Γ’ Εθνική: Σταμάτησε στα πέντε ο Ηρακλής (video)

5/11/2017 18:07
Ο Ηρακλής διέλυσε με 5-1 τον Κιλκισιακό και πανηγύρισε την πρώτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Σε περίπατο μετέτρεψε ο Ηρακλής το παιχνίδι με τον Κιλκισιακό. Ο «Γηραιός» πήρε εμφατική εντός έδρας νίκη με 5-1 και συνέχισε την αναρρίχησή του στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Παπαδόπουλου, ενώ στο 44’ πέτυχαν δεύτερο τέρμα χάρη σε αυτογκόλ του Παλάσκα. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Κιλκισιακός ξαναμπήκε στο ματς, σε μια από τις ελάχιστες φάσεις του, χάρη σε κοντινή κεφαλιά του Ραφαηλίδη. Ωστόσο, στο 50’ ο Ρόβας έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ηρακλή, που έχασε σωρεία ευκαιριών για να πετύχει κι άλλα τέρματα.

Η πίεση του «Ήρα» απέδωσε καρπούς στο 86’, με τον Ρόβα να πετυχαίνει δεύτερο προσωπικό γκολ στο ματς. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κρυστάλλης, βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα. Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας νίκη για τον Ηρακλή που έφτασε τους 11 βαθμούς, έχοντας παράλληλα κάνει και το ρεπό του.