Xaxaxaxaxxa

στις 27/08/2015 20:34
ETSI MESSI PAIXTURA TO A3EIZES POIO POLU APO AOLOUS PARE KAI TIN XRUSI MPALA TWRA POU KAI AUTHN A3IZEIS ME AUTA POU EKANES MPILMPAO KUPELLO KAI C.L EIDIKA STIN BAYERN...DEN UPARXEI PERIPTWSH FETOS HTAN APSOGOS TOU XRONOU NA DOUME..

στις 27/08/2015 20:37
mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 27/08/2015 20:37
mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 27/08/2015 21:01
γατάκι [κοιτάξτε το βίντεο]

στις 27/08/2015 21:02
μπράβο Μέσσι

στις 27/08/2015 21:47
Μπράβο του!! Αν και το Ρονάλντο περιμέναμε ε!!!!

στις 27/08/2015 22:08
2

.2.2..2. WRAIO ANEKDOTO XAAXAXAAXAAXAXA

στις 27/08/2015 22:09
EKANE PAPADES STIN MPILMPAO KUPELLO EKANE STIN BAGGERN C.L TA SIKOSAME KIOLAS PROTATHLIMA PIRAME K LEEI O CR7 PERIMENE SE EIXA GIA SOVARO..FILE..! axxaxa

στις 27/08/2015 22:32
Και 2 που πηρε ο κλαψας πολυ του ειναι οσο για τον Σουαρεζ επρεπε να παρει και αλλους ψηφους.

στις 27/08/2015 22:51
ΚΟΝΤΕ ΕΞΩΓΗΙΝΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ.ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?ΜΟΝΟ Ο ΠΑΡΝΤΟ ΚΑΙ Ο ΦΙΓΚΟΜΠΑΡΣΟΝ.

στις 27/08/2015 23:17
Ο ΜΕΣΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΡΟΝΑΛΤΟ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕΙ...ΚΑΤΙ ΕΜΑΘΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..

στις 27/08/2015 23:42
Στημενο καλα. Οποιος ασχολειται με μεσσι σουαρεζ ειναι απλα γτπ. 2 ειναι οι παικτες. Ιμπρα και lord

στις 27/08/2015 23:44
...και τώρα κλάψε,δεύτερε.Μπήκες και στη διαδικασία να πας στην απονομή.Ας έλεγες ότι έχεις περίοδο και ήσουνα με παυσίπονα.Θα σε πιστεύαμε.......δεύτερε,ε δεύτερε.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΟ ΓΙ΄ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

στις 28/08/2015 01:12
Μπράβο σου ρε Μέσι για τον πρώτο τίτλο.Μεγάλος ο Λιονέλ 24-06-1987.

στις 28/08/2015 12:42
paixtara messi.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.