Ζιντάν: «Δεν μπορώ να φανταστώ τη Ρεάλ χωρίς τον Ρονάλντο»

Ζιντάν: «Δεν μπορώ να φανταστώ τη Ρεάλ χωρίς τον Ρονάλντο»



Ο Ζινεντίν Ζιντάν κλήθηκε να σχολιάσει τα δημοσιεύματα που θέλουν τον Κριστιάνο Ρονάλντο να αποχωρεί από τη Ρεάλ Μαδρίτης, τονίζοντας πως δεν μπορεί να φανταστεί τη «βασίλισσα» χωρίς τον Πορτογάλο σταρ

Σύμφωνα με τα ισπανικά ΜΜΕ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο ζητά νέο συμβόλαιο με αυξημένες αποδοχές, ώστε να φτάσει στα επίπεδα των απολαβών του Νεϊμάρ από την Παρί Σεν Ζερμέν και του Λιονέλ Μέσι. Ο πρόεδρος της Ρεάλ, Φλορεντίνο Πέρεθ, δεν μοιάζει διατεθειμένος να δώσει αύξηση στον 32χρονο επιθετικό και ήδη κυκλοφορούν σενάρια που θέλουν τον ποδοσφαιριστή να επιθυμεί την αποχώρηση του.

Οι δημοσιογράφοι δεν έχασαν την ευκαιρία να ρωτήσουν τον Ζινεντίν Ζιντάν για το θέμα κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου για το παιχνίδι Κυπέλλου κόντρα στη Λεγανές. Ο Γάλλος τεχνικός δήλωσε τα εξής:

«Δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τη Ρεάλ χωρίς τον Κριστιάνο. Είναι στην ομάδα του, εκεί που θέλει να είναι. Ο σύλλογος και οι οπαδοί τον αγαπούν, το έχω πει και θα το ξαναπώ. Δεν μπορώ να δω τη Ρεάλ χωρίς τον Κριστιάνο, εξάλλου το πρότζεκτ της ομάδας γίνεται ενδιαφέρον με αυτόν ως μέλος της. Όλοι ξέρουμε τι συζητιέται εκτός συλλόγου, αλλά ο Ρονάλντο πρέπει να σκέφτεται μόνο το παιχνίδι του, όπως πάντα. Είναι και ο ίδιος σε μια δύσκολη στιγμή, αλλά πρέπει όλοι να σκεφτόμαστε ότι θα αλλάξουν τα πράγματα. Παραμένει συγκεντρωμένος στη δουλειά του», ανέφερε ο «Ζιζού».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.058.7519.001.104.25115.99
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.203.5011.501.701.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.851.775.60

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 17/01/2018 18:10
Ποιος ροναλντο αυτος την καταστρεφει και οταν τον κανουν αλλαγη κλαιει.

στις 17/01/2018 19:03
Ola kiklos einai stin zoi...kai gia navgeni kapios san ton Zintan na ta leei afta..etimos na figi einai o klapsiaris,..ok megalos pektis ala kai klzpsiaris!!!

στις 17/01/2018 19:38
Giauto tha fygeis mazi tou nyxta...

στις 17/01/2018 19:42
Nα το φανταστης αν θελεις να εχεις ομαδα με 11 παικτες και οχι 10 και εναν κλαψα και χασογκολη.

στις 17/01/2018 20:25
εσυ ρε κομπλεξικε τραβα και δες τα στατιστικα του σε σκοραρισμα , πρωτον και δευτερον , ο Ροναλντο πρεπει να φυγει επειδη πλεον μεγαλωσε και δεν μπορει να παιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο..περασε η μπογια του, ξοφλησε, λογικο, αλλα χαρακτηρισμους τετοιους δεν μπορω να διαβαζω, τα ματια μου πονανε , πιο πολυ και απο οταν βλεπω την φετινη Ρεαλ να παιζει...

στις 17/01/2018 20:25
Και να φύγει θα έρθει Κείν & Αζαρ(μάλλον). Δε νομίζω να φύγει πάντα έτσι ακούγεται και πάντα κάθεται. Απλώς θέλει να φτάσει στα μύρια του Μέσι & Νειμάρ.

στις 17/01/2018 20:30
Και ο Ζινταν πρεπει να φυγει, ναι , τα σηκωσε ολα σχεδον με την Ρεαλ και σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα αλλα ..πρεπει επιτελους να ερθει ενας προπονητης ο οποιος μπορει να κανει πρωταθλητισμο, να αντεξει την πιεση των 38 αγωνων και να αρχισουμε επιτελους να παιρνουμε το πρωταθλημα το ενα πισω απο το αλλο...και το κυπελο, ας το αφησουμε στην ακρη το chl..(ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)

στις 17/01/2018 20:37
Εγω δεν ειμαι ο κομπλεξικος και ουτε κοιταω τα στατιστικα του βλεπω ομως εναν χασογκολη που εχει θαψη την ομαδα σας εναν εγωιστη που προτιμαει να χασει το γκολ παρα να δωσει πασα και οσο για τα προηγουμενα χρονια δες εσυ καλυτερα σε ποιες ομαδες εβαζε γκολ και με τι τροπο (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ).

στις 18/01/2018 00:01
σε ολες τις μεγαλες ομαδες φιλε

με ολους τους τροπους

και κατι για την πασα..τραβα δες και τα στατιστικα για τις ασιστ..

...και οχι ειρωνία

[+]  nektarinio στις 18/01/2018 01:01

στις 18/01/2018 11:05
Λοιπον,ο cr7 δεν θα φυγει απο την ρεαλ για πολλους λογους,αλλα θα σας πω ενα μονο λογο και λογικο...Ο κοινος στοχος του ροναλντο αλλα και του μεσσι φυσικα ειναι να αποκτησουν τις περισσοτερες χρυσες μπαλες στην ιστορια του ποδοσφαιρου,ετσι ο πορτογαλος δεν θα παει πουθενα διοτι μονο στην ρεαλ εχει πιο πολλες πιθανοτητες να το καταφερει.

στις 18/01/2018 11:17
Και να κανω μια ιστορικη αναδρομη ασχετη με το αρθρο αλλα δεν πειραζει λοιπον,το 1998 η ρεαλ στο πρωταθλημα ηταν στην 5η θεση τετοια εποχη...και πηρε το cl (3-0 την βαλενθια)...το 2002 ηταν στην 4η θεση στο πρωταθλημα τετοια εποχη...και πηρε το cl (2-1 την λεβερκουζεν με την γκολαρα του ζιζου)...το 2014 ηταν στη 3η θεση στο πρωταθλημα τετοια εποχη και μαντεψτε...πηρε το cl (4-1 την ατλετικο μ.)...σημερα λοιπον 2018 βρισκεται στην 4η θεση και μαντεψτε ποιος θα κατακτησει το cl...!!

στις 18/01/2018 16:26
swstos nickxa ,kala ta les..oso gia to telaiuteo pou eipes ligo dyskolo to blepw giati i omada auti ti stigmi einai poli xalia psyxologika...pote dn ksereis omws,bala einai k gyrizei...

στις 18/01/2018 20:20
to cl tha to kataktisei h MANCHESTER UNITED KAI TABLA H REAL KAI H BARCA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.