Ο Σαββίδης «άναψε το πράσινο φως» για τη νέα Τούμπα!

Ο Σαββίδης «άναψε το πράσινο φως» για τη νέα Τούμπα!



Ο Ιβάν Σαββίδης συναντήθηκε με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ, Θανάση Κατσαρή και συμφώνησαν το νέο γήπεδο να γίνει στο υπάρχον οικόπεδο της Τούμπας.

Συνάντηση ανάμεσα στον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και του προέδρου του «ασπρόμαυρου» Ερασιτέχνη έγινε την Παρασκευή (6/10), όπου συζητήθηκε το θέμα της νέας Τούμπας.

Ο Ιβάν Σαββίδης και ο Θανάσης Κατσαρής κατέθεσαν την κοινή άποψή τους ότι το νέο γήπεδο πρέπει να γίνει στο οικόπεδο που υπάρχει και συμφώνησαν να προχωρήσουν άμεσα τις διαδικασίες, με στόχο να τελειώσουν το συντομότερο δυνατόν οι άδειες και υπόλοιπές γραφειοκρατικές διαδικασίες.

Μάλιστα, η ομάδα εξετάζει το ενδεχόμενο να μετακομίσει από τη νέα σεζόν στο Καυτανζόγλειο ώστε να μπορέσουν να γίνουν οι εργασίες. Να σημειωθεί πως ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί με ποιον τρόπο θα χτιστεί το νέο γήπεδο. Αν, δηλαδή θα γίνει ανακατασκευή ή θα γκρεμιστεί το γήπεδο και θα χτιστεί από την αρχή.

Παράλληλα, ο Ιβάν Σαββίδης ενημερώθηκε για όλα τα θέματα, διοικητικά και αγωνιστικά του συλλόγου. Στην σύσκεψη συμμετείχαν ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ, Χρυσόστομος Γκαγκάτσης, η Μαρία Γκοντσαρόβα, ο Λούμπος Μίχελ και ο Ραζβάν Λουτσέσκου, αλλά και οι Κώστας Φωτιάδης και Κυριάκος Κυριάκος.



Ομάδα που αφορά: ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 06/10/2017 18:37
Νεα Τουμπα!

στις 06/10/2017 19:04
στα καλα λεμε μπραβο

στις 06/10/2017 19:07
Εγω θα κοψω τον πουτσο μου! Ετσι στα ισα το λεω, αν γινει κατι τετοιο. Αναφερομαι για καινουριο γηπεδο, που θελει σχεδον 2 χρονια να τελειωσει, απο την ωρα που θα αρχισει. Αλλο για βελτιωσεις, σκεπαστρα, χλοοταπητες, αντε και καμια καινουρια εξεδρα, ας πουμε εκει στο πεταλο της 7,8 που μπορει να γινει καποια παρεμβαση κι αφου η πολεοδομια και οι κατοικοι που μενουν απο πισω...δωσουν το ΟΚ. Τα αλλα ειναι παραμυθια και το ξερετε καλα. Με πορδες(λογια) δεν βαφονται αυγα. Λεφτα θελει,τσαμπα δεν γινεται οπως στο κλειστο της Πυλαιας που το πληρωσε ο Ελληνας φορολογουμενος, επειδη λεει πηρε ο ΠΑΟΚ το κυπελλο Κορατς!

στις 06/10/2017 19:27
50με70εκτ€ θα στοιχίσει λεει.

στις 06/10/2017 21:42
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΜΑΣΟΝΙΑ Ο ΠΑΟΚ ΚΙ Ο ΣΑΒΒΙΔΗΣ!

στις 06/10/2017 22:51
Tα φραγκα δεν διευκρινιστηκε ποιος θα τα βαλει...

στις 06/10/2017 22:58
Αν επιβεβαιωνεται η πηγη μου οτι ο Ιβαν θα προσχωρησει με ιδιους πορους το γηπεδο, ΚΥΡΙΟΙ ΠΛΕΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ οτι ο Παοκ μετα απο 60 χρονια θα ειναι δευτερος σε πρωταθληματα μετα τον Ολυμπιακο...Θεωρω πλεον οτι φαινεται να υπαρχει διαθεση...ΑΝ και ειμαι απογοητευμενος απο τα μεγεθη σε μπατζετ της ομαδας..Σιγα σιγα ισως...Ηδη απο τεταρτοπεμπτος καθιερωθηκε μονιμα σταθερα δευτερος την δεκαετια που διανυουμε..Συγχαρητηρια απο μενα αν προχωρησει το project

στις 06/10/2017 23:05
Σε περιπτωση παλι που δεν επιβεβαιωθει η πηγη μου ,και αναμενεται εν καιρο κρισης και πεινας ,χρηματοδοτηση απο δημοσιο ή Εσπα οπως η Αγια Σοφια τοτε κλαφτα Χαραλαμπε...

στις 07/10/2017 07:05
50 με 60 εκατομμυρια, θα το πληρωσει αποκλειστικα ο Σαββιδης,ετοιμο τον αυγουστο του 2020 και απο τα ΘΕΜΕΛΙΑ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.

στις 07/10/2017 18:37
παοκ γαμα τον γαυρο τη ρουφιανα

στις 07/10/2017 18:37
γηπεδαρα θα χτιστη

στις 07/10/2017 20:10
Εκεί θα γίνει το μεγάλο διπλό μας!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.