Μπασάκσεχιρ - Γάνδη 1-4: «Πάρτι» πρόκρισης στην Πόλη για τους Βέλγους (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
16/3/2023 05:02
Πάρτι πρόκρισης στην Κωνσταντινούπολη έστησε η Γάνδη κόντρα στην Μπασάκσεχιρ, αφού επικράτησε 4-1 και σε συνδυασμό με το 1-1 της πρώτης αναμέτρησης έγινε η πρώτη ομάδα που έκλεισε εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ.

Οι Βέλγοι έκοψαν τα... πόδια των Τούρκων από το πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Όρμπαν, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ σε τρία λεπτά, καθώς άνοιξε το σκορ στο 31', δευτερόλεπτα αργότερα σκόραρε ξανά και στο 34' υπέγραψε το 3-0!

Ο πρώην φορ του Ολυμπιακού και νυν της Γάνδης, Ούγκο Κάιπερς στο 37' λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και ολοκλήρωσε ένα εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο για την Μπασάκσεχιρ, η οποία το μόνο που κατάφερε ως το φινάλε ήταν να μειώσει με τέρμα του Γιανουζάι στο 88'.