Πρόστιμο 61.500 ευρώ στον Ολυμπιακό για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Πρόστιμο 61.500 ευρώ στον Ολυμπιακό για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ



Με χρηματικό πρόστιμο ύψους 61.500 ευρώ τιμωρήθηκε η ΠΑΕ Ολυμπιακός για όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ την 8η αγωνιστική.

Ο Ολυμπιακός θα κληθεί να πληρώσει το ποσό των 61.500 ευρώ για τη συμπεριφορά των οπαδών του στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης». Το μεγαλύτερο πρόστιμο μπήκε για τη προσωρινή διακοπή που υπήρξε στο ματς ενώ 5.000 ευρώ επιβλήθηκαν για το εμετικό πανό εις βάρος του Ιβάν Σαββίδη.

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό όργανο πήρε την παρακάτω απόφαση στο πλαίσιο των συναντήσεων της 8ης αγωνιστικής. Αναλυτικά:

Α) ΠΑΕ Ολυμπιακός: Κατόπιν εκδόσεως της υπ’ αριθμ. 275/31-10-2017 μη οριστικής αποφάσεως του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου SUPER LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ και την ικανοποίηση των αιτημάτων μας, για τη διενέργεια των διαταχθεισών συναφώς συμπληρωματικών αποδείξεων, σας ενημερώνουμε ότι η επαναλαμβανόμενη συζήτηση ενώπιόν μας για τις πειθαρχικές παραβάσεις, που σας έχουν αποδοθεί με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 375/25-10-2017 κλήση μας προς απολογία, η οποία στρέφεται σε βάρος σας, προσδιορίσθηκε, κατόπιν συντμήσεως της προθεσμίας κλητεύσεώς σας σε δώδεκα (12) ώρες, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 8 και 33 του Δικονομικού Κανονισμού Λειτουργίας Πειθαρχικών Επιτροπών της Ε.Π.Ο., κατά τη δικάσιμο της 03ης-11-2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 15:30: συνολική χρηματική ποινή εξήντα μίας χιλιάδων πεντακοσίων ευρώ.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 03/11/2017 17:50
Εφαρμόζει απόλυτα και καλύπτει τα πόδια μέχρι τον μηρό ή και μέχρι τη λεκάνη ως τον αφαλό. Κατασκευάζεται από μετάξι ή νάιλον, ενώ τα βαμβακερά και μάλλινα προτιμούνται στους κρύους μήνες.

στις 03/11/2017 20:30
ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΨΑΝ ΠΥΡΣΟΥΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΟΙ ΣΑΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΤΑΓΕ ΜΟΥΝΟΠΑΑΝΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΚΑΘΙΣΤΑΜΑΤΑ ΜΕ ΚΟΚΑ ΚΟΛΙΤΣΑ

στις 03/11/2017 20:47
Ειπαμε κουμαντο κανει τωρα ο Σαββιδης ο fairplayer με τον ΣΥριζα...Γιατι η Ελλαδα παει μπροστα...Στην τουμπα ψαρια και ξυλο στους ποδοσφαιριστες του Ολυμπιακου με μηδεν τιμωρια και εδω αναβεις καπνογονα και τρως προστιμο...Καλα να παθετε που τους ψηφισατε ζωα...ΑΠολαυστε την εξυγιανση του Συριζα....Ιβαν Σαββιδης ο εξυγιαντης...Ας παιρνει πρωταθλημα ο Παοκ και οι αλλοι να πανε να γαμηθουν...Και αν παρεις πρωταθλημα χωρις να ριξεις φραγκα περασε μου σκουλαρικι απο την μυτη...Ρε και με διαιτησιες αποφασεις μειωσεις ποντων στην Αεκ ,Οσφπ,Παο ο μπουγατσας δεν θα απρει πρωταθλημα αν δεν ριξει φραγκα...Γιατι απλα δεν ξερουν μπαλιτσα εκει πανω στην Θεσσαλονικη για να χτυπησουν πρωταθλημα με μικρο μπατζετ...

στις 03/11/2017 20:50
Ρε δεν παιρνεις πρωταθλημα αν δεν ριξεις χρημα φιλε μου Σαββιδη οσες διανβεβαιωσεις και να εχεις απο τον Κοντονη..Τελος θα σου βαλει μπροστα τον Μελισσανιδη και θα γινετε ματσομπουρδελο...Πως να το κανουμε ο χοντρος εχει την καλυτερη ομαδα και ειναι ο ευφυεστερος απο ολους...

στις 04/11/2017 01:04
Προσπαθηστε ενα χρονο ρε ορνια αποχη απο ποδοσφαιρικα μπας και νιωστε ανθρωποι ,βρειτε λογο να ξυπνατε

στις 04/11/2017 05:06
beefrix7, στην Αγγλία, που σίγουρα εσύ ΔΕΝ θα γίνεις όχι επειδή δεν θέλεις αλλά επειδή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ, ο κόσμος πίνει την κοκακολίτσα του και απολαμβάνει το ποδοσφαιρικό προϊόν που ΑΓΟΡΑΣΕ, δεν παριστάνει την μαϊμού στο κλουβί που ΕΛΛΕΙΨΕΙ ποδοσφαιρικού θεάματος γίνεται θέαμα ο ίδιος. Μόνο και μόνο επειδή αυτό που καταναλώνει είναι τυφλή φανατική οπαδική πόρωση και όχι ποδοσφαιρικό θέαμα. Αυτά τα περί "φλώρων Άγγλων και λοιπών Ευρωπαίων" και τα περί ελληνικής ψευτομαγκιάς είναι φανερό πόσο πολύ μας έχουν... ¨ωφελήσει". Και κατά πόσο ισχύουν επίσης.

στις 04/11/2017 05:15
Εσύ πάλι novicorn, έχεις μείνει στην εποχή του Κόκκαλη μου φαίνεται. Από που κι ως που έχει την καλύτερη ομάδα και το καλύτερο ρόστερ ο Ολυμπιακός; Πες μου τους παιχταράδες σου φέτος. Ποιοι είναι; Μου θυμίζεις κάτι βάζελους που μιλάνε για τον... Βιγιαφάνιες λες και μιλάνε για τον Ρονάλντο ξέρω 'γω. Έχεις κακή φυσική κατάσταση, (τα περισσότερα γκολ τα τρως στο δεύτερο ημίχρονο), και κακή άμυνα. (Φέτος, μόνο ο ΠΑΟΚ του φοβιτσιάρη του Λουτσέσκου δεν σκόραρε μέσα στο τηγάνι. Και πάλι, για ισοπαλία ήταν το ματς, κωλόφαρδα κέρδισε ο γαύρος. Αυτό λέει πολλά για το μέλλον της ομάδας σου).

Όσο για το ρόστερ του ΠΑΟΚ, οι διαφορές του με αυτό του Ολυμπιακού δεν είναι μεγάλες. Οπότε το παραμύθιασμα μάλλον εσύ το τρως από τον απατεώνα τον Βαγγέλα, που σε πάει από γκέλα σε γκέλα...

στις 04/11/2017 10:37
Τελικα εχω βεβαιωθει.Εχεις φαει πολυ ΠΟΥΤΣΟ απο ΠΑΟΚτσηδες αρχηγε!!!!Μεγαλο κιολας..

στις 05/11/2017 11:45
Ρε παιδιά, μπορεί να μου πει κάποιος τι έγραψε το πανό κατά Σαββίδη;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.