Σούπερ Λιγκ: Ήττα από την Καλλονή για Παναθηναϊκό

14/9/2014 22:30
Σπουδαία νίκη με 1-0 απέναντι στον Παναθηναικό πήρε η Καλλονή η οποία με γκολ του Λεοζίνιο στο 35’ κέρδισε τους «πράσινους» που διαμαρτύρονται για τη μη αποβολή του Χογκ στο 9ο λεπτό.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τη Ντιναμό Μόσχας, ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Καλλονής, όντας κακός για ένα ημίχρονο.

Οι «πράσινοι» πέταξαν στα… σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο, καθώς δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν αρκετά προβλήματα στην Καλλονή, η οποία κατάφερε να προηγηθεί στο 35’ με τον Λεοζίνιο.

Μάλιστα ο ίδιος είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, με τον Παναθηναϊκό από την άλλη να διαμαρτύρονταν για την μη αποβολή του Χογκ στο 9ο λεπτό, με τον γκολκίπερ της Καλλονής να ανατρέπει εκτός περιοχής τον Κλωναρίδη.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αναστασίου έγινε πιο απειλητική, ωστόσο δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ούτε όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 87΄λόγω αποβολής του Μανούσου