Ατρόμητος: Φιλική τριάρα από την Βαλένθια (video)

22/7/2021 00:35
Ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 3-0 από την Βαλένθια σε φιλικό παιχνίδι στην Ισπανία, με τον Λόπεθ να κρατά την αντίδραση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο. Βαγιέχο (14’), Λόπεζ (20’) και Γουέδες (70’) τα γκολ των «νυχτερίδων».

Μετά τη συντριβή με 6-1 από την Έλτσε, ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 3-0 από την Βαλένθια, στο δεύτερο φιλικό του επί ισπανικού εδάφους.

Η ομάδα του Λόπεθ πραγματοποίησε απογοητευτικό ξεκίνημα και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 21’. Η Βαλένθια άνοιξε στο σκορ στο 13’ όταν ο Μανού κατάφερε να βρει τον αμαρκάριστο Βαγιέχο, που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Οχτώ λεπτά αργότερα, ο Ντιέγκο Λόπεζ έκανε ωραία ενέργεια και με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Θεοδωράκη για το 2-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να είχε παθητικό ρόλο σ’ όλο το 45λεπτο.

Οι Περιστεριώτες ανέβασαν ρυθμούς στην επανάληψη και είχαν ορισμένες καλές στιγμές με Μουνίθ και Κλωναρίδη για να μειώσουν και να επιστρέψει στο ματς. Ωστόσο, στο 70’ οι «νυχτερίδες» κυκλοφόρησαν ωραία τη μπάλα και ο Γουέδες με τρομερό τελείωμα εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Βαλένθια (Χοσέ Μπορδαλάς): Ριβέρο, Ντιακαμπί, Σάενθ, Γκιλαμόν, Μεναργκες, Κορέιρα, Ντιέγκο Λόπεθ, Τζέισον, Μούσα, Σομπρίνο, Βαγιέχο

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Θεοδωράκης, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Χατζηισαΐας, Αθανασίου, Σάλομον, Καρτάλης, Πισάνο, Χουάν Μουνίθ, Μπεντινέλι, Κουλούρης

Έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο: Μανδάς, Τζαβίδας, Οικονομίδης, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς, Νάστος, Κιβρακίδης, Κωστόπουλος, Τριμμάτης, Κλωναρίδης