Η ΑΕΚ άφησε μόνη 12η την Ελλάδα στην βαθμολογία της UEFA!

Η ΑΕΚ άφησε μόνη 12η την Ελλάδα στην βαθμολογία της UEFA!



Η εκτός έδρας νίκη της ΑΕΚ επί της Ριέκα επέτρεψε στην Ελλάδα να περάσει μόνη στην 12η θέση στη βαθμολογία της UEFA.

Πολύτιμους βαθμούς στην Ελλάδα έφερε η νίκη της ΑΕΚ με 2-1 επί της Ριέκα στην Κροατία. Η χώρα μας ανέβηκε στους 27.000 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία της UEFA και πέρασε μόνη στην 12η θέση, αφήνοντας 13η την Αυστρία με 26.850.

Αυτό γιατί η Σάλτσμπουργκ και η Αούστρια που εκπροσωπούν την Αυστρία δεν μπόρεσαν να κερδίσουν. Η πρώτη έμεινε στο 1-1 με την Γκιμαράες στην Πορτογαλία, ενώ η δεύτερη ηττήθηκε με 1-5 από την Μίλαν.

Μάλιστα η Ελλάδα μείωσε και τη διαφορά της από την 11η Ολλανδία, που δεν πήρε κάποιο βαθμό μετά τον διασυρμό της Φέγενορντ (0-4 από Μάντσεστερ Σίτι) και την εντός έδρας ήττα της Φίτεσε από τη Λάτσιο (2-3).

Βέβαια η διαφορά των δύο χωρών παραμένει μεγάλη και ο ρεαλιστικός στόχος της Ελλάδας είναι να διατηρηθεί στην 12η θέση καθώς εξασφαλίζει την απευθείας παρουσία δύο ομάδων σε ομίλους τη σεζόν 2019-2020!

Η βαθμολογία


11. Ολλανδία 28.549 (2/5)
12. Ελλάδα 27.000 (2/5)
13. Αυστρία 26.850 (2/4)
14. Τσεχία 26.575 (3/5)
15. Ελβετία 25.200 (3/5)



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 15/09/2017 08:17
Να και ενα καλο νεο

στις 15/09/2017 13:20
π ειναι αυτοι π λεγανε οταν παιζαμε με μπριζ οτι θα φαμε πεος κ οτι μονο ο οσφπ φερνει βαθμους ?

στις 15/09/2017 14:15
μπραβο στην αεκαρα για τους πολιτιμους βαθμους!! μακαρι να παρουμε και αλλους για την ελλαδα μας!!

στις 15/09/2017 17:38
H βαθμολογια της ΑΕΚ στην Ευρωπη πως διαμορφωθηκε μετα τα ματς με Μπριζ και Ριεκα;

στις 15/09/2017 19:14
Μπραβο στην αεκ αλλα να μην βγαινετε στο ραδιο και λετε πως με 4 στοπερ θα φτυσει αιμα η Μιλαν για να παρει βαθμους απο το ΟΑΚΑ , κατεβειτε απ τα συννεφα γτ η Ριεκα ειναι μια ομαδα στα μετρα σας....

στις 15/09/2017 19:48
Για τον φιλο KONEM21 που ρωτησε ο ΟΛυμπιακος επεσε στο νο 27 απο 23 ο Παοκ νο 48, ΑΠΟΕΛ νο 61,βαζελος νο129,και η ΑΕΚ με τους 2000 βαθμους που πηρε ειναι η δευτερη ΕΛληνικη ομαδα προφανως για φετος μετα τον ΟΣΦΠ (νο 27) στην θεση 42 και στην γενικη ανεβηκε περιπου 100 θεσεις και ειναι νο 160 κατω απο τον τεταρτο Ατρομητο που ειναι σταθερα νο 147 στα overall...EΔΩ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟΝ LINK ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ:

https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html

στην καρτελα με τα current season βλεπεις τις φετινες μεταβολες και την φετινη τροπο τινα βαθμολογια...Αυτη που θα κοιτας ειναι η overall που εισαι ακομα κατι θεσεις κατω απο την Τριτη ομαδα της ΕΛλαδας μετα τον ΟΣΦΠ και τον ΠΑΟΚ τον Ατρομητο δηλαδη...

στις 15/09/2017 19:49
https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html

στις 15/09/2017 19:54
Ξεχασα τον Αστερα στο νο 116 συνεπως η Αεκ ειναι πεμπτη πισω απο Αστερα κατα σειρα βαζελο και Ατρομητο στα overall...

στις 15/09/2017 21:04
ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο campiaso.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ Γ' ΚΑΙ Β'ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΝΗΚΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΑ.

στις 16/09/2017 10:36
ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΕΚ ΤΗΝ ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ.ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΘΩΣ ΜΟΝΟ Η ΑΕΚ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΩΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΗΤΤΑ ΣΕ ΗΤΤΑ.

στις 16/09/2017 15:15
RE POUSTH TSIPOUKADORE APO TA 5 POU UAGATE KAI METE RETARIS POUSTRELEKA APO MPALA DEN JERIS MONO APO TSIPOUKIA

στις 17/09/2017 19:21
Ευχαριστω τον φιλο campiaso για την πληροφορηση. Οπως στην Ελλαδα ετσι και στην Ευρωπη ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.