Ολυμπιακός-Άρσεναλ: Το αμφισβητούμενο γκολ της Άρσεναλ για το 1-2 και το 1-3 αμέσως μετά (video)

Συντάκτης: Θάνος Τσαλουχίδης
Θάνος Τσαλουχίδης
11/3/2021 23:49
Η Άρσεναλ στο 81΄ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με κεφαλιά του Γκάμπριελ, σε μία φάση όμως που οι ερυθρόλευκοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για φάουλ του σκόρερ πάνω στον Εμβιλά.

Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να είναι καλύτεροι στο 2ο ημίχρονο του παιχνιδιού βρήκαν το γκολ που τους έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 79' όταν ο Γκάμπριελ πήδηξε ψηλότερα από όλους, ίσως να έκανε φάουλ στον Εμβιλα, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Έξι λεπτά μετά μάλιστα ο Ελνένι με ένα μακρινό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον ανήμπορο να αντιδράσει και πάλι Σα και έγραψε το 1-3.

Το 1-2 της Άρσεναλ:

Το 1-3 αμέσως μετά :