Προκρ. Τσάμπιονς Λιγκ: Με την πλάτη στον τοίχο ο ΑΠΟΕΛ

11/7/2018 21:55
Ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Σούντουβα στη Λιθουανία, ωστόσο το γκολ του Καζού στις καθυστερήσεις του δίνει ελπίδες για την πρόκριση στον 2ο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο ΑΠΟΕΛ. Οι πρωταθλητές Κύπρου ηττήθηκαν με 3-1 από την Σούντουβα στη Λιθουανία και βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά την πρόκριση στον 2ο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» ξεκίνησαν εφιαλτικά το ματς αφού στο πρώτο 20λεπτο το σκορ έγραφε ήδη 3-0 υπέρ των γηπεδούχων! Τη ζημιά έκανε ο φορ των Λιθουανών, Σισίλια, ο οποίος πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του (9’, 13’, 19’).

Στην επανάληψη, ο ΑΠΟΕΛ σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες με τους νεοεισελθόντες Ποτέ και Αλωνεύτη για να επιστρέψει στο ματς, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 90+4’ με κεφαλιά του Καζού για το τελικό 3-1. Ένα γκολ που κρατά ζωντανή την κυπριακή ομάδα για την πρόκριση εν όψει της ρεβάνς στο «ΓΣΠ».