Γ΄Εθνική: Γιόρτασε με τεσσάρα η ΑΕΚ

12/4/2014 19:15
Μια ημέρα πριν από τη συμπλήρωση 90 χρόνων από την ίδρυση της, η ΑΕΚ άφησε πίσω τις κακές τις εμφανίσεις, νικώντας με 4-0 τον Αστέρα Βάρης στο ΟΑΚΑ χάρη στα τέρματα των Σταθάκη (14’), Ντακόλ (16’), Πλατέλλας (71’) και Τσεβάς (74’).

Εύκολο απόγευμα είχε απέναντι στον Αστέρα Βάρης είχε η ΑΕΚ, η οποία πετυχαίνοντας δύο γκολ πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού, «καθάρισε» από νωρίς την υπόθεση νίκη (4-0), γιορτάζοντας με τον καλύτερο τρόπο τα 90α γενέθλια του συλλόγου.

Η «Ένωση» ξεκίνησε εντυπωσιακά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με το τέρμα του Σταθάκη, ενώ δύο λεπτά μετά ο Ντακόλ με ωραία ενέργεια «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στην συνέχεια ο ρυθμός της ομάδας του Τραϊανού Δέλλα έπεσε αισθητά, με αποτέλεσμα το 3ο γκολ να έρθει στο 71ο λεπτό, όταν ο Πλατέλλας με εκπληκτικό σουτ έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην ΑΕΚ.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε τρία λεπτά μετά ο Τσεβάς, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 στο 74’ μετά από ωραία συνεργασία των γηπεδούχων.