Ζέκα: «Είμαι περήφανος για αυτή την ομάδα»

Ζέκα: «Είμαι περήφανος για αυτή την ομάδα»



Την ικανοποίηση του για την εμφάνιση της Εθνικής ομάδας στη Ζένιτσα εξέφρασε ο Κάρλος Ζέκα, ο οποίος ήταν εκ των κορυφαίων της «γαλανόλευκης». «Είμαι περήφανος για την ομάδα αυτή», τόνισε.

Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Κάρλος Ζέκα μετά το τέλος του αγώνα στη Ζένιτσα, στην κάμερα του Cosmote TV:

«Μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη γιατί παίξαμε καλά. Με πάθος και ψυχή. Είμαι περήφανος για την ομάδα αυτή. Η καλύτερη φάση είναι δική μας. Είμαι χαρούμενος, αλλά θα μπορούσα περισσότερο. Να παραμείνουμε έτσι. Εγώ που είμαι εδώ τώρα καταλαβαίνω πως παίζει η ομάδα αυτή. Είναι δύσκολο να μας κερδίσουν. Έχουμε δρόμο ακόμη. Είναι νωρίς ακόμη, η 2η θέση δεν μας στέλνει στη Ρωσία, αλλά πάμε καλά».

Λίγη ώρα αργότερα, μιλώντας στον ΣΚΑΙ, ανέφερε: «Πριν το ματς είχα άγχος γιατί ήθελα να κάνω την ομάδα και την Ελλάδα υπερήφανη. Νομίζω και εγώ και η ομάδα συνολικά τα καταφέραμε. Φεύγουμε χαρούμενοι και θα μπορούσαμε να πάρουμε και τη νίκη. Εγώ έκανα τη δουλειά μου αλλά χωρίς τη δουλειά όλης της ομάδας δεν θα μπορούσα να βοηθήσω κι εγώ. Άκουσα όσα είπε ο προπονητής μου και έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Το πρώτο που κατάλαβα όταν ήρθα στην Εθνική ήταν ότι είμαστε μια μεγάλη οικογένεια, ο ένας βοηθάει τον άλλο. Έτσι πρέπει να μείνουμε και μόνο έτσι μπορούμε να πάμε μακριά».




Ομάδες που αφορά: ΚΑΡΛΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 10/06/2017 01:19
ΚΑΡΛΙΤΟ ΨΥΧΑΡΑ

στις 10/06/2017 01:29
Όταν ξέρει να μιλάει καλύτερα Ελληνικά από κάτι άλλους κλαρινόγαμπρους, μπράβο ρε Ζεκα,πάνω κάτω ήταν σήμερα έκοβε και έραβε!

στις 10/06/2017 10:59
sostos genius,aloi 30 xronia edo kai oyte to kalimera den boroyn na poyn.kai to pezoyn kai ellinarades

στις 10/06/2017 11:19
Εγω δεν ηθελα να γινει ο ζεκα ελληνας και να παιξει στην εθνικη αλλα τελικα με διψευσε! Παιζει με παθος , τρεχει παντου!μπραβο ρε ζεκα

στις 10/06/2017 12:57
Το οτι παιζει με παθος δε λεει κατι, ΕΛΛΗΝΑΣ δεν ειναι...οτι θα επαιζε πιο καλα απο κατι αλλους το ξεραμε γιατι ειναι σκυλος και παιχταρας...αλλα μη τα μπερδευουμε ακομα και ετσι θα προτιμουσα να παιζει ενας Ελληνας μεσα και ας μην ηταν τοσο καλος...αλλα εφοσον τον εχει ο Σκιμπε επιβαλλετε να τον βαλει βασικοτατο...μπραβο για την αποδοση του και μπραβο του που παθιαζεται για την εθνικη Ελλαδος ομως να τα λεμε ολα!!

στις 10/06/2017 17:11
o panathinaikos ti akrivos thelei? pige ton zeca stin ethniki thelei kai ton luca vigiafaniez?

στις 10/06/2017 20:18
Ότι έκανε και ο χολεμπας....

στις 10/06/2017 22:06
o xolempas flore exei ellina patera opote einai ellinaras oti genithike germania dn paizei kanean rolo kai o nikos gkalis ameriki megalose einai amerikanos? oxi einai ellhnas MOKO AN DN 3EREIS

στις 11/06/2017 00:04
φιλε beerfix7 σοβαρα τωρα?ο χολεμπας ελληναρας?και ας μη ξερει να μιλα ελληνικα ελα μωρε τι εγινε...και ας ηρθε ελλαδα στα 26 του ελα μωρε τι εγινε...επειδη εχει ελληνα πατερα τι παει να πει αυτο ρε φιλε?...αρα με την δικη σου λογικη και η jennifer aniston ειναι ελληνιδα ε εφοσον εχει ελληνα πατερα!! δε παει να μεγαλωσε αμερικη,η μητρικη της γλωσσα να ειναι τα αμερικανικα και να πηγε σε αμερικανικο σχολειο..οχι αυτα δε παιζουν ρολο ε...ειναι ακριβως ιδια περιπτωση μα ακριβως η ιδια!!!

Ελεος δηλαδη σκεφτητε ορισμενοι τι θα πειτε πρωτα και μετα τη πετατε τη μαλακια σας !!

στις 13/06/2017 01:46
Ο χολεμπας δηλαδη αν ειχε γεννηθει ελλαδα και πηγαινε στρατο ολα αυτα εδω και ειχε ελληνα πατετα τι θα ηταν?

στις 13/06/2017 01:47
παντως σορρυ δεν ηξερα οτι ειχε γεννηθει αλλου και οτι ηρθε 26 εδω

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.