Γ’ Εθνική:  Κρατάει μόνο τη νίκη η ΑΕΚ

Γ’ Εθνική: Κρατάει μόνο τη νίκη η ΑΕΚ

4/5/2014 19:40
Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, η ΑΕΚ με ωραίο γκολ του Ράμα στο 49’, κέρδισε με 1-0 το Αιγάλεω στο ΟΑΚΑ, παίζοντας με αριθμητικό μειονέκτημα από το 67’ λόγω αποβολής του Τσούπρου.

Ακόμα μια νίκη στην πορεία της για τη Football League πήρε η ΑΕκ, καθώς κέρδισε με 1-0 το Αιγάλεω με σκόρερ τον Ράμα.

Κακό παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, με τους φιλοξενούμενους να ρίχνουν το βάρος τους στην άμυνα, με αποτέλεσμα η «Ένωση» να δυσκολευόταν να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες στο πώτο ημίχρονο.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι έλυσαν το γόρδιο δεσμό στο 49’ με τον Ράμα να νικάει με δυνατό σουτ τον Ράππα για το 1-0 της ΑΕΚ, η οποία έμεινε με δέκα παίκτες στο 67’ λόγω αποβολής του Τσούπρου.

Στα υπόλοιπα λεπτά, η «Ένωση» συνέχιζε να έχει τον έλεγχο, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, ωστόσο στο φινάλε γλίτωσε την ισοφάριση, με τον 17χρονο Ντούνη να πραγματοποιεί διπλή απόκρουση στο 88΄, σώζοντας την ομάδα του από το 1-1.