Σέριε Α: Άλλο ένα βήμα προς τον τίτλο η Γιουβέντους (video)

15/4/2014 02:51
Ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έκανε η Γιουβέντους, η οποία κέρδισε με 2-0 την Ουντινέζε στο «Φρίουλι» και ξέφυγε ξανά στο +8 από την 2η Ρόμα, 5 αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Με γκολ των Τζιοβίνκο (16’) και Γιορέντε (26’), η Γιουβέντους «καθάρισε» σε 10 λεπτά την υπόθεση νίκη απέναντι στην Ουντινέζε, την οποία κέρδισε με 2-0 στο «Φρίουλι» και ξέφυγε ξανά με +8 στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο Τζιοβίνκο είχε ευκαιρία για δώσει διευρύνει το προβάδισμα της «Γηραιάς Κυρίας» στο δεύτερο μέρος, σημαδεύοντας το δοκάρι του Σκουφέτ, ενώ ίδια κατάληξη είχε στην απέναντι εστία η προσπάθεια του Μουριέλ να μειώσει στις καθυστερήσεις για την Ουντινέζε η οποία έμεινε στους 38 βαθμούς και την 14η θέση.