Ντάλιτς: «Γι’ αυτό πήρα τη φανέλα του Παπασταθόπουλου»

Ντάλιτς: «Γι’ αυτό πήρα τη φανέλα του Παπασταθόπουλου»



Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Κροατίας, Ζλάτκο Ντάλιτς έπλεξε το εγκώμιο των Μανωλά και Παπασταθόπουλου και εξήγησε γιατί ζήτησε και πήρε τη φανέλα του δεύτερου μετά το 0-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

Για το παιχνίδι και την πρόκριση: Καλησπέρα σας. Συγχαρητήρια στους παίκτες. Ήταν ένας ωραίος αγώνας και εμείς πετύχαμε τον στόχο μας και πηγαίνουμε στην Ρωσία. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε και την Ελλάδα για την φιλοξενία και το ματς. Όλα ήταν σωστά και υπήρχε fair play.

Για το μέλλον του: Σε ένα λεπτό είμαι έτοιμος να υπογράψω το νέο συμβόλαιό μου. Είμαι ευτυχισμένος για ότι πετύχαμε και σχεδιάζουμε το αύριο. Είναι χαρά και τιμή μου να είμαι προπονητής της Εθνικής.

Για το ότι κρίθηκε εύκολα υπέρ των Κροατών το ζευγάρι: Δεν ήταν σημαντικό πριν την κλήρωση το ποιος θα ήταν αντίπαλος. Στο Ζάγκρεμπ είχαμε ένα καλό ματς αλλά εδώ ήταν δύσκολο. Εάν είχαμε κερδίσει 1-0 θα ήταν σήμερα δύσκολα. Εμείς θέλαμε να πάμε στην Ρωσία.

Γιατί ζήτησε και πήρε τη φανέλα του Σωκράτη: Ο Σωκράτης και ο Μανωλάς είναι από τους κορυφαίους στόπερ στην Ευρώπη. Εγώ ήθελα να έχω κάτι από αυτό το ματς και ήθελα την φανέλα του Σωκράτη.

Για το τι έπρεπε να αλλάξει στο διάστημα που ανέλαβε την Κροατία: Η ουσία είναι πως έχουμε πολύ καλές μονάδες με ποιότητα. Δεν χρειάστηκαν τόσες αλλαγές και τόση δουλειά. Μιλήσαμε και προσπαθήσαμε και δουλέψαμε καλά. Είμαστε πολυ καλή ομάδα και δεν θα ήταν καλό να μην περάσουμε.

Για την προσέγγιση των Κροατών στον αγώνα: Ήρθαμε έχοντας το 4-1 από το Μάξιμιρ. Σήμερα ήταν διαφορετικό το ματς επειδή η Ελλάδα ήταν πιο επιθετική. Σήμερα δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος αλλά το σημαντικό είναι ότι περάσαμε.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΡΩΣΙΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 13/11/2017 01:12
Θα σας πω εγώ γιατί..αρχικά την ζήτησε από τον Τζιολη αλλά άργησε να του την δώσει και έτσι ζήτησε του Παπασταθοπουλου!

[+]  gamblingman στις 13/11/2017 10:46

[+]  gamblingman στις 13/11/2017 10:47

στις 13/11/2017 12:57
Φίλε Αρειανά ναι τεράστιες οι απουσίες των Μανωλά,Τοροσίδη στον πρώτο αγώνα,αλλά διαφωνώ ότι είμαστε στα ίδια όπως γράφεις σαν ομάδες με την Κροατία-Ελλάδα,...Καμία σχέση και μην σε ξεγελάει το χθεσινό ματς και αποτέλεσμα,δεν είχε κανένα λόγο η Κροατία-Ελλάδα να ρισκάρε από τη στιγμή που είχε σωσίβιο το 4-1 του πρώτου παιχνιδιού...Οπότε δεν είναι κριτήριο το χθεσινό ματς για να συμπεραίνεις πως είμαστε ισάξιες ομάδες

στις 13/11/2017 12:58
*αρειανέ*....

στις 13/11/2017 13:51
ενταξει οι κροατες εχουν παιχτες παγκοσμιας κλαση οπως μοντρ ρακισ περισιτς καλιντ λεουβεν μαντζουκιτς κλπ

στις 13/11/2017 13:53
μας στησανε και στην πουτανα την ουεφα με μανωλα ελειπαν τορο δωνης μανταλος και παπαλα

[+]  gamblingman στις 13/11/2017 19:53

[+]  gamblingman στις 13/11/2017 19:54

[+]  gamblingman στις 13/11/2017 20:07

στις 13/11/2017 21:36
αυτο ηταν ειναι και θα ειναι παντα το παιχνιδι της εθνικης δυνατα πισω(πρεπει να ειμαστε η μονη ομαδα στον κοσμο οπου οι σταρ ειναι αμυντικη,οι δυο παπα ο τοροσιδης και ο μανωλας,αντε βαζω και τον μητρο)αργη εως πολυ αργη αναπτυξη(βλεπε τσιολη με πασες δεξια αριστερα και πισω και δυο ταχυτητες κατω που ειναι βεβαια καλο αν κερδιζεις η γενικα θελεις να ριξεις το ρυθμο)αλλες φορες σου βγαινει αλλες οχι.οσο για την κροατια πηρε αυτο που ηθελε.30 λεπτα φουλ πιεση στην αρχη και στυπημα εκει που ποναει η εθνικη στα πλαγια!!

στις 14/11/2017 01:30
Πουστογαυρε ιμπας Μπέτ μεκερ γκαβλιμαν αναξιμανδρε καστριτη κοπρίτη καμπιασο και τα αλλα 500 προφίλ

[+]  bet_maker στις 14/11/2017 15:40

στις 15/11/2017 00:38
O ANTHRWPOS POU PASXEI APO EPIKTHTH DISARITHMISIA ME APODEIKSEIS GRAFEI GIA PSYXOPATHEIS XAXAXAXAXA MHN STAMATAS NA TON GLENTAS KANEIS DEN KSEREI AKOMA POSA GOUSTA THA VGALOUME...

στις 16/11/2017 15:28
@manor λιγα εγραψες αυτη την φορα!!πως και ετσι φιλος??

στις 18/11/2017 06:32
TON EXW XAZEPSEI ENTELWS SYNEXEIA KANEI TO ROBOT KAI RWTAEI TA IDIA ENW DEN TON DINEI KANEIS SHMASIA XAXAXAXAXAXA MONO GIA NA GELAME YPARXEIS BOUFE SIGA MHN APANTAME STIS ERWTHSEIS ETSI DEN VGAZOUME GOUSTA...

στις 18/11/2017 15:13
Εντάξει πολλά είπαμε μανουρακος ,τράβα φέρε τώρα τα τσίγαρα μου από τον καναπέ που τα άφησα, και χτύπα την πόρτα πριν μπείς στην κρεβατοκάμαρα μην είναι ξεβράκωτη η μαμάκα σου..Και στο ψυγείο έχει μείνει μπουγάτσα με φλούρι απο τα χριστούγεννα που περισσεψε που είχε φτίαξει η μαμά ...τραβά να φας μετά

στις 19/11/2017 06:26
TA TSIGARA STHN FYLAKH THA STA FERNW NA KAPNIZEIS ENA KATHE FORA META TON VIASMO SOU APO TOUS VARYPOINHTES KAI AUTOI AMESWS THA KATALAVOUN OTI MEGALYTERH ADERFH DEN YPARXEI AKOMA KAI STO FORUM KRYVESAI TI NA LEME TWRA H FLORIA SOU DEN EXEI ORIA XAXAXAXAXA AN THELEIS BORW NA SOU FERW KAI ENA KOUTAKI VAZELINH SE PERIPTWSH POU THELEIS NA PONESEIS LIGOTERO.

στις 21/11/2017 19:42
oldknfgnONOFEQRre`j38 v5u09uy6 bn-88 mbnkkanwg

στις 25/11/2017 01:02
TA TSIGARA STHN FYLAKH THA STA FERNW NA KAPNIZEIS ENA KATHE FORA META TON VIASMO SOU APO TOUS VARYPOINHTES KAI AUTOI AMESWS THA KATALAVOUN OTI MEGALYTERH ADERFH DEN YPARXEI AKOMA KAI STO FORUM KRYVESAI TI NA LEME TWRA H FLORIA SOU DEN EXEI ORIA XAXAXAXA AN THELEIS BORW NA SOU FERW KAI ENA KOUTAKI VAZELINH SE PERIPTWSH POU THELEIS NA PONESEIS LIGOTERO...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.