ΑΕΚ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Τα δύο γκολ της μυθικής πρόκρισης στις καθυστερήσεις (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
20/8/2023 00:05
Δείτε τα δύο γκολ που σημείωσε η ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και ισοφάρισε 2-2, παίρνοντας την πρόκριση για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Ένωση προβλημάτισε με την απόδοσή της και βρέθηκε να χάνει 2-0 από τους Κροάτες, μετά τα γκολ του Σούταλο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και του Λιούμπισιτς στο 65'.

Όλα έμοιαζαν χαμένα για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, ωστόσο έγινε ένα μικρό ποδοσφαιρικό θαύμα. Κι αυτό διότι οι «κιτρινόμαυροι» δεν μείωσαν απλά με την γκολάρα του Αραούχο στο 92', αλλά στη συνέχεια πήραν και την πρόκριση από την κανονική διάρκεια της αναμέτρησης, ισοφαρίζοντας 2-2 με κεφαλιά του Βίντα έπειτα από χαμένο πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία.