12/9/2021 21:05

Super League Interwetten: Ο ΠΑΣ «ξέρανε» τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα (video)

Super League Interwetten: Ο ΠΑΣ «ξέρανε» τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα (video)
Ο ΠΑΣ Γιάννινα με γκολ του Κόντε στο 86’, εκμεταλλευόμενος την γκάφα του Ζίβκοβιτς, κέρδισε με 1-0 τον κακό ΠΑΟΚ στην Τούμπα και υποχρέωσε τον «Δικέφαλο του Βορρά» σε γκέλα με το… καλημέρα στο πρωτάθλημα.

Πρεμιέρα με το… αριστερό για τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πλήρωσε τη μεγάλη γκάφα του Ζίβκοβιτς στο 86’ και ηττήθηκε με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα. Οι Γιαννιώτες, που είναι υπεύθυνοι για το πρώτο «μπαμ» της σεζόν, απειλήθηκαν ελάχιστα από τους Θεσσαλονικείς και ξετύλιξαν το δώρο του Σέρβου γκολκίπερ πετυχαίνοντας το μοναδικό τέρμα του αγώνα με τον Κόντε στο 86ο λεπτό.

Η ομάδα του Λουτσέσκου είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά αυτή ήταν φλύαρη, αφού δυσκολεύονταν να δημιουργήσει αξιόλογες φάσεις μπροστά από την εστία του ΠΑΣ. Ενδεικτικό ότι η πρώτη και μοναδική καλή του ευκαιρία ήρθε στο 23’ από στατική φάση, όταν μετά από εκτέλεση του Μουργκ, ο Σβαμπ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Σάλιακας έδιωξε πάνω στη γραμμή. Μάλιστα στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να δεχτεί γκολ καθώς ο ΠΑΣ έφυγε στην αντεπίθεση και είχε σημαντική στιγμή με πλασέ του Σνάιντερ εντός περιοχής, αλλά ο Ζίβκοβιτς κράτησε το 0-0.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους Θεσσαλονικείς να συνέχισαν να ήταν φλύαροι στο παιχνίδι τους. Στο 60’ πάντως είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθούν αλλά ο Καγκάβα αστόχησε εξ επαφής έξω από τη μικρή περιοχή. Ο Λουτσέσκου έριξε στο ματς τους Μιτρίτσα, Σίντκλεϊ και Άκπομ, παίζοντας από το 74’ με δύο φορ, αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα κρατούσε χωρίς προβλήματα το 0-0.

Ο ΠΑΟΚ όχι μόνο δεν έβρισκε τη λύση στην επίθεση, αλλά εν τέλει χάρισε και γκολ στους φιλοξενούμενους. Στο 86’ ο Κρέσπο γύρισε με το κεφάλι στον Ζίβκοβιτς, ο Σέρβος γκολκίπερ βγήκε να διώξει με τα πόδια, αλλά έπιασε… αέρα και ο Κόντε, αφού «τσίμπησε» τη μπάλα, την έστειλε με πλασέ στα δίχτυα για το 0-1! Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση στα εναπομείναντα λεπτά και οι Ηπειρώτες έφυγαν με μεγάλο «διπλό» στο ντεμπούτο του Μεταξά στον πάγκο τους.




Σχόλια:

blackkostas 12/9/2021 21:11

Καλά περίμενε ο ΠΑΟΚ χαίρι με τον γκαντέμη δίπλα?????

[+]  Vasemertz 12/9/2021 21:46
gogo 12/9/2021 22:38

Βέβαια αυτό το πράγμα να γυρνάνε την μπάλα γύρω-γύρω νομίζοντας ότι όλοι θα βάλουν γκολ τα λέει όλα χωρίς στην ουσία μεγάλες ευκαιρίες με μια ομάδα όπως ο Πας Γιάννινα που έπαιξε καλά και περίμενε τέλος πάντων μάλλον τον έχει έτοιμο ο Σαββιδης γιατί δεν τα πάει καλά και στα αποδυτήρια αν στραβοπατήσει και ευρώπη .

anka 12/9/2021 22:43

Mπας και δουμε ασπρη μερα στον ΠΑΟΚ... Ολοι αυτοι που ειναι στα γραφεια και που περνουν ενα τσουβαλι φραγγα απ τον ιβαν, ΔΡΟΜΟ. Ολοι αυτοι οι μπαρμπαδες παιχτες που ειναι 10 χρονια στην ομαδα και περνουν εναν σκασμο φραγγα ΔΡΟΜΟ, ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ απο 50 χιλιαρικα προστιμο για τη σημερινη εμφανιση. Αμυνα δεν εχεις, τερματοφυλακες δεν εχεις, προπονητη δεν εχεις... τεχνικο διευθυντη δεν εχεις... α ξεχασα εχεις τον μιρτσεα τον μπαμπα του λουτσεσκου ΡΕ ΟΥΣΤ ΟΛΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ!!!

Aggelosfcb7 12/9/2021 23:01

Τους γκαντεμιασε ο κουλης.Μαυρα χαλια σημερα οι δυο ευρωπαικοι εκπροσωποι και ο ολυμπιακος καλη μπαλιτσα επαιξε αλλα σπαταλησε 1000 φασεις και την εφαγε δυστυχως

XYSSAS 12/9/2021 23:58

ο ΟΥΑΡΝΤΑ ΕΦΤΑΙΓΕ........

Ο ΤΣΕΤΣΕΝΟΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ.....

Morpheous 13/9/2021 04:34

POIA KANTEMIA TOU KOULH STIS POUSTIES EINAI KORYFH OPWS O GAYROS ANTI NA DIWKSEI TON AYGENAKH POU KANEI BAM OTI EINAI YPALLHLOS TOU MARINAKH ANAGKASE TON ZAGORAKH NA PARAITHTHEI KATALAVE OTI DEN TON STHRIZEI TO KOMMA TOU... APO PERYSI TO GRAFW O PAOK THA DINEI SHMASIA MONO STA DERBY GIA NA MHN PISTEUOUNE OTI EXOUN KALYTERH OMADA KAI STO KYPELLO EKEI POU DEN PAIZOUN ROLO OI DORYFOROI KAI VAZOUN MONO KSENOUS DIAITHTES... OTAN VLEPEI OTI DEN EXEI ALLAKSEI KATI POIOS O LOGOS NA DWSEI SHMASIA SE ENA STHMENO PRWTATHLHMA KAI FETOS STO KYPELLO THA FANEI POIOS EXEI THN KALYTERH OMADA!!!!

Morpheous 13/9/2021 04:38

POIOS ARXIMLKS GAYROS EFTIAKSE ACCOUNT ME ONOMA VASEMERTZ ME PALTINIO PAIZEIS STHN KORYFH KAI PERIMENEIS NA VALEIS GOAL MEGALO BOURDELO EISTE KAI DEN ALLAZEI AUTO...O LUCESCU DEN EIXE STOXO NA PAREI KSANA AHTTHTO DOUBLE KSEREI OTI DEN GINETAI AUTO AKOMA KAI AMA DEN HTAN STHMENO DIOTI YPARXOUN TA PLAYOFFS...PREPEI NA EINAI KAPOIOS APISTEUTA ASXETOS GIA NA KRINEI THN OMADA APO ENA MATCH POU DEN DWSAME SHMASIA ETSI EPAIKSE KAI O GAYROS ALLA TELIKA DEN EVALAN GOAL ME APOTELESMA NA KLAINE KSANA GIA THN DIAITHSIA POSH NTROPH PREPEI NA NIWTHEI ENAS OPADOS TOU GAYROU POU KSEREI PWS TA PAIRNEI KATHE XRONO KAI FYSIKA DEN PHGAINEI STO PSARADIKO...

Morpheous 13/9/2021 04:40

OTI PAPAROLOGIA THELEIS THA THN DEIS EDW ENAS GRAFEI TON EXEI O SAVVIDHS ETOIMO GIA NA FYGEI KAI O ALLOS GRAFEI O TSETSENOS THN KANEI ME ELAFRA XAXAXAXAXA OI CLOWNS NIWTHOUN SOVAROI BROSTA TOUS... KANONIKA DEN EPREPE POTE NA KSEKINHSEI TO PRWTATHLHMA TELEUTAIA MERA KLEISAME THLEOPTIKO SYMVOLAIO ME THN NOVA... AN EIXAME DORYFOROUS OPWS O GAYROS THA LEGAME STO SKYLAKI TWN GERMANWN H DIWXNEIS TON GAYRENAKH H DEN ARXIZEI KATHOLOU ENA AKOMA STHMENO PRWTATHLHMA ALLA OTAN KOITAS PRWTA TO XRHMA POIOS NA SYMFWNHSEI MAZI SOU ENW DEN PAIZEI STHN EURWPH...

lazaros3112 13/9/2021 14:42

ο μαλακας του σαιτ εκανε επιστημονικη αναλυση για να καταλαβετε γιατι γκελαρε ο μπαοκ ..΄.

Autonoos 14/9/2021 01:34

Αργός και ασύνδετος μέ ελλειπές ρόστερ // θα παιξει μέ τον ΠΑΟ γιά τήν τρίτη θέση // Ολυμπιακός καί ΑΕΚ εχουν ενισχυμενο ροστερ και θα παιξουν τις δύο πρωτες θέσεις

Morpheous 14/9/2021 03:24

POU THN EIDES THN EPISTHMONIKH ANALYSH GIA BALA GRAFW ARXIMLK KWLOPSARO OXI GIA IATRIKH PREPEI NA EINAI KAPOIOS ASXETOS GIA NA KRINEI TON PAOK APO ENA PAIXNIDI POU EPAIZE ME 2-3 ALLAGES KAI DEN DWSAME SHMASIA...TO PRWTATHLHMA GRAFW OTI EINAI STHMENO KAI O AUTONOOS NOMIZEI OTI O GAYROS KAI H AEK THA PAIKSOUN GIA TIS DYO PRWTES THESEIS PWS THA GINEI AUTO ARXIKOROIDO KAI +10 VATHMOUS BROSTA NA EIMAI DEN GINETAI NA VGW PRWTOS PALI KATI THA SKEFTEI H EPITROPH GAYRENAKH GIA NA TIMWRHSEI TON PAOK AN XREIASTEI PANTA...

Trilosgate7 14/9/2021 05:19

Morpheous πονάς αγόρι μου????? Άντε περαστικά σου

Morpheous 16/9/2021 02:54

POIOS SPOROS EFTIAKSE KAINOURGIO ACCOUNT GIA NA GRAPSEI MONO AUTO XAXAXAXA GAYRE PONAS KAI PANTA FTAIEI O VORRAS!!!!

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Φεύγει από την Έβερτον για το Κατάρ ο Ροντρίγκες
20/09/2021 15:13
Φεύγει από την Έβερτον για το Κατάρ ο Ροντρίγκες
AEK: «Το έγκλημα που δεδομένα συντελέστηκε, δεν πρόκειται να περάσει έτσι»
20/09/2021 14:46
AEK: «Το έγκλημα που δεδομένα συντελέστηκε, δεν πρόκειται να περάσει έτσι»
Νέος πρόεδρος της ΕΟΚ ο Βαγγέλης Λιόλιος
12/09/2021 20:56
Νέος πρόεδρος της ΕΟΚ ο Βαγγέλης Λιόλιος
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης: Με Βιτάλ πρωταγωνιστή, ξεκίνησε με το δεξί! (videos)
11/09/2021 22:25
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης: Με Βιτάλ πρωταγωνιστή, ξεκίνησε με το δεξί! (videos)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντεμπούτο με γκολ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο! (video)
11/09/2021 18:03
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντεμπούτο με γκολ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο! (video)
Μαρτίνς για Σεμέδο: «Τον περιμένουμε να γυρίσει, δεν αμφιβάλλαμε ποτέ για την αθωότητα του»
10/09/2021 17:59
Μαρτίνς για Σεμέδο: «Τον περιμένουμε να γυρίσει, δεν αμφιβάλλαμε ποτέ για την αθωότητα του»
Δημητρίου: «Λυπάμαι για την απόφαση Ζαγοράκη, είναι ντόμπρος και μπεσαλής»