Γιουρόπα Λιγκ: «Σφράγισε» την πρόκριση ο Παναθηναϊκός

28/8/2014 23:01
Την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ εξασφάλισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος κέρδισε με 2-1 τη Μίντιλαντ στη Δανία και σε συνδυασμό με το 4-1 στη Λεωφόρο, πήρε άνετα το εισιτήριο για τη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Μετά τους ΠΑΟΚ και Αστέρα και ο Παναθηναϊκός θα δώσει το «παρών» στην κλήρωση της Παρασκευής (14:00), καθώς οι «πράσινοι» κέρδισαν με 2-1 την Μίντιλαντ στη Δανία και με συνολικό σκορ 6-2 πήραν άνετα το εισιτήριο για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα του Αναστασίου δεν είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη κατάφερε να πάρει προβάδισμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάνο στο 55'.

Η Μίντλαντ δημιούργησε ευκαιρίες και στο 73’ κατάφερε να απαντήσει με πέναλτι του Ίγκμπουν, ωστόσο στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κλωναρίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Παναθηναϊκό ο οποίος με δύο νίκες βρίσκεται στους ομίλους.