Γ’ Εθνική: Πρώτη εντός έδρας «γκέλα» για ΑΕΚ

30/3/2014 18:14
Την πρώτη της εντός έδρας γκέλα γνώρισε η ΑΕΚ, η οποία έμεινε στο 0-0 με τον Ηλυσιακό στο ΟΑΚΑ και αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο μετά τη λήξη της αναμέτρησης. Είχε δοκάρι ο Ράμα.

Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν, η ΑΕΚ έχασε βαθμούς στο ΟΑΚΑ, καθώς έμεινε στο 0-0 με τον Ηλυσιακό, με την «Ένωση» να πραγματοποιεί κακή εμφάνιση, απογοητεύοντας τους οπαδούς της οι οποίοι αποδοκίμασαν την ομάδα του Τραιανού Δέλλα.

Οι γηπεδούχοι έχοντας πρόβλημα στην τελική πάσα, ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Πόποβιτς, Ντακόλ και Γροντή, χωρίς να καταφέρνουν να σκοράρουν, ενώ στην επανάληψη είχαν δοκάρι με δυνατό σουτ του Ράμα στο 65’.

Ωστόσο, στη συνέχεια, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά, με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το φινάλε και ο κόσμος στο ΟΑΚΑ να αποδοκιμάσει τους παίκτες της «Ένωσης».