Φιλική εξάρα του Αστέρα Τρίπολης στον Ατρόμητο

Ο Αστέρας Τρίπολης διέλυσε με 6-1 τον Ατρόμητο σε φιλικό παιχνίδι στο «Θ. Κολοκοτρώνης» παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στους Περιστεριώτες.

Άστραψε και βρόντηξε ο Αστέρας Τρίπολης απέναντι στον Ατρόμητο. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι Αρκάδες πήραν εντυπωσιακή φιλική νίκη με 6-1 στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Ο Ατρόμητος είχε καλύτερη κυκλοφορία μπάλας και στο 15ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με τέρμα του Ντιγκινί. Ωστόσο, ο Αστέρας ολοκλήρωσε την ανατροπή πριν το ημίχρονο με απευθείας φάουλ του Γκοντό (25’) και προβολή του Τριανταφυλλόπουλου (42’).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Ο Κυριακόπουλος με τρομερό σουτ εκτός περιοχής στο 58' «έγραψε» το 3-1 και τέσσερα λεπτά μετά ο Δουβίκας πλάσαρε εύστοχα για το 4-1. Ο τελευταίος σκόραρε ξανά στο 85’ μετά από σέντρα του Μάσα, ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 87’ ο Στανισάβλιεβιτς με εκτέλεση φάουλ.

Ομάδες που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΜΕΤΑ