Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ασταμάτητη η Ατλέτικο!

25/9/2013 09:02
Δεν σταματάει πουθενά η Ατλέτικο Μαδρίτης η οποία κέρδισε με 2-1 την Οσασούνα, έκανε το 6 στα 6 στην Πριμέρα Ντιβιζιόν και πλέον πηγαίνει στο ντέρμπι του Σαββάτου με την Ρεάλ με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία!

Ασταμάτητη δείχνει η Ατλέτικο Μαδρίτης η οποία έχοντας πρωταγωνιστή τον Ντιέγκο Κόστα ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν με 2-1 της Οσασούνα στη Μαδρίτη και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας με την Μπαρτσελόνα στους 18 βαθμούς.

Ο Βραζιλιάνος φορ άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, ενώ ο ίδιος στο 25’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Οσασούνα μείωσε στο 42’ με τον Ριέρα, ωστόσο στα υπόλοιπα λεπτά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Κορτουά, και το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Στο άλλο παιχνίδι, η Μάλαγα πανηγύρισε την 2η νίκη της στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 της Αλμερίας στο «Ροσαλέδα».

Σκόρερ για τους Ανδαλουσιανούς οι Τισονέ (68’) και Πορτίγιο (90’).