Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Στραβοπάτησε» η Ρεάλ

14/12/2013 19:01
Η Ρεάλ βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Οσασούνα και να μένει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ράμος, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, ωστόσο δεν μπόρεσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη Παμπλόνα, δίνοντας την ευκαιρία σε Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο να ξεφύγουν με +5.

Μετά την ισοπαλία που απέσπασε κόντρα στην Μπαρτσελόνα (0-0), η Οσασούνα πήρε βαθμό και απέναντι στην Ρεάλ, καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 με τους «μερέγχες» στη Παμπλόνα και πλέον η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι κινδυνεύει να μείνει στο -5 από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ του Οριόλ Ριέρα (16’, 39’), ενώ η Ρεάλ έμεινε με δέκα παίκτες στο 44’ λόγω δεύτερης κίτρινης (λανθασμένης) στο Ράμος.

Ο Ίσκο ένα λεπτό μετά κατάφερε να μειώσει σε 2-1, ενώ στο 79’ αποβλήθηκε ο Φρανσίσκο Σίλβα για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα στο 80’ ο Πέπε κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, ωστόσο στα υπόλοιπα λεπτά η «βασίλισσα» δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή, με αποτέλεσμα να κινδυνεύει να μείνει στο -5 από την κορυφή σε περίπτωση που Ατλέτικο και Μπαρτσελόνα πάρουν νίκες κόντρα σε Βαλένθια και Βιγιαρεάλ