Σκόραρε ξανά ο Γκέκας, γκολάρα ο Καραγκούνης (video)

3/5/2014 22:49
Με το 12ο φετινό του Φάνη Γκέκα στο 86ο λεπτό, η Κόνιασπορ απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Καραμπούκσπορ και έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή της. Γκολάρα ο Καραγκούνης στην Ολλανδία.

Μια εβδομάδα μετά το χατ-τρικ του απέναντι στη Ακισασπόρ, ο Φάνης Γκέκας βρήκε ξανά δίχτυα, λυτρώνοντας την Κόνιασπορ στο 86ο λεπτό στον αγώνα με την Καραμπούκσπορ, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και επέτρεψε στην ομάδα του να ξεφύγει με +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού, δύο στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Αυτό ήταν το 12ο τέρμα του Έλληνα επιθετικού τη φετινή σεζόν στην Τουρκία, ισοφαρίζοντας την περσινή του επίδοση με τη φανέλα της Ακισασπόρ.

Γκολάρα ο Καραγκούνης

Γκολ σημείωσε και ο Θανάσης Καραγκούνης, ο οποίος με όμορφο σουτ πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Τσβόλε στο ολλανδικό πρωτάθλημα απέναντι στη Τβέντε.

Ο 22χρονος άσος ο οποίος στέφθηκε πρόσφατα κυπελλούχος Ολλανδίας με την Τσβόλε, ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του στο τοπικό ντέρμπι με την Τβέντε (τελικό σκορ 2-2).