Επιστροφή με γκολάρα για Μπαλοτέλι στην Εθνική Ιταλίας (vid)

28/5/2018 22:46
Ο Μάριο Μπαλοτέλι επέστρεψε στην Εθνική Ιταλίας μετά από σχεδόν 4 χρόνια απουσίας και χρειάστηκε μόλις 21 λεπτά για να σκοράρει στο φιλικό παιχνίδι της «σκουάτρα ατζούρα» με την Σαουδική Αραβία.

Με γκολ συνδύασε την επιστροφή του στην Εθνική Ιταλίας ο Μάριο Μπαλοτέλι. Ο Ιταλός επιθετικός κλήθηκε στους «ατζούρι» από τον νέο ομοσπονδιακό τεχνικό Ρομπέρτο Μαντσίνι και μάλιστα πήρε φανέλα βασικού στο φιλικό παιχνίδι με την Σαουδική Αραβία.

Ο φορ της Νις αγωνίστηκε με το εθνόσημο έπειτα από 1434 ημέρες και χρειάστηκε 21 λεπτά για να σκοράρει στο φιλικό με τους Σαουδάραβες, το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη. Ο 27χρονος «έγραψε» το 1-0 με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή και πέτυχε το πρώτο του τέρμα στην Εθνική μετά το γκολ απέναντι στην Αγγλία στο Μουντιάλ του 2014.