ΠΑΟΚ - Κράσνονταρ: Στο καναβάτσο οι γηπεδούχοι σ' ένα πεντάλεπτο (vids)

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
30/9/2020 23:43
Ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω στο σκορ στο 73' από αυτογκόλ του Μιχαηλίδη, όμως απάντησε με τον Ελ Καντουρί τέσσερα λεπτά μετά, ωστόσο στην αμέσως επόμενη φάση ο Καμπελά έβαλε ξανά μπροστά την Κράσνονταρ κι έριξε στο καναβάτσο την ελληνική ομάδα.

Οι παίκτες του Αμπέλ Φερέιρα κυριαρχούσαν στο δεύτερο ημίχρονο και πίεζαν, όμως μετά από γύρισμα του Σμολνίκοφ στο 73', ο Μιχαηλίδης στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε άθελά του την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ζίφκο Ζίφκοβιτς.

Παρ' όλα αυτά οι «ασπρόμαυροι» βρήκαν άμεσα το γκολ της ισοφάρισης. Ο Σβαμπ εκτέλεσε το φάουλ και ο αμαρκάριστος Ελ Καντουρί έφερε με κεφαλιά το ματς στα ίσα.

Προτού καλά-καλά πιστέψουν όμως ότι θα μπορούσαν να φτάσουν στην ανατροπή, οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα. Ο Βιλένα σούταρε, ο Ζίφκοβιτς απέκρουσε και η μπάλα πήγε στο δοκάρι, με τον Καμπελά να παίρνει το «ριμπάουντ» και να γράφει σε κενή εστία το 1-2.