ΑΕΚ: Για τρία πέναλτι «φώναξαν» οι «κιτρινόμαυροι» στο ματς με τον Πανσερραϊκό

Συντάκτης: Agones team
Agones team
26/10/2024 22:55
Επεισοδιακό ήταν το ματς της ΑΕΚ με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, και το οποίο βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 1-0.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του ρέφερι Τσιάρα, αφενός για το πέναλτι που δόθηκε στον Πανσερραϊκό και το οποίο έκρινε τον αγώνα, και αφετέρου για τρεις περιπτώσεις που δεν σφυρίχτηκαν πέναλτι υπέρ της Ένωσης.

Πρώτη φάση στο 67’, όταν ο Οντουμπάτζο δέχθηκε ένα σπρώξιμο στην περιοχή από τον Φαρές, ύστερα διαμαρτυρήθηκαν για ένα τράβηγμα του Καρασαλίδη στον Πιερό στο 79’ και τέλος, για το μαρκάρισμα του Στάικου στον Πινέδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τα δύο πρώτα δε, η ΑΕΚ έκανε και τις ανάλογες αναρτήσεις στη σελίδα της στο Facebook: