Με Μπάγερν, Άρσεναλ και Ντιναμό Ζάγκρεμπ ο Ολυμπιακός

Με Μπάγερν, Άρσεναλ και Ντιναμό Ζάγκρεμπ ο Ολυμπιακός



Στον 6ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ μαζί με Μπάγερν, Άρσεναλ και Ντιναμό Ζάγκρεμπ κληρώθηκε ο Ολυμπιακός. Δείτε αναλυτικά όλους τους ομίλους της διοργάνωσης.

Η κλήρωση των ομίλων του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης (28/8) και ο Ολυμπιακός θα έχει πολύ δύσκολη αποστολή στην προσπάθεια του να προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης.

Οι «ερυθρόλευκοι» κληρώθηκαν στον 6ο όμιλο μαζί με Μπάγερν, Άρσεναλ και Ντιναμό Ζάγκρεμπ και όπως καταλαβαίνει κανείς, το έργο των πρωταθλητών Ελλάδας για την πρόκριση στην επόμενη φάσης της διοργάνωσης είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Με την Άρσεναλ, ο Ολυμπιακός θα τεθεί αντιμέτωπος για 4η φορά σε φάση ομίλων τα τελευταία έξι χρόνια! Αντίθετα, οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν την Μπάγερν για 2η φορά στην ιστορία τους και πρώτη μετά το μακρινό 1981, όπου οι Πειραιώτες είχαν γνωρίσει δύο ήττες με 4-2 εντός και 3-0 εκτός.

Από την άλλη, στο «Γ. Καραϊσκάκης» θα επιστρέψει ο Πάουλο Μασάντο, καθώς ο Πορτογάλος μέσος αγωνίζεται στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, όπως και ο πρώην αμυντικός των ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού, Γκόρντον Σίλντεφελντ. Ο Ολυμπιακός είχε αντιμετωπίσει την κροατική ομάδα στους ομίλους της σεζόν 1998-99, όταν είχε προκριθεί στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι όμιλοι του Τσάμπιονς Λιγκ:


1ος όμιλος: Παρί Σεν Ζερμέν, Ρεάλ, Σαχτάρ, Μάλμε

2ος όμιλος: Αιντχόβεν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Βόλφσμπουργκ

3ος όμιλος: Μπενφίκα, Ατλέτικο, Γαλατασαράι, Αστάνα

4ος όμιλος: Γιουβέντους, Μάντσεστερ Σίτι, Σεβίλλη, Γκλάντμπαχ

5ος όμιλος: Μπαρτσελόνα, Λεβερκούζεν, Ρόμα, ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ

6ος όμιλος: Μπάγερν, Άρσεναλ, Ολυμπιακός, Ντιναμό Ζάγκρεμπ

7ος όμιλος: Τσέλσι, Πόρτο, Ντιναμό Κιέβου, Μακάμπι Τελ Αβίβ

8ος όμιλος: Ζενίτ, Βαλένθια, Λιόν, Γάνδη




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
16.506.751.081.502.054.7911
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
13.002.551.422.221.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.401.652.2530.00

Σχολιασμός

40 σχόλια:

στις 27/08/2015 19:40
Καλές φάπες από Μπάγερν.Άρσεναλ και Χ με τη Δυναμό Ζάγκρεμπ.

στις 27/08/2015 19:41
ΘΑ ΠΑΕΙ Η 3ΑΡΑ ΚΑΙ 4ΑΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΟ

στις 27/08/2015 19:42
καλη επιτυχια στον γαυρο, στηριζουμε ομαδες ελληνικες για να ανεβουμε και στην καταταξη. παρολο που ειναι αουτσιντερ

στις 27/08/2015 19:43
ΜΑΤΣΑΡΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΤΣΛ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ! ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΣΦΠ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΘΑ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΕΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ! ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ Η 3Η ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΜΙΛΟ ΜΕ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΑΡΣΕΝΑΛ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΙΑ ΠΟΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΟΜΑΔΑ Η ΖΑΓΚΡΕΜΠ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΘΡΥΛΣΟ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ!

στις 27/08/2015 19:44
to xa pei to zeygari malakes mono thn bayern de petyxa

στις 27/08/2015 19:44
ante geia

στις 27/08/2015 19:45
kolofardh h atletiko kai h valecia na ta leme kai auta

στις 27/08/2015 19:49
Κανενα παραπονο?

στις 27/08/2015 19:49
Αν ο Γαυρος φετος παρει 2η θεση στους ομιλους θα τον παραδεχτω αλλα απιθανο μου φαινεται

στις 27/08/2015 19:54
Οι αλλόθρησκοι χαρηκανε... Ετσι λέγατε και πέρσι αρκετοί με Γιούβε και ατλετικο.. Αλλα τους κερδίσαμε μέσα... ΤλΕλος πάντων. Πολυ δύσκολη κλήρωση Αφου η Μπάγερν ειναι στον όμιλο... Η αγαπημένη μου Άρσεναλ για πολλοστή φορά στο Καραϊσκάκη .. Θα είμαστε εκει ρε θρυλε οπως κάθε φορά !!! Και μην ξεχνάμε οταν ο όλυμπιακος ήθελε νίκη με την Άρσεναλ ...την έπαιρνε αρκεί να ναι αδιάφορη.

στις 27/08/2015 20:05
diskolos ala oreos omilos den pistevo na sinexisoume stous 16 malon gia europa to vlepo

gia tous agones me bayern sigoura tha xasoume kai sta dio match kai malon me megala score

me arsenal exei kai auti megali omada ala mpori na tin kontrari o olympiakos mesa sto karaiskaki

eno gia zagkrep ama peksi sosta mpori na kerdisi kai sta dio match kai na klidosi tin prokrisi sto europa

στις 27/08/2015 20:05
teleyteoi ston omilo tha eiste gourounia olympiakoi,mpastardoi,fasistogourounia.

στις 27/08/2015 20:07
Oxiiiiiiiiiiiii Re Gmt Me Bayer Monachou Ftou Diaole Tha Fame 50 Goal Eleos Gmt Koita Re Thn Kolofardoi Athletico the Mandritis Benfica Kai Galatasarai Pou Klhrwthike Me Mpourdelo Astana Eleos

στις 27/08/2015 20:08
Pantws Thn Arsenal Prin 2-3 Xronia Thn Eixame Nikhsei 2-1 Mesa Sto Karaiskakh Ara Kai Twra Apo Kampiaso Kai Tsori Dominiguez Tha Faei Kala

στις 27/08/2015 20:11
H 1 Agwnistikh Pote Einai Twn Omilwn Tou Uefa Champion League

στις 27/08/2015 20:11
albi.....του μουνι που σε πεταγε...κομπλεξικε!!!!!!βλακα!!!!!

στις 27/08/2015 20:12
babiko me tous gaurous tha sai i me mas? :P

στις 27/08/2015 20:13
poia bayern re gatoi..kathe fora pou erxete germaniki omada sto karaiskaki fevgei me fapes

στις 27/08/2015 20:16
ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΟΜΙΛΟΣ.ΚΑΤΑ 99% ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΡΙΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΣΤΟ EUROPA LEAGUE.ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΑΔΙΑΦΟΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ.

στις 27/08/2015 20:17
Nai Alla Kyrios Einai Werdem Vreme H Vorusia Dordmunt Oxi Bayern Monachou Me Arjen Rooben Swaistaingker Kai Ton Polyy Kalo Termatofylaka Ton Papara Pou Tha Ta Piase Ola Ta Goal

στις 27/08/2015 20:18
Piasei

στις 27/08/2015 20:19
Den Mou Eipate H 1 Agwnistikh Pote Xekinaei

στις 27/08/2015 20:23
poia mpartsa re bookadore piomenos eisai?

στις 27/08/2015 20:27
Xaxxaxaxaxaxaxa Eleos

στις 27/08/2015 20:31
Άντε πάλιιιιι..... στο γιούροπα Λιγκ, και βλέπουμε.....

στις 27/08/2015 20:33
Re Tous Poustides Den Bgalane Ths Hmeromhnies Pote Tha Paixoume Gmtt

στις 27/08/2015 20:37
fapes fapes xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

στις 27/08/2015 20:37
O 4OS OMILOS EINAI KORUFAIOS!

στις 27/08/2015 20:37
ME MATCHARES

στις 27/08/2015 20:38
APOKLIETAI NA PERASEI O OLUMPIAKOS APO BAGERN KAI ARSENAL THA TIS PAROUN TIN 1H THESI KAI 2H SIGURA GNWMH MOU AN K EIMAI ME TON OLUMPIAKO POU EINAI ELLHNIKIA OMADA GIA NA MAZEPSEI K PONTOUS

στις 27/08/2015 20:43
moni elpida tou olympiakou na perasei einai an oristi o zografos i o aretopoulos diaititis

στις 27/08/2015 20:43
ΜΠΑΓΕΡΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΑΡΤΣΑ

στις 27/08/2015 20:48
Den Yparxei Periptwsh Na Valoune Autous Tous Axrhstous Diaithtes Xaxax

στις 27/08/2015 20:48
Xaxaxaxa

στις 27/08/2015 21:37
Δύσκολη κλήρωση για τον Ολυμπιακό!! Μπάγερν και Άρσεναλ σίγουρα θα χάσει. Με την Ντιναμό θα κοντραριστούν για την 3η θέση. Η Βαλένθια έυκολο όμιλο όπως και η Ατλέτικο. Μόνο ο 4ος είναι αμφίρροπος. Όλα τα άλλα υπάρχουν ξεκάθαρα φαβορί.

στις 27/08/2015 23:16
ti 8a faei kala bre malakes h arsenal...eiste toso hli8ioi???mporei 3oi alla kai pali poly dyskolo!!!

στις 27/08/2015 23:23
Καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό.

στις 28/08/2015 01:08
Λοιπον ο ρομπερτο θα καθαρισει στα ματς με αρσεναλ και μπορει να τσιμπησουμε 9 βαθμους με τριποντο απεναντι σε αρσεναλ και 2 τριποντα με ντιναμο ..για την μπαγιερν μακαρι να παρουμε και 1 βαθμο αλλα ειναι πολυ καλη ομαδα ...παιζει ρολο ποτε παιζουμε με την καθε μια καθως οι τραυματισμοι αλλα και το προγραμμα των ομαδων παιζουν σπουδαιο ρολο.Καλη και η τριτη θεση καθως φετος μπορουμε να κανουμε το βημα παραπανω στο γιουροπα

στις 28/08/2015 02:06
Apoklismo apo twra( ade geia)

στις 28/08/2015 02:26
kalo psofo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.