Ύποπτο το Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα για την ΟΥΕΦΑ

22/11/2013 14:44
Σύμφωνα με δημοσίευμα εφημερίδας, η ΟΥΕΦΑ έστειλε φάκελο στην ΕΠΟ στον οποίο έχει στοιχεία πως το παιχνίδι της Βέροιας με τον ΠΑΣ Γιάννινα είναι ύποπτο προς χειραγώγηση!

Όπως αναφέρει σε σημερινό της δημοσίευμα η εφημερίδα «Καθημερινή», το παιχνίδι της Βέροιας με τον ΠΑΣ Γιάννινα που διεξήχθη στις 27 Οκτωβρίου και έληξε ισόπαλο 2-2, είναι ύποπτο προς χειραγώγηση από την ΟΥΕΦΑ.

Μάλιστα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ο ΠΑΣ είχε προηγηθεί με 2 τέρματα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τη Βέροια να απαντά πριν από τη λήξη του πρώτου 45λεπτου, ισοφαρίζοντας για το τελικό σκορ.

Η ΕΠΟ από τη πλευρά της επιβεβαίωσε το μεσημέρι της Παρασκευής την αποστολή φακέλου από την ΟΥΕΦΑ στις 4 Νοεμβρίου, επισημαίνοντας ότι τα στοιχεία αυτά τα έχει στείλει στον αρμόδιο εισαγγελέα που διερευνά την υπόθεση των στημένων αγώνων.