Σούπερ Λιγκ: Παράταση στην στέψη

14/4/2019 21:50
Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1 με την ΑΕΛ στη Λάρισα αλλά θα έχει δεύτερο ματς μπολ τίτλου την ερχόμενη Κυριακή στην Τούμπα με αντίπαλο τον υποβιβασμένο Λεβαδειακό! Σπουδαίος βαθμός για τους βυσσινί, που μπορεί να αποδειχθεί χρυσάφι

Παράταση στην στέψη! Ο ΠΑΟΚ «κόλλησε» στο 1-1 με την ΑΕΛ στο AEL FC Arena και δεν μπόρεσε να «σφραγίσει» από σήμερα το πρωτάθλημα, ωστόσο θα έχει την ευκαιρία να το κάνει μπροστά στον κόσμο του την ερχόμενη Κυριακή στην Τούμπα. Αντίπαλος του ο Λεβαδειακός, ο οποίος που αποχαιρετάει τη Σούπερ Λιγκ μετά από οχτώ χρόνια.

Ο «Δικέφαλος» δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και στο 33’ στάθηκε άτυχος αφού ο Βϊερίνια τραυματίστηκε στο γόνατο και υπάρχει ανησυχία για την κατάσταση του. Το 0-0 έμεινε ως το ημίχρονο ωστόσο στο ξεκίνημα της επανάληψης (55’) ο Πέλκας έδωσε τη λύση με ωραίο δυνατό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Η απάντηση της ΑΕΛ ήταν άμεση, αφού στο 64’ οι γηπεδούχοι συνεργάστηκαν ωραία και ο Γιακιμόβσκι με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1

Στα εναπομείναντα λεπτά ο ΠΑΟΚ έψαξε το γκολ… τίτλου και είχε καλές στιγμές με Σβιντέρσκι (68’), Μάτος (86’) και Πέλκα (89’) ωστόσο το 1-1 έμεινε ως το φινάλε. Ο «Δικέφαλος» υποχρεώθηκε στην 4η ισοπαλία του στο πρωτάθλημα, ενώ η ΑΕΛ, πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη για την παραμονή