Ολυμπιακοί Αγώνες: Αποκλείστηκαν από τον τελικό του μεικτού σκιτ οι Μίτας και Κατζουράκη (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
5/8/2024 14:17
Οι Μάκης Μίτας και Εμμανουέλα Κατζουράκη ολοκλήρωσαν τις προσπάθειες τους στα προκριματικά του μικτού ομαδικού στο σκιτ όμως δεν μπόρεσαν να πάρουν την πρόκριση στον τελικό της σκοποβολής.

Το συνολικό τους σκορ ήταν 139/150 και δεν ήταν αρκετό για να τους δώσει την πρόκριση. Στον πρώτο γύρο οι δύο πρωταθλητές είχαν 46/50, στον δεύτερο γύρο 47/50 και στον τρίτο και τελευταίο 46/50.

Στον τελικό έπαιρναν τη πρόκριση οι τέσσερις καλύτερες προσπάθειες, με τις 2 πρώτες να διεκδικούν το χρυσό και το ασημένιο ενώ η 3η και 4η θα παίξουν μεταξύ τους για το χάλκινο μετάλλιο.

Μετά το τέλος του τελικού στις δηλώσεις τους η Κατζουράκη είπε πως πήρε κάτω μαζί της τον Μίτα όμως με τη σειρά του ο Έλληνας αθλητής τόνισε πως ήταν τιμή του που αγωνίστηκε μαζί της και αμφότεροι έδωσαν ραντεβού για το Λος Άντζελες!