4/5/2021 16:47

Εποχή Μουρίνιο στην Ρόμα!

Εποχή Μουρίνιο στην Ρόμα!
Ο Ζοζέ Μουρίνιο θα είναι ο προπονητής της Ρόμα από τη νέα σεζόν, όπως ανακοίνωσαν οι «τζιαλορόσι». Τριετές συμβόλαιο υπέγραψε ο Πορτογάλος τεχνικός, ο οποίος θα αντικαταστήσει τον συμπατριώτη του, Πάουλο Φονσέκα.

Μερικές μέρες μετά την απομάκρυνση του από τον πάγκο της Τότεναμ, ο Ζοζέ Μουρίνιο βρήκε τον επόμενο σταθμό της καριέρας του και αυτός είναι η ιταλική Ρόμα! Οι «τζιαλορόσι» ανακοίνωσαν πως ήρθαν σε συμφωνία με τον Πορτογάλο τεχνικό εν όψει της νέας σεζόν, αντικαθιστώντας τον Πάουλο Φονσέκα, ο οποίος και θα αποτελέσει παρελθόν στο φινάλε της τρέχουσας σεζόν.

Η απογοητευτική σεζόν της Ρόμα στην Σέριε Α αλλά και η συντριβή με 6-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ οδήγησαν τη διοίκηση στην απόφαση να μην προσφέρει νέο συμβόλαιο στον Φονσέκα, ο οποίος θα αποχωρήσει στο φινάλε της σεζόν.

Η έκπληξη φυσικά έχει να κάνει με την πρόσληψη του Μουρίνιο, ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο και θα επιστρέψει στην Ιταλία μετά τον Μάιο του 2010, όταν και αποχώρησε από την Ίντερ έχοντας κατακτήσει το τρεμπλ.


Σχόλια:

Nelva 5/5/2021 07:34

Seria B του χρόνου η Ρωμα 🙃

Aggelosfcb7 5/5/2021 12:42

μα και ο Μουρινιο γιατι δεν παρατα την προπονητικη δεν μπορω να καταλαβω σε οποια ομαδα παει την διαλυει οπως Τσελσι,Γιουναιτεντ,Τοτεναμ που περασε.Αν εξαιρεσεις το Τσαμπιονς Λιγκ με Ιντερ τιποτα το ιδιαιτερο δεν εχει κανει και στη Ρεαλ που ηταν πενταρες απο την μπαρτσα του Γκουαρδιολα ετρωγε.Κριμα η Ρομα θα ειναι το επομενο θυμα

APOELISTAS 5/5/2021 16:28

ANTE TOU XRONOU I ROMA PAEI KATA DIAOLOU

fredospourgos 5/5/2021 16:49

Ειναι λιγος για μια τοσο τεραστια ομαδα ο μουρινιο ας παρει τον τοτι ελεοςμουρινιο μπας και δουμε καμια ασπρη μερα φορτσα ρομα

tig64 6/5/2021 00:16

Προπονητής απο τα Lidl...!!!!

Anezioloser 6/5/2021 07:14

Αλάνια διαφωνώ είναι καλός προπονητής.

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ 0-0: Το «κίτρινο υποβρύχιο» πήγε τελικό κι έγραψε ιστορία (video)
07/05/2021 00:07
Άρσεναλ - Βιγιαρεάλ 0-0: Το «κίτρινο υποβρύχιο» πήγε τελικό κι έγραψε ιστορία (video)
Ρόμα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2: «Γλυκιά» ήττα και έτοιμοι για τον τελικό οι Άγγλοι (video)
07/05/2021 00:02
Ρόμα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2: «Γλυκιά» ήττα και έτοιμοι για τον τελικό οι Άγγλοι (video)
O Βόσνιος Πελίτο στο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ, ο Ισραηλινός Ρέινσρεϊμπερ στο Άρης - Ολυμπιακός
03/05/2021 20:10
O Βόσνιος Πελίτο στο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ, ο Ισραηλινός Ρέινσρεϊμπερ στο Άρης - Ολυμπιακός
Τέλος ο Γκράθια από την Βαλένθια μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα
03/05/2021 14:14
Τέλος ο Γκράθια από την Βαλένθια μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα
To εορταστικό ωράριο των πρακτορείων ΟΠΑΠ το Πάσχα: Ποιες μέρες είναι κλειστά
03/05/2021 10:21
To εορταστικό ωράριο των πρακτορείων ΟΠΑΠ το Πάσχα: Ποιες μέρες είναι κλειστά
Μπακς-Νετς 117-114: Πήρε το ντέρμπι το Μιλγουόκι με 49άρα του ασταμάτητου Γιάννη! (video)
03/05/2021 01:05
Μπακς-Νετς 117-114: Πήρε το ντέρμπι το Μιλγουόκι με 49άρα του ασταμάτητου Γιάννη! (video)