Πριμέρα Ντιβιζιόν: Στο -1 με τεσσάρα η Μπαρτσελόνα (video)

3/3/2014 00:05
Στη δεύτερη θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Ρεάλ «σκαρφάλωσε» η Μπαρτσελόνα η οποία κέρδισε με 4-1 την Αλμερία στο «Καμπ Νου» και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας από τη Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα».

Η Μπαρτσελόνα δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ισοπαλία (2-2) της Ρεάλ με την Ατλέτικο στο «Βιθέντε Καλντερόν», καθώς κέρδισε με 4-1 την Αλμερία στο «Καμπ Νου», προσπέρασε με 2 βαθμούς τους «ροχιμπλάνκος» στην δεύτερη θέση και μείωσε στο -1 την διαφορά της από την κορυφή και τους «μερέργχες».

Ο Άλεξις άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μέσι με όμορφη εκτέλεση φάουλ στο 25’ «έγραψε» το 2-0 στον πίνακα του σκορ.

Η Αλμερία κατάφερε να μειώσει τρία λεπτά μετά με τον Τρούχιγιο, ωστόσο ο Πουγιόλ με κεφαλιά στο 83’ «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του Χεράρδο Μαρτίνο, με τον Τσάβι να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στο 89’.