Σε εποχή Βαλβέρδε η Μπαρτσελόνα

Σε εποχή Βαλβέρδε η Μπαρτσελόνα



Προπονητής της Μπαρτσελόνα είναι και επίσημα ο Ερνέστο Βαλβέρδε, με τον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού και της Μπιλμπάο να υπογράφει διετές συμβόλαιο με τους Καταλανούς.

Σε εποχή Ερνέστο Βαλβέρδε η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί ανακοίνωσαν την πρόσληψη του Βάσκου τεχνικού για τα επόμενα δύο χρόνια και έτσι ο 53χρονος επιστρέφει στους «μπλαουγκράνα» μετά τη θητεία του ως ποδοσφαιριστής (1988-90).

Ο 53χρονος αντικαθιστά τον Λουίς Ενρίκε και θα παρουσιαστεί από την διοίκηση την ερχόμενη Πέμπτη.

«Ο Βαλβέρδε έχει την ικανότητα, την κρίση, τη γνώση και την εμπειρία. Ξέρει να δουλεύει σκληρά και να χρησιμοποιεί την τεχνολογία μεθοδικά στις προπονήσεις. Επίσης, ξέρει να προωθεί τα ταλέντα και έχει γνώση του τρόπου της Μπάρτσα», ανέφερε για τον Βαλβέρδε, ο πρόεδρος του συλλόγου, Τζουζέπ Μαρία Μπαρτομέου.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 29/05/2017 21:03
ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ

στις 29/05/2017 21:10
Αυτα ειναι..

στις 29/05/2017 21:19
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...

ΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΜΕ ΗΘΟΣ,ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΜΕΓΑΛΕ ΕΡΝΕΣΤΟ ΒΑΛΒΕΡΔΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΜΑΔΑ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

στις 29/05/2017 21:40
ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΕ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ; ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΕΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

στις 29/05/2017 21:54
Τελικά ο Ολυμπιακός είναι κάτι σαν το αγροτικό του γιατρού για τους προπονητές.Ο Βαλβέρδε αν μπορούσαμε να πούμε οτι ήταν τυχερός στην Εσπανιόλ που την έστειλε στον τελικό του Ουέφα,στην πορεία του στον Ολυμπιακό ψήθικε αρκετά και απέδειξε οτι είναι για παραπάνω πράγματα.Η Μπιλμπάο ήταν ιδανική για να παρουσιάσει τη δουλειά του όπως ήθελε αλλά με την εμμονή τους να χρησιμοποιούν μόνο Βάσκους τον περιόριζε.Η Barca πιστεύω οτι θα του βγάλει πλήρως αυτό που έχει μέσα του αφού θα έχει το κατάλληλο εργαλείο για κάθε θέση.Δεν ξέρω κατα πόσον θα ανταποκριθούν οι παίκτες στο φούλ πρές που του αρέσει να παίζει σε όλο το γήπεδο,κι άν τελικά οι προπονητές είναι αυτοί που προσαρμόζονται στο στύλ των παικτών της barca.Όπως και να'χει είναι τιμή για τον Ολυμπιακό και γενικότερα για το Ελληνικό ποδόσφαιρο που πέρασε αυτός ο άνθρωπος απο τα γήπεδά μας...!

στις 29/05/2017 22:03
ετοιμαστειτε για ουεφα

στις 29/05/2017 22:48
Πρωτίστως καλή επιτυχία. Κατα δεύτερον σίγουρα δεν είμαι εγώ αυτός που θα κάνει μάθημα στους ανθρώπους της Μπαρτσα αλλά η τακτική "παιχνίδι με τους μάνατζερ" που ακολουθούν τα τελευταία 3 χρόνια πρέπει να σταματήσει διαφορετικά η Μπαρτσα θα απογυμνωθει από παίχτες όπως φέτος πχ. Οπότε το πρόβλημα δεν είναι ο προπονητής για μένα αλλά ο λάθος σχεδιασμός

στις 29/05/2017 23:05
Η Μπαρτσα τα τελευταία χρόνια έδωσε τον Τιαγκο στην Μπαγιερν που θεωρούταν ο αντικαταστατης του Τσαβι για να πάρει εν τέλει Γκομεζ και Σουαρεθ (πολύ κατώτεροι παίκτες του Τιαγκο) έδωσε τον Μπαρτρα στην Ντόρτμουντ για να πάρει τον Ουμτιτι! Για ποιόν λόγο? Έδωσε τον Πεδρο για να πάρει τον Αλκαθεθ γελάει ο κόσμος. Έδωσε τον Ντεουλουφεου στην Εβερτον για να πάρει τον Ντινιε. Έδωσε παίχτες που προερχόταν από την Μασια για να πάρει κατώτερους έτσι για να γίνεται αλοισβερησι! Όπως επίσης παίχτες που δεν ταιριάζουν στον σχηματισμό της για να τους χρησιμοποιησει σε άλλες θέσεις που δεν μπορούν να αποδώσουν πχ Αρντα Τουραν. Την ίδια ώρα η Ρεαλ κρατάει τον κορμό της με παίχτες που φοράνε την φανέλα της πάνω από 5 χρόνια

στις 29/05/2017 23:19
καλα μερικα αυτα που λες αλλα οσον αφορα της επιλογες Τιαγκο καλος αλλα πολυ μακρια απο Τσαβι και το στυλ της Μπαρτσα οσο αφορα τον Πεδρο εκανε πολυ καλα μια και δεν ειχε μελον στην ομαδα με Σουαρες Νειμαρ κλπ ασχετο αν ο Αλκαθεθ βγει καλος η οχι!

στις 29/05/2017 23:20
κι επισης ο Αρντα ηταν παιχτης που ολες η ομαδες θελανε αλλα πεφτει πανω στο Μεσι!

στις 30/05/2017 01:24
TREBLE ΜΥΡΙΖΟΜΑΙ! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ!

VAMOS CAMPEONES!

στις 30/05/2017 16:54
ME AYTON TOU XRONOU UA TA SAROSI OLA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.