«Σφαλιάρα» σε Αργεντινή στην επιστροφή του Μέσι!

23/3/2019 00:09
Την... συντριβή από τη Βενεζουέλα γνώρισε η Αργεντινή, η οποία ηττήθηκε με 1-3 στην επιστροφή του Λιονέλ Μέσι.

Τι και αν επέστρεψε στην Εθνική του ομάδα, ο Λιονέλ Μέσι και η Αργεντινή, γνώρισαν βαριά ήττα από τη Βενεζουέλα.

Ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα, πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση, ωστόσο αυτό δεν αρκούσε, με την ομάδα του να έχει σημαντικά αμυντικά κενά.

Ο Ρόντον άνοιξε το σκορ για τη Βενεζουέλα μόλις από το 6ο λεπτό, ενώ ένα φανταστικό γκολ του Μουρίγιο στο 44' έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Η Αργεντινή μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες. Ωστόσο, ο Γιόσεφ Μαρτίνες στο 75ο λεπτό έβαλε τον επίλογο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη... βούλα για το 1-3.