Κέρδισε αλλά δεν έπεισε η Αγγλία (vid)

2/6/2018 22:10
Η Αγγλία επικράτησε με 2-1 της Νιγηρίας σε φιλικό παιχνίδι στο «Γουέμπλεϊ» δείχνοντας καλό πρόσωπο μόνο για ένα ημίχρονο. Κέιχιλ (7’) και Κέιν (39’) οι σκόρερ, μείωσαν με Ιβόμπι (47’) οι Νιγηριανοί.

Χωρίς να κλέψει τις εντυπώσεις, η Αγγλία κέρδισε με 2-1 τη Νιγηρία σε φιλικό παιχνίδι στο «Γουέμπλεϊ» και έμεινε αήττητη στα τελευταία 18 παιχνίδια απέναντι σε αφρικανικές ομάδες.

Τα «τρία λιοντάρια» πραγματοποίησαν καλό πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στην κεφαλιά του Κέιχιλ (7’) και το σουτ του Κειν (39’), με τον τελευταίο να εκμεταλλεύεται την γκάφα του γκολκίπερ Ουζόχο.

Η Νιγηρία αντέδρασε και στο 47' μείωσε σε 2-1. Ο Ιγκάλο βρέθηκε σε θέση βολής, έκανε το πλασέ, η μπάλα βρήκε το δοκάρι και ο Ιβόμπι με εύστοχο πλασέ μείωσε σε 2-1. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα ο ρυθμός του παιχνιδιού να πέσει αισθητά. Οι Αφρικανοί έψαξαν την ισοφάριση, ωστόσο αυτή δεν ήρθε και το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο ως το φινάλε.