Κάρικ: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»

26/2/2014 01:41
Την πίστη του πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα μπορέσει να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα στο «Καραϊσκάκη» απέναντι στον Ολυμπιακό και θα προκριθεί στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ εξέφρασε ο Μίκαελ Κάρικ.

Ο Άγγλος χαφ με δηλώσεις του τόνισε πως απομένουν ακόμα 90 λεπτά και ότι η πρόκριση δεν έχει ακόμα κριθεί, με τον ίδιο μάλιστα να δηλώνει πως η Γιουνάιτεντ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Ολυμπιακό, ωστόσο δέχθηκε γκολ από το… πουθενά:

«Είχαμε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο και νιώθαμε πως ελέγχαμε το παιχνίδι. Σκόραραν ένα γκολ από το τίποτα και πήραν προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκινήσαμε καλά και δεχθήκαμε ένα δεύτερο γκολ που τους έβαλε σε πολύ πλεονεκτική θέση».

«Θα ήταν καλό να πετυχαίναμε ένα εκτός έδρας τέρμα στο τέλος, όμως η υπόθεση πρόκριση δεν έχει τελειώσει. Δεν είμαστε σε ιδανική θέση, αλλά το πιστεύουμε