21/2/2021 21:40

Super League Interwetten: «Τσίμπησε» βαθμό με Μήτρογλου ο Άρης (video)

Super League Interwetten: «Τσίμπησε» βαθμό με Μήτρογλου ο Άρης (video)
Με εύστοχο πέναλτι του Μήτρογλου στο 83’ ο Άρης απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» και έπιασε την ΑΕΚ στην 3η θέση της βαθμολογίας. Προηγήθηκαν με Φορτούνη (40’) οι «ερυθρόλευκοι», που έχασαν με τραυματισμό τους Βρουσάι και Παπασταθόπουλο.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 40’ με ωραίο σουτ του Φορτούνη εντός περιοχής έπειτα από γύρισμα του Ανδρούτσου. Τέσσερα λεπτά μετά ο «Άρης» «άγγιξε» την ισοφάριση, όταν μετά από λάθος των Σα-Σεμέδο, η μπάλα πήγαινε προς στα δίχτυα, αλλά ο Παπασταθόπουλος πρόλαβε στη γραμμή. Στη φάση έσπευσε και ο Σεμέδο ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, χτύπησε στο πρόσωπο με το πόδι τον Έλληνα στόπερ, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή. Αυτή ήταν η δεύτερη αναγκαστική αλλαγή των γηπεδούχων, αφού νωρίτερα αποχώρησε με φορείο ο Βρουσάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν περισσότερο να διαχειριστούν το αποτέλεσμα, ενώ υπήρξαν αρκετές στιγμές που έβγαζαν σημάδια κούρασης από το παιχνίδι με την Αϊντχόβεν. Ο Άρης με την είσοδο του Μπρούνο άρχισε να γίνονταν πιο απειλητικός και από πάσα του Βραζιλιάνου στο 80’ ο Μαντσίνι βγήκε απέναντι από τον Σα και κέρδισε το πέναλτι από τον Πορτογάλο τεχνικό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μήτρογλου, ο οποίος σημάδεψε σωστά και ισοφάρισε σε 1-1, σκοράροντας στο ελληνικό πρωτάθλημα μετά τον Μάιο του 2015. Στα εναπομείναντα λεπτά ο ρυθμός άνοιξε, ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που έψαξε περισσότερο ένα δεύτερο γκολ, αλλά το 1-1 έμεινε ως το φινάλε.

Τα στιγμιότυπα:



Στοιχεία για τον αγώνα:
Ολυμπιακός - Άρης
Ομάδες:
Ολυμπιακός, Άρης

Σχόλια:

aporos 21/2/2021 21:50

Τσίμπησε λέει βαθμό... αχα χα χα φραγμενο ήταν το ματς σε όλες τις αγορές της Ασίας, εκεί που ξέρουν.

[+]  lazaros3112 21/2/2021 23:06
blackkostas 22/2/2021 00:39

Πα πα πα πα!!!!!! Τι είναι αυτά που λέτε!!!! Στημένα παιχνίδια στην Ελλάδα; Ήμαρτον!!!!!! Ούτε την ξέρουμε τη λέξη!!!!!!

Aggelosfcb7 22/2/2021 00:50

Την επομενη αγωνιστικη θα πεσουν γελια Παναθηναικος ΑΕΚ

taratata 22/2/2021 02:44

πρεπει να βρουμε λιγο χωρο να πιουμε καφε χωρις φαντασματα και υποθεσεις..μπλα μπλα μπλα ο ενας ...μπλα μπλα μπλα ο αλλος και οταν δεν βγαινει αυτο που λετε γινεστε νυφιτσες,επαιζαν 2 ομαδες ψηλα στην βαθμολογια με αερα ο πρωτος και το μυαλο του στην αιντχοβεν...ξερει κανεις ποσα ματς εχουν στραβωσει στο εξωτερικο οταν παιζουν ευρωπη....ξεχασα ομως στην ελλαδα ενας παιζει και συγκεντρωνει βαθμους οι υπολοιποι ειναι σουπερ ομαδαρες σνομπ της ευρωπης και γινονται γκοντμπαστερς

Morpheous 22/2/2021 04:14

O GAYROS EXEI NA FEREI ISOPALIA STHN EDRA TOU ARKETOUS MHNES DEN EXEI XASEI VATHMO APO TO KALOKAIRI POU PHRA ANETA DIPLO MESA STO PSARADIKO KAI EGINE TWRA ENTELWS TYXAIA APO TO DORYFORO TOU ENW TOU PLHRWNEI KAI TOUS PAIKTES POU EINAI DANEIKOI...ME LIGA LOGIA DEN YPARXEI PERIPTWSH NA MHN EINAI STHMENO OLA HTAN PROSXEDIASMENA DEN VRETHIKE TYXAIA O KARYPIDHS STHN SOUITA TOU VAGGELA MEXRI KAI PAIKTES AFHSE EKTOS GIA NA MHDENISTOUN OI KITRINES KARTES...

taratata 22/2/2021 06:58

μαλιστα τελικα ειμαστε και παιρνουμε οτι αξιζουμε,εδω πιστευουν ανθρωποι οτι ενω εχω την δυναμη και τον πρωτο λογο θα κανω πραξεις οι οποιες θα ειναι αντιληψημες..η εχετε υποτιμηση τον εχθρο η εχετε υπερτιμηση τον εαυτο σας...καλη εβδομαδα σε ολους....μιας και θελεται ομως να κανετε υποθεσεις πως θα σας φαινόντανε να δουμε τελικο κυπελου με παο...αν φτασει με αντιπαλο τον ολυμπιακο σιγουρα η συμετοχη στην ευρωπη ανεξαρτητου θεσεις 4-6 και ηδη η τελευταια καθαροτατη κληρωση θα βγαλει την μια εκ των δυων που δεν δεχεται αερινες συμαχιες λες και βλεπουμε βορειους και νοτιους (παλια σειρα)

Anezioloser 22/2/2021 07:39

Πόσες κάρτες κίτρινες είχε το ματς συν τραυματίες που σημαίνει υπήρχε περίσσιο πάθος .Στο Ολυμπιακό ΠΑΟΚ πόσες κίτρινες είχε μηδέν.Πως είπατε δεν άκουσα.

[+]  lazaros3112 22/2/2021 07:49
teogreek 22/2/2021 08:26

Άκου τσίμπησε βαθμό...... Κερασμένος βαθμός......

Ή αλλιώς, η μητρική έδωσε βαθμό στην θυγατρική...

Το έπαιξα Χ, χωρίς φόβο και πάθος...

Πόσο ξεφτίλα άλλο; Πόσος ξεπεσμός και για τους δύο;

#Όχι, όχι αγάπη μου, δεν είναι αυτό που νομίζεις#.......

aporos 22/2/2021 09:34

Ο Σωκράτης λέει τραυματιστηκε από το πάθος που έπαιζε ο.... Σεμεδο!!! Μπουρδολογια συνέχεια....

[+]  Tasosmangas 22/2/2021 09:57
Tasosmangas 22/2/2021 09:57

*Karabinatoo

[+]  Tasosmangas 22/2/2021 10:10
[+]  mpampissalonica 22/2/2021 11:04
teogreek 22/2/2021 13:04

Τάσομάγκα, δεν ασχολείσαι με την διαιτησία αλλά αν αποφασίσεις να ασχοληθείς, θα αλλάξεις ομάδα...

Μπάμπη, ξέρεις γιατί βρίζαμε όλοι τον Ολυμπιακό; Γιατί θα θέλαμε να είμαστε στη θέση του. Τώρα που σας αβαντάρει κάνετε τους ανήξερους........

Άντε καλημέρα τώρα.....

Giorgos.paokara 22/2/2021 13:09

Ποιο καλύτερο ποδόσφαιρο παίζει ο αρης ρε μπαγλαμά? Το 1-0 και φουλ άμυνα? 28 γκολ σε 23 παιχνίδια έχει. Εκτός και αν εννοείς το καλύτερο ποδόσφαιρο της ιστορίας του

lazaros3112 22/2/2021 15:58

ρε τουβλο τεο ολο γραφεις για ολυμπιακο για την αεξαρα εχεις κατι να πεις παιζουμε ενα αιωνα μπαλα και εχεις παρει 1 πρωταθλημα...

taratata 22/2/2021 16:28

Ρε παλικάρια εδώ γράφει για Ολυμπιακό μπαίνετε κάνετε αρνητικά σχόλια και λάικ και στα δικά σας μούγκα....σοβαρα τώρα πιστεύεται οτι δεν έχετε κόμπλεξ.........και στο φινάλε γιατί να μην στηση αγώνα,εδώ κάνετε βουντού συμμαχίες συμφερόντων και της περισσότερες φορές μεταγραφές πανεριου....τι σας φταίνε οι άλλοι όταν η ομάδα σας ειναι για μπάζα..και εντάξει ο παοκ έχει χώσει χρήμα εχει κάποιες απαιτήσεις....οί υπόλοιποι ούτε καν το πρόσωπο για δανεικούς δεν εχεται...και δεν παίρνετε και από ΠΑΟΚ ποιά γιατί θα παίζουν όποτε θέλουν αυτοί

aporos 22/2/2021 17:03

Όπως είχε πει ο ξανθός... Ο γάτος είναι το μόνο ζώο που είναι από επάνω και σκούζει!!!

Υ. Γ. Όλοι οι υγιείς φίλαθλοι ευχόμαστε στον Σωκράτη να έχει στον θρυλο καριέρα ανάλογη με του Λάζαρου.

teogreek 22/2/2021 19:01

Τρισηλίθιε λαζαράκο, είσαι άξιος για το Δρομοκαΐτιο και χρήσιμος σαν κοπριά.

Άντε χαζοκαφρούλη που θα κρίνεις τους άλλους, εσύ, με μυαλό υπόγειου...

Προσοχή προσοχή. Κυκλοφορούν κάφροι. Προσπεράστε τους.....

[+]  GOBIAN 22/2/2021 20:49
[+]  GOBIAN 22/2/2021 20:53
[+]  GOBIAN 22/2/2021 21:03
Giorgos.paokara 22/2/2021 21:26

Φτάνει ρε τραχανά μας έπρηξες στην μπουρδελογια

lazaros3112 22/2/2021 22:09

τεοβλακα γραψε κατι για την αεξαρα να γελασουμε εσυ εισαι δυο σε ενα και ηλιθιος και πανηλιθιος....

EPENniths 22/2/2021 22:16

Ο Bet_maker/argi/losanta/astakos/GOBIAN ξανά σε παράκρουση και με αρκετή διανοητική δυσλειτουργία προσπαθεί να μας πείσει (για κάτι που πληρώνεται να κάνει) ότι ο ομπιλιακος είναι καθαρή ομάδα χαχαχαχα.

Τελικά δεν του φτάνουν τα λεφτά που παίρνει σαν γελωτοποιός.

teogreek 22/2/2021 23:39

Συμφωνώ Γκομπιαν για το Παοκ-Παο......

Αυτό όμως, και όχι μόνο, δεν απαλλάσσει τον Αλ Καπόνε του Ελληνικού ποδοσφαίρου...

Για τον στραβοχυμένο λουκουμά, τα είπα. Δεν έχει γιατρειά. Απελπισία.

[+]  GOBIAN 23/2/2021 01:59
[+]  GOBIAN 23/2/2021 02:18
EPENniths 23/2/2021 13:39

GOBIAN

23/2/2021 02:18

YG . Tha bro xrono kapoia stigmi epenitis , kai tha se sinantiso se dikastirio dia meso paragkelias toy eisaggelea .

Τα ίδια έγραφες (αλλά στα Ελληνικά) και για το agones.gr άντε να σε δούμε και στο δικαστήριο.

Για να γνωριστούμε όχι τίποτα άλλο.

aporos 23/2/2021 14:50

Όταν κάποιος δεν έχει φυσιολογική ζωή, γράφει κατεβατα μπουρδολογιας.

Morpheous 27/2/2021 03:54

META APO TOSES DIAGRAFES EXEI VARETHEI NA RIXNEI BAN KAI TON AFHNEI GIA NA GELAME XAXAXAXA ESY KANONIKA THA EPREPE NA PLHRWNEIS GIA NA GRAFEIS STO SITE DIOTI DEN DIASKEDAZOUNE OLOI ME OTI VLEPOUNE... EKSW APO THN TOUMBA DEN PROKEITE NA PERASEI POTE AN MATHOUN OTI EISAI OPADOS THS APOLYTHS VRWMIAS THA TREXEIS NA SWTHEIS MEXRI TO GHPEDO TOU HRAKLH KAI EKEI LOGIKA THA FAS VRWMOKSYLO AFOU EISAI O ORISMOS THS ANAPHRIAS... OTAN EPESE H PARAGKA KRYVOSOUN KAI TWRA BAINEIS SYNEXEIA GIA NA GRAPSEIS OTI MLKIA SOU ERXETAI STO KEFALI ME LIGA LOGIA DEN GINOTAN NA EISAI ALLH OMADA EKTOS APO GAYROS...

Morpheous 27/2/2021 03:56

TWRA LOGW KARANTINAS DEN EXEI KATHOLOU XRONO EXEI PARA POLLA NA KANEI XAXAXAXA KLAIW EINAI TOSO STOKOS POU KARFWNETAI MONOS TOU AMESWS OTAN GINEI H DIKH MHN KSEXASEIS NA ME KALESEIS WS MARTYRA MOLIS KATALAVOUNE OTI EISAI TO MEGALYTERO TOU SITE THA SE AFHSOUN ELEUTHERA OPWS KATHE NOUMERO POU YPARXEI MONO GIA NA GELAME... OTAN ASXOLHTHEIS MAZI TOU KAPOIA STIGMH GIATI TWRA DEN EXEI XRONO MHN KSEXASEIS NA EXEIS ENA KOUTAKI VAZELINH WSTE NA MHN PONESEI...

Morpheous 27/2/2021 03:58

OLOI SE EXOUN PAREI XAMPARI KAI SYNEXIZEIS NA MAS DIASKEDAZEIS PANTA KOUTRA OXI PARAKROUSH ALLA PARANOIA EINAI TO SWSTO AFOU PANTA ZEIS STON KOSMO TOU KAI TA VLEPEIS OLA KOKKINA... OTAN SE VROUME THA MAS EKSHGHSEIS GIATI EGINES GAYROS ENW DEN EISAI APO TON PEIRAIA FTAIEI H PARANOIA H EXEIS FAEI KSYLO APO OPADO ALLHS OMADAS ME APOTELESMA NA STHRIZEIS THN APOLYTH VRWMIA TOU ELLHNIKOU PODOSFAIROU...

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-1: Δίκαιη ισοπαλία στο «Απόστολος Νικολαΐδης» (video)
28/02/2021 22:14
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-1: Δίκαιη ισοπαλία στο «Απόστολος Νικολαΐδης» (video)
Super League Interwetten: Νίκησε και έμεινε «ζωντανή» η ΑΕΛ (video)
28/02/2021 20:35
Super League Interwetten: Νίκησε και έμεινε «ζωντανή» η ΑΕΛ (video)
Σέριε Α: Θρίαμβος για Ίντερ στο ντέρμπι, ξέφυγε με +4 στην κορυφή (video)
21/02/2021 19:11
Σέριε Α: Θρίαμβος για Ίντερ στο ντέρμπι, ξέφυγε με +4 στην κορυφή (video)
Super League Interwetten: Διατήρησε ζωντανές τις όποιες ελπίδες για τα πλει-οφ ο Βόλος (video)
21/02/2021 18:52
Super League Interwetten: Διατήρησε ζωντανές τις όποιες ελπίδες για τα πλει-οφ ο Βόλος (video)
Super League Interwetten: Τεσσάρα και 2η θέση ο ΠΑΟΚ (video)
21/02/2021 18:19
Super League Interwetten: Τεσσάρα και 2η θέση ο ΠΑΟΚ (video)
Με Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι η 25η αγωνιστική της Novileague
21/02/2021 13:17
Με Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι η 25η αγωνιστική της Novileague
Super League Interwetten: Ματσάρα χωρίς νικητή στο ΟΑΚΑ (video)
20/02/2021 22:08
Super League Interwetten: Ματσάρα χωρίς νικητή στο ΟΑΚΑ (video)
Η Έβερτον κέρδισε την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ» μετά από 22 χρόνια! (video)
20/02/2021 21:58
Η Έβερτον κέρδισε την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ» μετά από 22 χρόνια! (video)
Κούγιας: «Ο Σπανός περιβάλλεται από αλήτες»
20/02/2021 21:26
Κούγιας: «Ο Σπανός περιβάλλεται από αλήτες»
Super League Interwetten: Έφυγε με βαθμό από το Περιστέρι η ΑΕΛ (video)
20/02/2021 21:23
Super League Interwetten: Έφυγε με βαθμό από το Περιστέρι η ΑΕΛ (video)
Στον Ολυμπιακό ο Κώστας Κουφός
20/02/2021 21:18
Στον Ολυμπιακό ο Κώστας Κουφός
ΑΕΚ: Θλάση 2ου βαθμού ο Τσιγκρίνσκσι, εκτός για ένα μήνα