Σούπερ Λιγκ: Νίκη με Βίτορ και Στοχ για ΠΑΟΚ

14/9/2013 20:32
Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στην Σούπερ Λιγκ πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ ο οποίος αν και δυσκολεύτηκε, επικράτησε με 2-1 της Βέροιας, παρέμεινε σε επαφή με την πρώτη θέση και πηγαίνει με ανεβασμένη ψυχολογία στο παιχνίδι της Πέμπτης με τη Σαχτέρ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Με τον Βίτορ να ανοίγει το σκορ στο 18’ και τον Μίροσλαβ Στοχ να βρίσκει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα στο 66’, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 2-1 στη Βέροια και πανηγύρισε το πρώτο του εκτός έδρας «τρίποντο» στην Σούπερ Λιγκ.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι παίκτες του Χουμπ Στέφενς παρουσίασαν αρκετά ανασταλτικά προβλήματα, με αποτέλεσμα η Βέροια να είχε ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, με κύριο εκφραστή τον Μρντάκοβιτς.

Εν τέλει, ο Σέρβος φορ κατάφερε να μειώσει στο 83ο λεπτό για το τελικό 2-1, σκορ το οποίο επέτρεψε στον «δικέφαλο του Βορρά» να πανηγυρίσει την 3η νίκη του στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές στην Σούπερ Λιγκ και να πάει με ψυχολογία στην αναμέτρηση της Πέμπτης με την Σαχτέρ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Ντεμπούτο έκαναν οι Σωτήρης Νίνης και Γιώργος Τζαβέλλας που αγωνίστηκαν και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης.